לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3369 מאמרים 941 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

שר שלום ג'רבי על אופציות ההתנדבות השונות בשירות הלאומי

פורסם בתאריך 05/01/2017      /      נכתב ע"י Orenas

השירות הלאומי אזרחי מעניק למתנדבים ולמתנדבות מגוון רחב של אופציות ושל ארגונים ומקומות בהם ניתן לבצע את השירות. חלקם, אגב, הם תוצאה של המאמצים של רשות השירות הלאומי בתקופתו של שר שלום ג'רבי (שעומד בראש הרשות מאז 2010) להוסיף עוד ועוד אפשרויות ובכך למשוך עוד ועוד צעירים וצעירות, מכל רבדי החברה הישראלית.

משרד הביטחון

באופן טבעי אחד המוסדות שזקוקים לבני ובנות שירות הוא משרד הביטחון. השירות בפועל מתבצע במקומות שונים ברחבי הארץ, רובם באזור המרכז אבל גם בעכו, טבריה ובאר שבע ישנם תקנים רלוונטיים לבני ובנות שירות שמחפשים מקום ותפקיד שבו יוכלו לתרום תרומה משמעותית וגם הם עצמם יתפתחו מאוד, אישית ומקצועית.

שר שלום ג'רבי מדגיש כי הביקוש לתפקידים במשרד הביטחון גדול יחסית, וכי לתפקידים השונים מתקיימים מיונים - חשוב לעקוב אחרי הפרסומים של רשות השירות הלאומי אזרחי ושל "הגופים המוכרים" (העמותות שמתווכות בין המתנדבים לארגונים ומטפלות בפועל בכל ענייני בני ובנות השירות) על מנת לא לפספס.

שירות לאומי בתפוצות

עוד אפשרות שכדאי להכיר היא שירות לאומי בתפוצות - אופציה אשר מוצעת בשיתוף בני עקיבא העולמית (אגב, שר שלום ג'רבי למד בישיבה התיכונית כפר הרא"ה השייכת לתנועת בני עקיבא והושפע במידה ניכרת מהערכים אליהם מכוונת ישיבה זו ותנועת בני עקיבא כולה).

לתוכנית זו ניתן להצטרף לאחר שנת שירות אחת בבית ספר, תנועת נוער, מדרש ליהדות או מקום דומה, ומהות השירות בתפוצות היא חיזוק הזיקה לישראל והזהות היהודית והציונית בקרב יהודים בערים גדולות ברחבי העולם ובהן סידני, ציריך, מוסקבה, לונדון, מונטריאול ושלל מקומות ברחבי ארצות הברית. חיזוק הזיקה והזהות מתבצע הן דרך חינוך פורמלי והן במסגרות חינוך בלתי פורמלי.

גם אל תפקידים אלה מבקשות להתקבל בנות שירות רבות (מסלול זה מיועד רק לבנות מהמגזר הציוני דתי) ובאופן טבעי נערכים מיונים על-מנת לקבוע מי יזכו למלא תפקיד מאתגר ומתגמל זה.

למה שר שלום ג'רבי ממליץ על שירות לאומי בספארי?

אופציה אחרת, מעניינת במיוחד, שאליה מכוון שר שלום ג'רבי זרקור היא שירות בבית החולים לחיות בר ששוכן במתחם הספארי ברמת גן.

במסגרת ההתנדבות מסייעים בני ובנות השירות לצוות המקצועי לטפל בחיות בר פצועות, לשקם אותן ואז להחזיר אותן לטבע - וחווים את הסיפוק העצום שמעניקה עזרה לבעלי החיים שחולקים איתנו את כדור הארץ.

אח"י תיכונים - הכי נתינה שיש

עוד התנדבות שכולה נתינה משמעותית למי שזקוק לה מאוד היא במסגרת אח"י - ארגון "אחדות חברת ישראל" שמטרתו היא צמצום הפערים החברתיים הגדולים מדי שנוצרו בארץ ומסכנים את עתידה של המדינה.

התנדבות במסגרות אח"י השונות (בקרית ים, קרית אתא, קרית מוצקין, כפר שלם, אשדוד, ירושלים ויפו) מיועדת לצעירים וצעירות חדורים בתחושת שליחות (דבר שאותו שר שלום ג'רבי מעודד באופן כללי, ובעצם גם מבחינתו המינוי לתפקיד ראש רשות השירות הלאומי אזרחי היא הגשמת תחושת שליחות) ובעלי יכולות מנהיגות.

מהות התפקיד היא העברת שיעורי יהדות בתיכונים וחטיבות ביניים מהמגזר החילוני, וסיוע לתלמידים משכבות סוציו-אקונומיות נמוכות (ובפרט עולים או בני עולים) בכל הקשור ללימודים וגם מעבר לכך.

המוסד לביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי אולי לא נהנה מתדמית יוקרתית במיוחד, אבל הוא אחד מעמודי התווך של מדינת הרווחה ובעל חשיבות עצומה עבור אוכלוסיות מוחלשות וישראלים שנקלעו למצוקה.

בני ובנות השירות הלאומי אזרחי שבוחרים לשרת במוסד לביטוח לאומי זוכים ליחס חם, רוכשים מיומנויות נרחבות ולפעמים גם ממשיכים לעבוד בביטוח הלאומי לאחר השחרור (בשכר, כמובן). העבודה היא ברובה אדמיניסטרטיבית וכן מול קהל, בערים שונות ברחבי הארץ ובהן נצרת, עפולה, חדרה, רמת גן, אשדוד ועוד.

757 צפיות
9 כניסות
מאמרים נוספים מאת Orenas