לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3266 מאמרים 895 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

עדשות פרימיום - שתי ציפורים במכה אחת

פורסם בתאריך 30/12/2016      /      נכתב ע"י dushka

מחלת הקטרקט, ממנה סובלים כארבעים אחוז מבני האוכלוסיה המבוגרת, מתבטאת בעכירות של העדשה הטבעית של העין. הטיפול בקטרקט הוא ניתוחי - עדשת העין הטבעית מוחלפת בעדשה מלאכותית צלולה. 
העדשה הטבעית מאפשרת לנו, במידה ואין לנו ליקוי ראייה, ראייה טובה לטווחים מרובים. העדשות המלאכותיות הן בדרך כלל עדשות המכוונות לראייה טובה לטווח מסוים - רחוק, בינוני או קרוב.

הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת יצירת עדשות היי טק מיוחדות - עדשות פרימיום.
מדובר בעדשות מולטיפוקליות המאפשרות ראייה טובה לטווחים מרובים, בעדשות טוריות שיכולות לתקן אסטיגמציה (צילינדר) ובעדשות מולטיפוקליות-טוריות המתקנות הן ליקויי תשבורת והן אסטיגמציה. 

מה זה אומר מבחינת המטופל?

ניתוח קטרקט בלייזר בשילוב שתלי עדשה מתקדמים משמעו, בחלק גדול מהמקרים פרידה מהמשקפיים!. עדשות מולטיפוקליות (כמו משקפיים מולטיפוקליים) מאפשרות ראייה טובה לכל הטווחים ללא משקפיים. כלומר - ניתוח הקטרקט מתקן את הקטרקט ואת ליקוי הראייה בוזמנית. 
 

והחסרונות -

  • ההסתגלות לעדשות מולטיפוקליות ארוכה יותר - השיפור בראייה בדרך כלל מיידי אך הוא מגיע למיטבו אחרי מספר שבועות ולעיתים גם חודשים. על המוח להסתגל לפענוח תמונות מטווחים שונים, וההסתגלות ארוכה יותר מאשר לעדשות רגילות המספקות למוח תמונות מטווח אחד. לעתים מתבטא הקושי להסתגל בראיית הילות.
  • הטיפול לא מתאים לאנשים הסובלים ממחלות עיניים נוספות כמו למשל גלאוקומה - רופא העיניים ממליץ על הטיפול המתאים למטופל.
  • הטיפול אינו כלול בסל הבריאות ולכן יש לשלם עליו באופן פרטי.
819 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת dushka
קוצר ראייה, רוחק ראייה ואסטיגמציה קוצר ראייה, רוחק ראייה ואסטיגמציה (המכונה צילינדר, על שם תיקון הלקות) הם לקויות ראייה נפוצות מאוד המאפיינות אחוז גדול מהאוכלוסיה. מהן הלקויות האלה, כיצד מזהים אותן וכיצד מטפלים בהם?
פורסם בקטגוריית בריאות עיניים, לפני 3 שנים 3 חודשים
לימודי עיצוב פנים - האם זה מתאים לכם? רבים נמשכים למקצוע עיצוב הפנים - מקצוע מבוקש ויוקרתי, שמאפשר לעוסקים בו לשנות באופן משמעותי את סביבתם המיידית של לקוחותיהם ולהשפיע על חייהם. מה כוללים לימודי עיצוב פנים? האם צריך לדעת מתמטיקה? לפניכם מספר שאלות ותשובות נפוצות בתחום.
פורסם בקטגוריית עיצוב פנים, לפני 3 שנים 4 חודשים
טיפים לקניית בגד מתאים שופינג - לכאורה תחביבן של נשים רבות, אך לא כולן יודעות מתי, איך ועם מי כדאי לצאת לקניית בגדים, מה כדאי למדוד וכיצד לקבל החלטה נכונה על הבגד המתאים. כמה טיפים שניתנו על ידי נשות אופנה וסטיילינג, יהפכו את השופינג לתחביב משתלם באמת.
פורסם בקטגוריית אופנה, לפני 3 שנים 4 חודשים
חסימת דרכי דמעות אצל תינוקות מהי חסימת דרכי הדמעות אצל תינוקות ומדוע לא מטפלים בה לפני גיל שנה?
פורסם בקטגוריית בריאות עיניים, לפני 3 שנים 7 חודשים
האם כדאי לבצע ניתוח פזילה במבוגרים? "אי אפשר לנתח אותי, אני כבר מבוגר", "כבר עברתי ניתוח פזילה לא מוצלח, לא כדאי לי לנסות שוב", "בניתוח פזילה אצל מבוגרים אחוזי ההצלחה נמוכים מאוד" - אילו אמירות נפוצות אצל מבוגרים הסובלים מפזילה. האם זה נכון?
פורסם בקטגוריית בריאות עיניים, לפני 3 שנים 9 חודשים