לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3645 מאמרים 1075 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
אבנים

שדרוג גינה עם אבנים טבעיות

פורסם בתאריך 05/04/2017      /      נכתב ע"י itay123

שדרוג גינה עם אבנים טבעיות 

אבנים הן פתרון דקורטיבי וטבעי לעיצובי גינות פרטיות. מכיוון שבגינות מטופחות רבות יש שטחים חשופים שבהם לא נשתלו דשא או פרחים אפשר לשדרג שטחים ריקים אלה באופן מקסים באמצעות עיצובם עם אבנים טבעיות שכוללות חלוקי נחל קטנים בגודל של מילימטרים ועד לסלעים גדולים ודקורטיביים. האבנים הטבעיות משתלבות כמעט עם כל סגנון עיצוב נוף, מכסות שטחי גינה מוזנחים, משפרות את תחזוקת שטח הגינה ומאפשרות לנצל אותו באופן המרבי.

חצץ וחלוקי נחל קטנים לחיפוי הגינה

אבנים שמשמשות לחיפוי גינות הן אבני חצץ או חלוקי נחל דקורטיביים, מעורבים או מבוררים, שגדלם נע בין כמה עשרות מילימטרים ועד לאבנים שגודלן אינו מגיע לשלושה ס"מ. אבנים קטנות אלו אפשר לרכוש בשקי תפזורת שמחירם אינו גבוה באופן יחסי. חיפוי הקרקע מסייע לתחזוקת הגינה מכיוון שהוא שומר על הקרירות ועל הלחות של האדמה באזורים חמים. פיזור החיפוי על גבי יריעה מיוחדת מאפשר את ניקוז המים ושמירה על איכות הקרקע. כמה שטח ניתן לחפות? ובכן, אין מגבלה על שטח החיפוי ואפשרי אפילו לחפות את כל הגינה.

כמה רעיונות לעיצוב הגינה בעזרת אבני חיפוי

באמצעות אבני אפשר לכסות ערוגות גינה וסביבת עצים. האבנים הקטנות מכסות את האדמה החשופה, מספקות הגנה לשורשים ומעניקות לקרקע מראה מעוצב.

אפשר לפזר חיפוי אבנים בקרבת מתקני גינה, למשל סביב מחסן הגינה. על השטח המחופה מציבים כדים ואדניות פורחות.

חיפוי הוא פתרון מצוין לגידור שולי מדשאות ושבילים. כדי לשמור על המראה המסודר והדקורטיבי לאורך זמן אפשר לגדר את החיפוי באמצעות יריעות פלסטיק קטנות או חלוקי נחל גדולים יותר.

אפשר לבחור אבני חיפוי מבוררות בהתאם לצבע ולסוג האבן ולהשתמש בהן לעיצוב פסיפסים מרהיבים בגינה באמצעות שילובן בבטון.

חלוקי נחל גדולים לעיצוב גינה

חלוקי נחל גדולים יותר, בגדלים שבין ארבעים לבין שבעים סנטימטרים משמשים למטרות שונות במקצת לעיצוב הגינה, אך גם אותם ניתן לשלב בעיצובי גינה ייחודיים. חלוקי נחל כבדים יותר מאבני החיפוי בתפזורת. משקלם מאפשר למקם אותם כפי שהם, אבל בדרך כלל מדביקים את חלוקי הנחל באמצעות בטון כדי לחזק אותם במקומם. הם משתלבים היטב בעיצובי גינה מיוחדים, ביניהם -

עיצוב בריכות נוי: חלוקי נחל משדרגים באופן מקסים בריכות נוי ודגים בגינה. הם משמשים הן לחיפוי הקרקעית והן לעיצוב שולי הבריכה.

גדרות דקורטיביות: את גדר הלבנים הסטנדרטית הופכים למעוצבת וייחודית באמצעות הדבקה דקורטיבית של חלוקי נחל.

תאורת לילה בגינה: חלוקי נחל הם רקע דקורטיבי מקסים לתאורת לד נמוכה המוטמעת בין האבנים.

סלעים טבעיים לגינה

סלעים הם אבנים טבעיות שנכרות במחצבות או נאספות באזורים הרריים. הסלעים הטבעיים כמעט שאינם מעובדים במטרה לשמור על המראה הפראי והטבעי שלהם. הם משמשים כאלמנט דקורטיבי בעיקר בגינות גדולות יותר.

ניתן להציב אותם באזורי גינה שונים כגון במרכז מדשאה או בקרבת שיחים, כמו כן אפשר להשתמש בהם כספסל או כשולחן גינה.

שימוש דקורטיבי נוסף בסלעים הוא בניית מסלעת גינה, שהיא מבנה מלאכותי מדורג שאותו יוצרים באמצעות הסלעים. בניית מסלעה מאפשרת לשדרג את נוף הגינה ולשלב בו פרחים, צמחייה משתרעת, תאורה ואפילו מפל קטן המוביל לבריכת נוי.

 

1168 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת itay123
איך לנקות מקלחון מזכוכית זכוכית למקלחונים היא חומר שקוף וחזק העמיד גם בלחות ובטמפרטורות גבוהות. ניקוי הזכוכית קל למדי אבל יש להיזהר משימוש בחומרים שאינם מתאימים ושיכולים לפגוע במראה הנקי
פורסם בקטגוריית עיצוב פנים, לפני 4 שנים 7 חודשים
קעקועים בעיצוב עדין לנשים שיטות הקעקוע החדשניות מאפשרות לעצב קעקועים עדינים הפופולריים על נשים רבות. קעקועים אלה כוללים שרטוטים דקים, גווני דיו בהירים ואיורים בטכניקה מיוחדת שמזכירים ציורים בצבעי מים.
פורסם בקטגוריית קוסמטיקה וטיפוח, לפני 4 שנים 8 חודשים
תכנון ועיצוב גינות בוטיק גינות בוטיק מאופיינות בעיצוב הייחודי והאיכותי שלהן. גינת בוטיק אפשר לעצב במגוון סגנונות אך יש להביא בחשבון את תנאי השטח ואת עלויות ההקמה והתחזוקה הכרוכות בעיצוב הגינה
פורסם בקטגוריית בית ומשפחה, לפני 4 שנים 8 חודשים
שיטות ישנות וחדשות ליישור שיער : שיטות ליישור שיער קיימות כבר זמן רב כיום משתמשים בטכניקות זמניות ליישור שיער ובהחלקות קבועות שמתבצעות באמצעות תכשירי החלקה כימית המשנים באופן פרמננטי את מבנה השערה
פורסם בקטגוריית קוסמטיקה וטיפוח, לפני 4 שנים 8 חודשים
אליטליה מאמר המסביר על שדה התעופה אליטליה וכן על היעדים השונים בחוץ לארץ שניתן להגיע אליהם דרכו. מומלץ בחום!
פורסם בקטגוריית נופש ותיירות, לפני 6 שנים 4 חודשים