לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4245 מאמרים 1288 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

ממה מורכבת עלות טיפולי מוסך ?

פורסם בתאריך 27/04/2017      /      נכתב ע"י דיגידם קידום אתרים

ללא ספק הוצאות רכב מהוות חלק משמעותי בהוצאות משק הבית ברוב הגדול של המשפחות בארץ. בכלל זאת הוצאות שוטפות על דלק, עלות חידוש רישיון רכב ורישיון הנהיגה, ביטוחי הרכב וכמובן גם עלות טיפולי מוסך. מעבר לטיפולים תקופתיים לרכב, מעת לעת יש צורך בטיפולים לצורך תיקון תקלות בלתי צפויות. היות ועלות טיפולי מוסך יכולה להגיע לאלפי שקלים בשנה, כדאי להבין ממה מורכבת עלות טיפולי רכב במוסך בכדי שיהיה אפשר להשוות בין מוסכים ולהחליט היכן לטפל ברכב.

אם כן, עלות טיפול מוסך לרוב תהיה מורכבת משני סעיפים: שעות עבודה וחלקי חילוף. חשוב להבין שבשני המקרים יכולים להיות הפרשים משמעותיים בין מוסך למוסך. לרוב, בשני הסעיפים העלות במוסכי יבואן תהיה גבוהה יותר כפי שנסביר בהמשך המאמר, אך בכל אופן, חשוב תמיד להשוות ולאחר קבלת הצעות מחיר והבנה מהיכן נובע ההפרש יהיה ניתן לעשות החלטה מושכלת באשר לבחירת המוסך. כמובן שעלות היא שיקול חשוב בבחירת המוסך, אך כפי שנראה בהמשך, אסור ששיקול זה יהיה על חשבון איכות הטיפול ברכב.

באשר לתעריף שעת עבודה, לרוב הוא יהיה גבוה יותר ממוסכי יבואן לעומת מוסכים מורשים כלליים. ההפרשים יכולים להיות משמעותיים ביותר ולהגיע ליותר ממאה שקלים לשעת עבודה אחת, וכמובן שככל והטיפול מורכב יותר ומצריך יותר זמן עבודה, העלות הכוללת של הטיפול יכולה להיות בהפרש של מאות שקלים ואף יותר בין מוסך למוסך. כך לדוגמה, יכול בעל רכב פיג'ו שמתגורר בירושלים להשוות בין מוסך פיג'ו בירושלים שהינו מוסך כללי ומוסך היבואן ולקבל הצעת מחיר נמוכה כדי מאות ואף אלפי שקלים במוסך הכללי לעומת מוסך היבואן. זו אחת הסיבות שבעלי רכב רבים מעדיפים לטפל ברכבם במוסכים כלליים ולא במוסכי יבואן.

באשר למרכיב השני, עלות חלקי החילוף, גם כאן ההפרשים בין מוסכים יכולים להגיע למאות ואף אלפי שקלים, והדבר נובע מסוג חלקי החילוף. קיימים שלושה סוגי חלקי חילוף: מקוריים, תואמים ותחליפיים. חלקי חילוף מקוריים הינם היקרים ביותר. מדובר על חלקים אשר משווקים על ידי יצרניות הרכב עצמן ולא על ידי החברות שמייצרות אותן, ולכן הצרכן סופג עלויות 'תיווך'. חלקי חילוף תחליפיים משווקים ישירות על ידי החברות שמייצרות את החלקים עבור יצרניות הרכב. כלומר, מדובר בדיוק באותם חלקים, אך ללא פערי התיווך, בעלי רכב נהנים מעלות נמוכה יותר. חלקי חילוף תחליפיים הינם הזולים ביותר. הם מיוצרים על ידי חברות אחרות, ורמת האיכות שלהם יכולה לנוע בין איכות מעולה ואיכות ירודה ביותר. לכן, חשוב לוודא שמדובר בחלקי חילוף תחליפיים איכותיים שמתאימים לרכב ולא לקחת סיכון ולהתקין ברכב חלקים שיגרמו לו נזק ו/או יסכנו את הנוסעים בו.
 
מוסכי יבואן, כמייצגי יצרניות הרכב, בדרך כלל מתקינים ברכבים חלקי חילוף מקוריים ובכך עלות הטיפול מתייקרת באופן משמעותי. מוסכים כלליים לרוב מציגים בפני הלקוח את כל האפשרויות הקיימות בהתאם לתקלה וסוג הרכב וממליצים על האפשרות הטובה ביותר בהתאם לכך, אך יאפשרו ללקוח לבחור. לכן, אם אתם לדוגמה בעלי רכב הונדה, השווה בין מוסכים ובחרו מוסך הונדה בירושלים אשר מציע חלקי חילוף איכותיים בעלות הזולה ביותר. כך תיהנו מטיפול רכב מקצועי ומרכב בטיחותי בעלות המשתלמת ביותר, בין אם מדובר במוסך יבואן או מוסך כללי.  

