לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4599 מאמרים 1367 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

עורך דין ביטול עיקולים

פורסם בתאריך 27/02/2017      /      נכתב ע"י yehuda1811@gmail.com

 

הטלת עיקולים מהווה את אחד מהאמצעים המבצעיים העומדים לרשות רשויות האכיפה והגבייה במדינת ישראל., וזאת במסגרת נקיטת הליכים מבצעיים כנגד חייבים שנגדם עומד פסק דין למימוש שטר חוב. תחילתו של הליך העיקול מתבצע באמצעות הנפקת צו עיקול הניתן על ידי בית המשפט, ומייד לאחריו, נציגי ההוצאה לפועל מחויבים למסור את צו העיקול לידיו של החייב. ברוב המקרים, במועד מסירת הצו לידיו של החייב, נציגי האכיפה והגבייה מסמנים ורושמים את פרטי הרוכש העומדים לרשות החייב.

החל מיום מסירת הצו לידיו של החייב עומד לרשותו פרק זמן של עד 20 יום, וזאת למטרות סילוק החוב וביטול צו העיקול. יחד עם זאת חשוב לציין ולהבהיר שבמקרים מסוימים, בית המשפט אינו מורה על חיוב התראה כלפי החייב ומימוש הצו יכול להתבצע בכל רגע נתון מבלי שתינתן לחייב האפשרות להתגונן.

אופן ביצוע העיקול מיושם על ידי רשויות האכיפה והגבייה, כאשר אופן הליכי העיקול מיושם בהתאם לסוג הרכוש המעוקל:

במידה ומדובר בעיקול מטלטלין הכולל פריטי ריהוט, מכשירי חשמל וכדומה, פעולת העיקול מיושמת על ידי נציגי רשות האכיפה והגבייה במקום בו מוחזק רכושו של החייב.
במידה ומדובר בעיקול נכסים פיננסיים הליך העיקול מיושם באמצעות הנפקת הודעה לבנקים ו/או לכל גורם פיננסי אחר המחזיק ברשותו כספים השייכים לחייב
במידה ומודבר בעיקול מקרקעין או עיקול של כל נכס רשום אחר פעולות העיקול מיושמת באמצעות רישום אזהרה המופיע אצל הרשויות האחראיות לאותם נכסים: נכסי נדל"ן ב-רשם המקרקעין ורכבים אצל ב-משרד הרישוי.
במידה ומדובר בעיקול צד שלישי פועלת העיקול מיושמת באמצעות מסירת הודעה לצד שלישי ובמסגרתה הוא נדרש להעביר את כספי החייב המוחזקים אצלו ללשכות ההוצאה לפועל.  

אחת מהדרכים היעילות ביותר להתגוננות בפני צווי עיקול ומימושם, היא באמצעות פניה יזומה ומוקדמת ככל הניתן לשירותיו של עורך דין ביטול עיקולים העוסק ומתמחה בדיני הוצאה לפועל. פניה זו תאפשר לכם לבחון את החלופות העומדות לרשותכם במסגרת נקיטת הליכים מצידכם, לרבות, הגשת בקשות לביטול ו/או עיכוב עיקולים מהסיבות הרלוונטיות לעניינכם.

 

 

1129 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת yehuda1811@gmail.com
קופה רושמת של חברת אומגה – מס' 1 בישראל לקוחות רבים שנכנסים לבתי עסק כדי להסדיר את החשבונות שלהם או למשוך כספים עושים את הקניות שלהם באותו מקום. בנוסף להכנסה כספית מעמלות שמקבל בעל העסק על הפעולות השונות, מתרחב גם היקף המכירות של העסק.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 6 שנים 5 חודשים
עורך דין ביטול שלילת רישיון נהיגה הרפורמה בלשכות ההוצאה לפועל במסגרת תיקוני חוק ההוצאה לפועל משנת 2008, מאפשרת בין היתר לרשויות האכיפה והגביה להטיל הגבלות על רישיון הנהיגה על חייבים שנפתח כנגדם תיק הוצאה לפעול בגין חוב כספי. במקרים בהם מוטלת הגבלה על רישיון הנהיגה של החייב, רישום ההגבלה מופיעה באופן אוטומאטי במחשבי משרד הרישוי, ותוקפו מבוטל עד להסרת ההגבלה.
פורסם בקטגוריית דיני תעבורה, לפני 6 שנים 7 חודשים
חברת פנורמה אקווריום מציעה לכם את הטוב ביותר! כל סיר צריך מכסה וכל דג צריך אקווריום. עם זאת יש מקרים בהם עדיף שהאקווריום יהיה עשוי מפלסטיק, יש מקרים בהם עדיף שהאקווריום יהיה עשוי מזכוכית, יש מקרים בהם עדיף שהאקווריום יהיה מוארך, יש מקרים בהם עדיף שהאקווריום יעמוד לרוחב, יש מקרים בהם עדיף שהאקווריום יעמוד על גבי ארון מובנה, יש מקרים בהם עדיף שהאקווריום יגיע בצבעים משתנים, יש מקרים בהם עדיף שהאקווריום יכיל תאורה מובנית, יש מקרים בהם עדיף שהאקווריום יהיה בגודל המינימלי ביותר שאפשרי (מבחינת תנאי המחיה של הדגים הרצויים) וכדומה.
פורסם בקטגוריית בעלי חיים, לפני 6 שנים 5 חודשים
פינוי דירה בדירת אגרנות כפייתית אם אתם רוצים לעשות פינוי תכולת דירה בתוך דירת אגרנות כפייתית חשוב להיעזר בחברת פינוי דירה. לא כל חברת פינוי דירה מתאימה עבור פינוי דירת אגרנות כפייתית. חברה שלא מנוסה בסוג פינוי כזה עלולה להיכשל ולא להצליח לפנות את דירת האגרנות כאשר האגרן נמצא בה.
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 6 שנים 7 חודשים
נוטריון לצרפתית מה חשוב לדעת? זקוקים לחתימה או אישור של מסמכים משפטיים או אזרחיים בצרפתית? מחפשים אחר שירותי נוטריון לצרפתית המתמחה באימות, אישור ועריכה של מסמכים משפטיים ואזרחיים? זה הזמן לדעת יותר על פעילותו המקצועית של נוטריון לצרפתית.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 6 שנים 6 חודשים