לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4255 מאמרים 1289 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
קעקועים

מה כדאי לדעת על קעקועים

פורסם בתאריך 05/04/2017      /      נכתב ע"י itay123

מה כדאי לדעת על קעקועים

קעקועים הם אמנות גוף עתיקה שמבוצעת בטכניקות שמתחדשות ללא הרף. הבסיס לביצוע קעקועים נשאר כפי שהיה, על ידי החדרת דיו לשכבה הפנימית של העור אבל אם בעבר נהגו לקעקע עם מחט ידנית, כיום משתמשים באקדח קעקועים מודרני שמזריק את הדיו באמצעות מחטים דקות.

האם קעקועים מסוכנים?

באופן עקרוני קעקוע אינו מסוכן, בעיקר כאשר הוא מבוצע בידי מקעקע מומחה. המחט חודרת רק לשכבת העור הפנימית ומלבד תחושה של כאב זמני אין בכך סכנה. עם זה חשוב להקפיד על ניקיון הסטודיו וכלי העבודה כדי למנוע אפשרות של זיהום, ניתן לוודא שהמקום נקי ואמין אם העובדים משתמשים בכלים סטריליים וברשותו אישור של משרד הבריאות. במקרים נדירים יכולה להתפתח אלרגיה לסוג דיו מסוים ולכן חשוב ליידע את מכון הקעקועים על רגישויות מיוחדות. לאחר הקעקוע חשוב לפעול בהתאם להוראות הטיפול כדי למנוע פגיעה בעור וכתוצאה מכך בקעקוע. יש לזכור שהחוק אינו מתיר לבצע קעקועים למי שגילו צעיר מ-16 שנים.

נושאים וטכניקות קעקוע

באמצעות טכניקות עיצוב ישנות וחדשות אפשר לעצב מגוון נושאים של קעקועים. ישנם הנושאים הקלאסיים שביניהם אפשר למנות פרחים, לבבות, סמלים, טקסטים ודמויות מצוירות. קעקועים אישיים אף הם פופולריים וכמו כן, גם לאופנה השפעה רבה על בחירת נושאי הקעקוע. בין שקעקוע בצורת לב, קעקוע חרב, ציפורים או פוקימון מקועקעים, לטכניקה ולכלי העבודה יש השפעה רבה על אופן העיצוב.

טכניקות הקעקוע הישנות (אולד סקול) כללו קווים עבים במבחר מצומצם של צבעים, בעיקר שחור בלבד או בתוספת גווני צהוב ואדום עזים. ככל שהטכנולוגיה התפתחה כך נוספו עוד גוונים וכלי עבודה משוכללים והתאפשר לעצב נושאים באמצעות קווים דקים ובמבחר רב יותר של גוונים. בעזרת הכלים המודרניים ביותר אפשר להעתיק פורטרטים ותמונות שלמות, ליצור עיצובים אבסטרקטיים תלת ממדיים ולעצב קעקועים מפורטים, מדויקים וצבעוניים שאי אפשר היה לבצע בטכניקה הישנה. עם זה יש שמעדיפים קעקועים בנושאים קלאסיים בסגנון הישן.

למי מתאים להתקעקע?

קעקועים מייצגים אסרטיביות, מוחצנות, רגשנות כאשר לסגנון העיצוב יש חשיבות לא פחותה משל הנושא. לדוגמה, עיצוב קעקוע ורד בסגנונות שונים - בסגנון אולד סקול הוא יקועקע בקווים עבים כהים, סגנון צבעי מים מאפשר ליצור קעקוע עדין בגוונים בהירים כאשר קעקוע בסגנון מודרני מעניק פרח מודרני בשחור ואפור. אבל, אם בעבר קעקועים ייצגו שייכות לחברה מסוימת, כיום הם מאפיינים את כל שכבות האוכלוסייה. גם פער המינים הצטמצם וישנם סגנונות קעקוע רבים שמתאימים הן לגברים והן לנשים.

לעשות קעקוע בפעם הראשונה

קעקועים הם הרבה מעבר לעיטור הגוף. ישנם אנשים שמעטרים את כל גופם בקעקועים ויש שמסתפקים בקעקוע קטן וסולידי. אבל, הם נשארים על הגוף שנים רבות והסרתם היא תהליך כואב ומסובך ולכן יש לשקול היטב את ההחלטה להתקעקע בפעם הראשונה. כדי להנות משני העולמות אפשר לבחור בקעקוע ראשון קטן וסולידי שאותו אפשר לחשוף או להסתיר, למשל לב קטן, ציפור או דמות של חיה על הכתף שהיא אזור גוף פופולרי לקעקועים קטנים. אך רבים אינם מתחרטים על הקעקוע הראשון שלהם ולמרות הכאב שחשים בזמן הקעקוע הם חוזרים להתקעקע שוב. 

1316 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת itay123
קעקועים בעיצוב עדין לנשים שיטות הקעקוע החדשניות מאפשרות לעצב קעקועים עדינים הפופולריים על נשים רבות. קעקועים אלה כוללים שרטוטים דקים, גווני דיו בהירים ואיורים בטכניקה מיוחדת שמזכירים ציורים בצבעי מים.
פורסם בקטגוריית קוסמטיקה וטיפוח, לפני 6 שנים 2 שבועות
חשיבות הובלת מטענים לאילת ממרכז הארץ אילת היא עיר תיירות הממוקמת בדרום הרחוק ולכן הובלת מטענים ממרכז הארץ חשובה לחיי המסחר בעיר. מטענים לעיר אילת כוללים מוצרי מזון טריים ומצוננים, מטעני מכולות, ציוד כבד ועוד
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 6 שנים 2 שבועות
איך לנקות מקלחון מזכוכית זכוכית למקלחונים היא חומר שקוף וחזק העמיד גם בלחות ובטמפרטורות גבוהות. ניקוי הזכוכית קל למדי אבל יש להיזהר משימוש בחומרים שאינם מתאימים ושיכולים לפגוע במראה הנקי
פורסם בקטגוריית עיצוב פנים, לפני 5 שנים 11 חודשים
תכנון ועיצוב גינות בוטיק גינות בוטיק מאופיינות בעיצוב הייחודי והאיכותי שלהן. גינת בוטיק אפשר לעצב במגוון סגנונות אך יש להביא בחשבון את תנאי השטח ואת עלויות ההקמה והתחזוקה הכרוכות בעיצוב הגינה
פורסם בקטגוריית בית ומשפחה, לפני 6 שנים 2 שבועות
שיטות ישנות וחדשות ליישור שיער : שיטות ליישור שיער קיימות כבר זמן רב כיום משתמשים בטכניקות זמניות ליישור שיער ובהחלקות קבועות שמתבצעות באמצעות תכשירי החלקה כימית המשנים באופן פרמננטי את מבנה השערה
פורסם בקטגוריית קוסמטיקה וטיפוח, לפני 6 שנים 2 שבועות