יש להדגיש כי החוק בארץ מאפשר לבעלי רכבים להכניס את המכונית לטיפול בכל מוסך ללא איבוד אחריות היבואן, בתנאי שמדובר במוסך מורשה על ידי משרד התחבורה. בעל רכב יכול לדוגמה ליהנות משירותי מוסך סיטרואן בירושלים שהינו מוסך מורשה כללי ללא חשש מאיבוד האחריות.

לסיכום, טרם הכנסת הרכב לטיפול, השוו בין כמה מוסכים מורשים, ובדקו מהו תעריף שעות העבודה במוסך כמו גם באילו חלקי חילוף נעשה שימוש במוסך ועלותם. כך תבטיחו שתקבלו טיפול מקצועי במחיר הטוב ביותר.

1085 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת דיגידם קידום אתרים
טיפים לשיפוץ חדר אמבטיה שיפוץ אמבטיה הינו נושא שעולה בדרך כלל לקראת מעבר לבית חדש או לקראת תהליך שיפוץ כולל של הבית הקיים. שיפוץ חדר האמבטיה יכול לשפר משמעותית את איכות החיים בבית ולהעניק לנו אפשרות להתפנק ולהירגע ב"ספא" פרטי משלנו.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 6 שנים 5 חודשים
מוסכים בירושלים בכל יום מגיעים לירושלים אלפי אנשים חדשים. כיוון והדרכים לירושלים עוברות דרך הרים, ישנם מקרים רבים בהם המון נהגים נתקלים בתקלה ברכב ונתקעים בירושלים. מקרים בהם התקלה לא קשה לטיפול, נהגים עצמם בדרך כלל מטפלים ברכב, אך אם זו תקלה מסובכת יותר, הם מוצאים את עצמם בחיפושים עבור מוסך טוב לסוג הרכב שלהם.
פורסם בקטגוריית כלי רכב, לפני 5 שנים 7 חודשים
מטופלים חולי לב – השתלות שיניים ביום אחד המשמעות של בעיות רפואיות כמו מחלות לב היא השתלת אביזרים מלאכותיים כגון קוצבי לב, מסתמים מלאכותיים, תומכי עורקים (סטנטים) ו/או נטילת תרופות קבועות לדילול דם ותרופות אחרות. מחלות לב יכולות להיות נרכשות (התקף לב, אי ספיקת לב ועוד) או מולדות (מומים בלב כמו דליפות מסתמים ובעיות מבניות נוספות). במהלך טיפולי שיניים לחולי לב עלולים להיווצר סיבוכים דוגמת זיהומים במסתמים, הפרעות לאביזרים המלאכותיים, תגובה לתרופות הניתנות בזמן הטיפול ואף התנגשות בין תרופות. חולי לב רגישים לטיפולים רפואיים ולכן יש לבדוק היטב את מצבם הרפואי לפני טיפולי שיניים, למשל, השתלות שיניים. במידה ומקפידים על הכנה נכונה ועל טיפול מקצועי, חולי לב יכולים לעבור את כל סוגי טיפולי השיניים, כמו השתלות שיניים בהרדמה מלאה או השתלות שיניים ביום אחד.
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 6 שנים 11 חודשים
איך לבחור מוסך ללא ספק כל בעל רכב מבקש להכניס את מכוניתו לטיפול במוסך מקצועי אשר יספק לו את השירות הטוב ביותר, במחיר המשתלם ביותר. אם כן, מה חשוב לדעת לפני שבוחרים מוסך?
פורסם בקטגוריית כלי רכב, לפני 7 שנים 3 חודשים
מוסכי יונדאי יונדאי היא חברת רכב קוריאנית אשר נחשבת לאחד ממותגי הרכב המובילים בין יצרני הרכב בעולם, ודגמי המכוניות שלה לפופולריות רבה גם בישראל. זאת, כיוון שרכביה נחשבים לאמינים, איכותיים ומתאימים לצרכים של הנהג הישראלי ומשפחתו. חברת יונדאי מיובאת דגמים שונים לארץ, ביניהם רכבים פרטיים דוגמת יונדאי i10, יונדאי i20, יונדאי i30, יונדאי i35 Elantra, יונדאי Veloster ועוד, כמו גם רכבים מסחריים דוגמת יונדאי i800 וכן רכבי שטח ופנאי כגון יונדאי ix35 ויונדאי Santa Fe. כתוצאה מן הפופולריות הרבה של רכבי יונדאי בישראל, קיים צורך גובר בשירותי מוסך מקצועיים ברחבי הארץ, ובכלל זאת בשירותי מוסך יונדאי בראשון לציון.
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 5 שנים 7 חודשים