לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4243 מאמרים 1288 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

האם פינוי בינוי הוא הפתרון בשבילכם?

פורסם בתאריך 26/08/2015      /      נכתב ע"י phaza

ישנו מגוון רחב של פעולות שונות אשר ייעודן לתרום לנושא של חידוש עירוני. בכוחן של פעולות אלו לתרום תרומה משמעותית לעלייה באיכות החיים של התושבים באותה העיר ולשיפור התדמית של העיר. בין הפעולות בהן מקובל לנקוט לצורך כך: בנייה של מבנים חדשים, שיפוץ מבנים קיימים, חידוש של תשתיות שונות ופעולות נוספות. אחד הפרויקטים אשר תורם תרומה רבה לפני העיר ובכוחו להעלות את רמת החיים של התושבים הוא פרויקט פינוי בינוי.

פינוי בינוי - הפתרון בשבילכם?

בהליך של פרויקט פינוי בינוי, מתבצעת הריסה של מבנים קיימים, כאשר במקומם נבנים באותו השטח מבנים חדישים, מרשימים ומעוצבים יותר. ברוב המקרים, בהליך זה הבניין החדש יכלול דירות רבות יותר מאלו שהיו בבניין הישן. היתרונות של פרויקט זה עבור בעלי דירות באותו המבנה, טמון בעובדה, שהם עתידים לקבל דירה במבנה החדש אשר ייבנה במקום – כאשר, ערך הדירה החדשה יהיה גבוה יותר.

מה נדרש בכדי להוציא פרויקט פינוי בינוי אל הפועל?

פרויקט פינוי בינוי יוכל לצאת אל הדרך, רק אם תהיה הסכמה של לפחות 80% מבעלי הדירות באותו מבנה בו אמור להתבצע הפרויקט. על פי החוק, כאשר יש בעלי דירות שמתנגדים לתכנית, ישנם הליכים שונים בהם ניתן לנקוט בכדי להוציא בכל זאת את הפרויקט אל הפועל, כגון הגשת תביעה כנגד הסרבנים והגשת קובלנות כנגד ההתנגדויות שעולות בדיוני הוועדה המקומית והמחוזית שדנות בפרויקט. 

כמובן שפרויקט זה טומן בחובו יתרונות רבים עבור בעלי הדירות בבניין, אך לצד זאת, חשוב לקחת בחשבון שעל הדיירים לעזוב את הבניין לאורך כל הליך הפרויקט אשר יכול לקחת זמן – בכל זאת, לצורך הפרויקט נדרש לפרק את המבנה ולבנות מבנה חדש, מה שמצריך פעולות כמו ניסור בטון ועוד מגוון רחב של עבודות בנייה, אשר עלולות להימשך זמן.

הדיירים מקבלים ערבויות חוק מכר בנקאיות, אשר שווין מקביל לשווי ערך הנכס המשודרג, ובנוסף מקבלים הוצאות מעבר ושכר דירה, לתקופת זמן ההריסה והבנייה.

הפרויקט לוקח זמן רב למדיי, אך שווה את ההמתנה

אתם נהנים מהתוצאות

בכדי ליהנות מכל היתרונות והתוצאות של פרויקט פינוי בינוי, קיימת חשיבות גבוהה לבחור בקפידה את כל המעורבים בפרויקט ולשים אצבע על דגשים חשובים רבים. אחד מאותם דגשים, הוא הקפדה על בחירת החברה הקבלנית שתבצע את הפרויקט ווידוא שברשותם הכלים והידע לבצע את כל הפעולות המהוות חלק מהתהליך דוגמת פעולת ניסור בטון בצורה הטובה והמקצועית ביותר. 

1475 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת phaza