לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4096 מאמרים 1234 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

בדיקות רפואית במכון הרפואי לבטיחות בדרכים

פורסם בתאריך 28/03/2017      /      נכתב ע"י yehuda1811@gmail.com

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב"ד) רשאי מתוקף סמכותו לזמן כל נהג/ת לסדרת בדיקות כשירות לנהיגה במידה והנהג/ת הופנו על ידי גורמים מוסמכים לצורך כך כגון: משרד הרישוי, משטרת ישראל, בית המשפט לענייני תעבורה, המוסד לביטוח לאומי ומשרד הביטחון.

בכל אותם מקרים בהם הנהג/ת יקבלו לידיהם מכתב מטעם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים במסגרתו הם נדרשים להמציא מידע רפואי או כל מידע אחר אודות מצב בריאותם, לעבור סדרת בדיקות במכון ולעיתים לעבור בדיקות משלימות חיצוניות בהתאם לצורך.

הבדיקות מטעם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים מתקיימות באחד משני המוקדים הארציים אותם מפעיל המכון בחיפה ובתל אביב, כאשר במקרים מסוימים קיים צורך בביצוע בדיקות הכוללות בין היתר פגישה אישית עם פסיכיאטר או פסיכולוג לצורך מבדקי אישיות.

ממצאי הבדיקות מועברות לידי משרד הרישוי באופן תמציתי (מטעם צנעת הפרט) וזאת בצירוף החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים בכל הנוגע לכשירות הנהג/ת לנהיגה. משרד הרישוי המקבל לידיו את החלטת המכון בנוגע למצב כשירותו של הנהג אחראי להעברת ההחלטה לנבדק, כאשר לרשות הנהג עומדת הזכות לקבל לידיו את מלוא המסמכים בעניינו באמצעות הגשת בקשה לקבלת המסמכים אליה מצורפת גם הצהרת ויתור על סודיות רפואית. כמו כן, נהגים המעוניינים לערר על החלטת המכון רשאים לעשות זאת תוך 30 יום מיום קבלת ההודעה ממשרד הרישוי, וזאת באמצעות הגשת בקשה מסודרת לועדת הערר הפועלת מטעם המכון.

הסיבות להפניית נהגים למכון הרפואי לבטיחות בדרכים על ידי משרד הרישוי

כאמור לעיל, ישנם מספר גורמים מוסמכים הרשאים להעביר פנייה למרב"ד בנוגע לביצוע בדיקות רפואיות לכשירות בנהיגה. להלן הסיבות הנפוצות להפניית נהגים או אזרחים למכון הרפואי על ידי משרד הרישוי:

משרד הרישוי ראשי להפנות נהגים למכון הרפואי לבטיחות בדרכים בכל אחד מהמקרים הבאים:

  • במקרים בהם אדם מסוים מעוניין להוציא רישיון נהיגה לרכב ציבורי ו/או רכב כבד
  • במקרים בהם עברייני תנועה נמצאים לקראת תום תקופת שלילת הרישיון
  • במקרים בהם גיל הנהג מחייב את הפנייתו לצורך קיומן של בדיקות רפואית לכשירות בנהיגה
  • במקרים בהם אזרחים הסובלים מבעיות בריאותיות כרוניות מעוניינים להוציא או לחדש את רישיון הנהיגה 
1216 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת yehuda1811@gmail.com
קופה רושמת של חברת אומגה – מס' 1 בישראל לקוחות רבים שנכנסים לבתי עסק כדי להסדיר את החשבונות שלהם או למשוך כספים עושים את הקניות שלהם באותו מקום. בנוסף להכנסה כספית מעמלות שמקבל בעל העסק על הפעולות השונות, מתרחב גם היקף המכירות של העסק.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 5 שנים 7 חודשים
עורך דין ביטול שלילת רישיון נהיגה הרפורמה בלשכות ההוצאה לפועל במסגרת תיקוני חוק ההוצאה לפועל משנת 2008, מאפשרת בין היתר לרשויות האכיפה והגביה להטיל הגבלות על רישיון הנהיגה על חייבים שנפתח כנגדם תיק הוצאה לפעול בגין חוב כספי. במקרים בהם מוטלת הגבלה על רישיון הנהיגה של החייב, רישום ההגבלה מופיעה באופן אוטומאטי במחשבי משרד הרישוי, ותוקפו מבוטל עד להסרת ההגבלה.
פורסם בקטגוריית דיני תעבורה, לפני 5 שנים 9 חודשים
חברת פנורמה אקווריום מציעה לכם את הטוב ביותר! כל סיר צריך מכסה וכל דג צריך אקווריום. עם זאת יש מקרים בהם עדיף שהאקווריום יהיה עשוי מפלסטיק, יש מקרים בהם עדיף שהאקווריום יהיה עשוי מזכוכית, יש מקרים בהם עדיף שהאקווריום יהיה מוארך, יש מקרים בהם עדיף שהאקווריום יעמוד לרוחב, יש מקרים בהם עדיף שהאקווריום יעמוד על גבי ארון מובנה, יש מקרים בהם עדיף שהאקווריום יגיע בצבעים משתנים, יש מקרים בהם עדיף שהאקווריום יכיל תאורה מובנית, יש מקרים בהם עדיף שהאקווריום יהיה בגודל המינימלי ביותר שאפשרי (מבחינת תנאי המחיה של הדגים הרצויים) וכדומה.
פורסם בקטגוריית בעלי חיים, לפני 5 שנים 7 חודשים
פינוי דירה בדירת אגרנות כפייתית אם אתם רוצים לעשות פינוי תכולת דירה בתוך דירת אגרנות כפייתית חשוב להיעזר בחברת פינוי דירה. לא כל חברת פינוי דירה מתאימה עבור פינוי דירת אגרנות כפייתית. חברה שלא מנוסה בסוג פינוי כזה עלולה להיכשל ולא להצליח לפנות את דירת האגרנות כאשר האגרן נמצא בה.
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 5 שנים 9 חודשים
נוטריון לצרפתית מה חשוב לדעת? זקוקים לחתימה או אישור של מסמכים משפטיים או אזרחיים בצרפתית? מחפשים אחר שירותי נוטריון לצרפתית המתמחה באימות, אישור ועריכה של מסמכים משפטיים ואזרחיים? זה הזמן לדעת יותר על פעילותו המקצועית של נוטריון לצרפתית.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 5 שנים 8 חודשים