לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4255 מאמרים 1289 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

אנרגיה סולארית

פורסם בתאריך 25/03/2017      /      נכתב ע"י אורמש

כאשר משתמשים בפחם או דלק ליצירת אנרגיה, המלאי הוא סופי ועשוי להיגמר בשלב מסוים. עם השנים, השימוש המרובה שנעשה בשריפת החומרים הללו, מביא להתדלדלות המאגרים הקיימים, ובסופו של דבר עלול להביא גם לניצול סופי של המלאי, כך שלא נוכל ליצור ממנו אנרגיה עוד. אנרגיה סולארית לעומת זאת, היא אנרגיה מתחדשת ובלתי מתכלה. לא נוכל "לסיים" את קרני השימוש על ידי שימוש מרובה בהן, ותמיד נוכל להשתמש בהן עוד ליצירת אנרגיה סולארית.

 המערכת הסולארית עובדת על ידי הפקת אנרגיה בשתי צורת  מרכזיות . האחת, מתאימה יותר לשימושים פרטיים, זו מערכת המופעלת על ידי פאנלים סולאריים המפיקים חום מהשמש לתוצרת החשמל, האפשרות השנייה המתאימה למקומות גדולים ומפעלים הצורכים אנרגיה רבה.  זו מערכת העובדת על ידי מראות המחממות לטמפרטורה גבוהה מאוד דודים של מים חמים, דודים אלו משחררים קיטור המפעיל באמצעות טורבינות היוצרות בעוצמתן יכולות של הפקת חשמל.

יש מערכות חשמל מיועדות לשימושים שונים, מעלות רבות נזקפות למערכת החשמל הסולארית, התלות בסיפוק תצרוכת החשמל על ידי חברת החשמל הפכה להיות מגבילה עד חנק, העובדה שחברה אחת מוגבלת אחראית על סיפוק החשמל של מדינה שלמה גרמה לחברות ומפעלים לעשות עם עצמם חשבון של הפסד מול רווח, כך שעובדה זו גרמה לדחיפה נוספת של חברות רבות לקבל תספוקת של אנרגיה סולארית על מנת לעבוד, השיקול המאוד משמעותי הינו הסביבה העלייה בחולי סרטן בשנים האחרונות גרמה לאנשים לקחת אחריות סביבתית ולמנוע ככל האפשר זיהום אוויר הפוגע באיכות הסביבה, העלות הנמוכה והכמעט בלתי מורגשת של הפקת אנרגיה מהשמש גם היא מהווה דחיפה להתקנת מערכת סולארית.

1042 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת אורמש