לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3070 מאמרים 824 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

תכנון והקמת גינות מקצועיות

פורסם בתאריך 29/01/2017      /      נכתב ע"י TamirT

תכנון והקמת גינות פרטיות זו עבודה מאוד קשה שלפעמים בגלל האופי הישראלי מאוד קשה להצליח בה. היה לי לקוח שאמר לי שבגינה בדרום הארץ הוא רוצה עץ דובדבן (שאוהב קור) והוא מצפה שיהיו לו פירות. ניסיתי להסביר לו שהטבע אינו עובד בצורה כזאת וכאשר בונים גינה מאפס צריך לדעת להתאים את הצמחיה בגינה לסוג האדמה, למזג האוויר ולא לנסות להתאים את הצמחים אלינו.

תכנון גינה

כאשר אני מגיע לפרויקט חדש הדבר הראשון שאני עושה זה מודד את השטח. לאחר מכן אני מתחיל לעבוד עם תוכנות הדמיה ממוחשבת שעוזרות לי ליצור את התמונה המושלמת של הגינה, אני משתמש בתוכנות אלה על מנת להראות ללקוח את התוצאה הסופית לפני שהיא נעשית וכדי לתת לו להיות מעורב בתכנון התהליך. תכנון גינה אינו אורך יום אחד אלא לוקח מספר ימים כדי למצוא עצים וצמחים המתאימים גם ללקוח שבסופו של דבר משלם על הפרויקט וגם מתאימים למזג האוויר השורר באיזור ולאדמה. יצא לי הרבה מצבים שתכנון הגינה לקח יותר זמן מהקמתה וזאת בעיקר בגלל שהגעתי ללקוח עם תוכנית מוגמרת לגינה והוא אמר שהוא לא אוהב את הצמחיה אז הייתי צריך להתחיל הכל מחדש.

הקמת הגינה

כאדריכל נוף ואדם שמתכנן גינות למחייתו אני גם עוסק הרבה מאוד בגינון ומבין בצמחים, עצים ומערכות השקיה אך איני גנן. לכן אני מאוד מקפיד לקחת איתי גנן מומחה שכבר יודע איזה צמחים לשים עם איזה צמחים לפי השקיה ולפי עונת השנה.

כאשר אתם בוחרים לבנות גינה חדשה חשוב לשים לב שהאנשים שאתם שוכרים לעבודה יודעים מה הם עושים ולא סתם באים ושותלים צמחים בכל הגינה. תכנון הגינה הוא תהליך יש לתכנן את מערכת ההשקייה, את מיקום הצמחים בהתאם לאור ולמערכת ההשקייה. חשוב להתחיל דווקא מהדברים שאתם לא שולטים בהם. אני אישית מתחיל מתכנון של כמה אור יש בכל איזור ועל ידי כך בוחר איזה צמחים לשים באיזור הספציפי, לאחר מכן אני מתאים את ההשקייה ואת שאר הצמחים והכל מתחבר כמו פאזל.

 

958 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת TamirT
הדברת פשפשים פשפשים הם מזיק שאינו מסוכן לאדם, אך הוא מהווה מטרד וחשוב מאוד להדביר אותו, כל הפרטים במאמר הזה!
פורסם בקטגוריית הדברה, לפני 2 שנים 6 חודשים
טיסות מיוחדות בשמי הארץ טיסות בשמי הארץ הן דרך מיוחדת לתת לאדם שאתם אוהבים מתנה שהוא\ היא לא ישכחו לעולם.
פורסם בקטגוריית פנאי ותחביבים, לפני 1 שנים 11 חודשים
חולצות סוף מסלול בעיצוב מיוחד כולנו רוצים להגיע לסוף מסלול של הילד שלנו ולהראות לו כמה אנחנו גאים בו, כנסו למאמר להבין איך להראות לו זאת!
פורסם בקטגוריית חתונות, לפני 2 שנים 6 חודשים
לימודי תעודה Vs. לימודי תואר ראשון הרבה ישראלים מסיימים צבא ומתלבטים איך להמשיך? המאמר הבא יסכם לכם מה עדיף לימודי תעודה או לימודי תואר ראשון.
פורסם בקטגוריית ביטוח פנסיוני, לפני 3 שנים 5 חודשים