לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3606 מאמרים 1059 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
הגנת הסביבה

הגנת הסביבה

פורסם בתאריך 25/08/2015      /      נכתב ע"י שרון קל

בגלל שהסביבה שייכת לכולם, רבים מתנערים מאחריותם לשמור עליה מתוך הנחה שאחרים יעשו זאת. מדובר כמובן בטעות גדולה, נתח אוכלוסייה קטן ששומר על הסביבה לא יצליח במשימתו, וסביבה תישאר מוגנת רק בזכות חלק גדול של החברה שמבין את חשיבות המאמץ. הגנת הסביבה יכולה להתבצע ברמת הפרט על ידי מחזור, הפרדת אשפה, ניקיון במקומות ציבוריים כגון חופים, יערות ושמורות טבע.

 

בעידן המתועש והמזוהם של היום, מעטים הנושאים שחשוב לשים על סדר היום כמו הגנת הסביבה. השינוי טמון בהתנהלות אישית וגם רגולטורית

מלבד הגנה על הסביבה באופן אישי, קיימים שני אופנים מרכזיים המזהמים את הסביבה במסות גדולות מעבר לרמת הפרט, והתערבות ממשלתית נחוצה על מנת להקטין את נזקיהן. דוגמא ראשונה היא מפעלים תעשייתיים הפולטים פסולת כימית רעילה ומזהמים את הסביבה. רבבות נחלים בישראל נפלו קורבן במשך שנים רבות לזיהום תעשייתי של מפעלים עד שקנסות כבדים מטעם הממשלה גרמו להם לחדול ממעשיהם. הדוגמא הכי בולטת בתרבות הפופולארית לזיהום תעשייתי מצויה בסדרה משפחת סימפסון עם תחנת הכוח הגרעינית הרשלנית בה עובד הומר סימפסון. אך בחיים האמיתיים ההשלכות של מפעל מזהם הרסניות וגורמות נזקים בלתי הפיכים. הגנת הסביבה מבחינה תעשייתית היא אחד האתגרים הגדולים בעידן המודרני, לכל מדינה.

דרך מרכזית נוספת בה הסביבה מזדהמת הינה כלי רכב. כיום כל יצרנית רכב חדש נדרשת לעמוד בתקנים ודרישות מסוימות על מנת להבטיח שהרכב עומד בדרישות לזיהום מינימלי של הסביבה. כמובן שלא תמיד המצב היה כך, ומכוניות ממש ישנות מזהמות את הסביבה באופן ניכר. זאת הסיבה שבשנים האחרונות המדינה יזמה מס' פעמים תכניות גריטה של מכוניות ישנות, במסגרתן הבעלים מוסר לידי המדינה את הרכב הישן והמזהם שמורד מהכביש, ומקבל תמורתו תשלום סביר. היענות הציבור לתכניות הגריטה השונות גדולה והן נעצרות בגלל שהתקציב שהגדירה המדינה לרכישת המכוניות אוזל במהרה.

סביבה זקוקה להגנה מפני אנשים רשלנים וחסרי אכפתיות. מלבד לקיחת אחריות באופן אישי על הגנת הסביבה, עלינו גם לדרוש ולצפות מנבחרי הציבור השונים לפעול באופן קבוע ליישום תכניות המעודדות מחזור וסנקציות נגד עבריינים, כדי להשיג תוצאות חיוביות ברמת המאקרו שאדם פרטי לא יוכל להשיג.

1269 צפיות
3 כניסות
מאמרים נוספים מאת שרון קל
תוספות שיער בהדבקה בקלות רכשו לעצמכם תוספות שיער בהדבקה עוד היום אם תהיו מעוניינים להפוך את המראה שלכם על פניו.
פורסם בקטגוריית שיער, לפני 5 שנים 1 חודשים
איך קבוצות תמיכה להורים משפרות את חיי המשפחה? ילדים הם שמחה, ואפילו רבה, וגם ברכה, ובזכותם המשפחה כולה זוכה בהזדמנות לצמוח ולהתגבש. אבל ילדים, ולא צריך להיות הורה כדי לדעת זאת, הם גם אתגר של ממש – כך שלצד ההזדמנות לגדול ולהתפתח ישנם גם מוקשים לא מעטים שחשוב ללמוד לנטרל אותם.
פורסם בקטגוריית טיפולים, לפני 4 שנים 10 חודשים
מהי אגרת ביוב? אגרת ביוב ומים (אשר משולמות לרוב תחת חשבונית אחת) הינן אגרות תשלום על שירותי הביוב והמים של כל משפחה בכל עיר.
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 6 שנים 2 חודשים
תרגום מסמכים טעות תהיה לחשוב שהמרת מילים משפה אחת לאחרת הינה תרגום מסמכים איכותי. תרגום נכון מעניק לקורא העברה של רעיון, מסר ומהות בצורה שוטפת וחלקה.
פורסם בקטגוריית תרגום, לפני 6 שנים 1 חודשים
חשיבותו של טיפול בחרדות אצל ילדים ילדים סובלים מחרדות. לא כל פחד מוגדר כחרדה.
פורסם בקטגוריית רפואה, לפני 5 שנים 9 חודשים