לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3596 מאמרים 1055 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מהם הכללים המחייבים לשינוע משאות כבדים

פורסם בתאריך 06/03/2017      /      נכתב ע"י itay123

מהם הכללים המחייבים לשינוע משאות כבדים 

שינוע משאות כבדים למרחקים מחייב עמידה בתקנים ובכללי הבטיחות. לצורך הובלת משאות ומטענים כבדים באמצעות רכב יש צורך ברישיון מוביל (להובלה בכלי רכב מעל 1 טון) הנדרש מהנהג בעל הרכב או מחברת ההובלות ועל הנהג להציג רישיון הובלה למטענים כבדים. בשינוע משא כבד יש חשיבות רבה לבטיחות המטען והרכב כאשר כל הרכבים הכבדים (גם אלה שאינם נושאים משאות כבדים) מחויבים על פי התקן בהתקנת רשם נתוני נסיעה המחובר לספידומטר של הרכב. כמו כן, על הנהג מוטלת האחריות על בטיחות המטען לאורך כל ההובלה.

הובלת משאות כבדים

שינוע משאות כבדים הוא תהליך הדורש בקרה ועבודה מקצועית בכל שלבי הפרויקט. את המטענים יש לשנע באמצעות כלי רכב מיוחדים המתאימים ומורשים להוביל מטען כבד. יש לבצע את ההעמסה, ההובלה והפריקה של המשאות הכבדים באופן זהיר, מקצועי ובטיחותי. את ההובלה מבצע נהג שעבר הכשרה מיוחדת לשינוע מטענים. על הנהג מוטל לוודא את בטיחות המטען לאורך כל הדרך, כאשר במהלך הנהיגה, ובעיקר לאחר סיבובים או טלטולים, עליו לעצור ולוודא שהמטען מוחזק או קשור כראוי. עצירות בדרך נדרשות גם לרענון, מכיוון שמנהגי כלי הרכב האחראים על שינוע משאות כבדים למרחקים נדרשת ערנות במהלך הנסיעה הארוכה.

תקני בטיחות לשינוע משאות ומטענים

את המטענים הכבדים נדרש להעמיס על כלי הרכב באמצעות כלי שינוע מתאימים, כגון מלגזה או עגלת משטחים, ובהתאם לטבלת המשקלים המקסימלית לכל רכב. ישנם סוגים שונים של משאות כבדים להובלה, ביניהם ציוד מכני, שקים, תפזורת ומכולות. התקנים קובעים את האופן שבו על כלי הרכב להתאים לסוג, לגודל ולמשקל המטען, לאפשרויות ההעמסה, לעיגון המשא, לאופן ביצוע פעולות השינוע וההעמסה ועוד. כמו כן, יש לבדוק היטב את הרכב ואת עיגון המטען לפני כל הובלה. תקנות בטיחות אלו נקבעו כדי למנוע שינוע לא זהיר של מטענים, כאשר חריגה מהתקנות עלולה לעלות, במקרה הטוב, בקנס.

מדוע מעדיפים שינוע משאות כבדים באמצעות כלי רכב?

ישנם אמצעי תחבורה נוספים מלבד כלי רכב להובלת מטענים, כגון רכבות ואניות, המשמשים אף הם להעברת מטענים כבדים, אבל במקרים רבים, שינוע משאות כבדים למרחקים באמצעות משאית או רכב מכולה הוא האלטרנטיבה המועדפת. אמנם, עלויות אלטרנטיביות לשינוע מטענים, לדוגמה באמצעות רכבת אינן יקרות, אבל שינוע משאות כבדים למרחקים באמצעות רכבים מספק את יתרון הגמישות בהובלת המטען לאורך מסלול הנסיעה, לעומת, לדוגמה, העמסת ושינוע משאות באמצעות רכבת ופריקתם בתחנות העצירה בלבד. שינוע באמצעות רכבים מאפשר מסלול הובלה מוגדר החל בהעמסה ועד להגעת המטען ליעד הנבחר. 

1001 צפיות
5 כניסות
מאמרים נוספים מאת itay123
איך לנקות מקלחון מזכוכית זכוכית למקלחונים היא חומר שקוף וחזק העמיד גם בלחות ובטמפרטורות גבוהות. ניקוי הזכוכית קל למדי אבל יש להיזהר משימוש בחומרים שאינם מתאימים ושיכולים לפגוע במראה הנקי
פורסם בקטגוריית עיצוב פנים, לפני 4 שנים 6 חודשים
קעקועים בעיצוב עדין לנשים שיטות הקעקוע החדשניות מאפשרות לעצב קעקועים עדינים הפופולריים על נשים רבות. קעקועים אלה כוללים שרטוטים דקים, גווני דיו בהירים ואיורים בטכניקה מיוחדת שמזכירים ציורים בצבעי מים.
פורסם בקטגוריית קוסמטיקה וטיפוח, לפני 4 שנים 7 חודשים
תכנון ועיצוב גינות בוטיק גינות בוטיק מאופיינות בעיצוב הייחודי והאיכותי שלהן. גינת בוטיק אפשר לעצב במגוון סגנונות אך יש להביא בחשבון את תנאי השטח ואת עלויות ההקמה והתחזוקה הכרוכות בעיצוב הגינה
פורסם בקטגוריית בית ומשפחה, לפני 4 שנים 7 חודשים
שיטות ישנות וחדשות ליישור שיער : שיטות ליישור שיער קיימות כבר זמן רב כיום משתמשים בטכניקות זמניות ליישור שיער ובהחלקות קבועות שמתבצעות באמצעות תכשירי החלקה כימית המשנים באופן פרמננטי את מבנה השערה
פורסם בקטגוריית קוסמטיקה וטיפוח, לפני 4 שנים 7 חודשים
אליטליה מאמר המסביר על שדה התעופה אליטליה וכן על היעדים השונים בחוץ לארץ שניתן להגיע אליהם דרכו. מומלץ בחום!
פורסם בקטגוריית נופש ותיירות, לפני 6 שנים 2 חודשים