לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4243 מאמרים 1288 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

אוכל לכלבים: גור לך!

פורסם בתאריך 07/05/2017      /      נכתב ע"י dudish

מאת גרין

מזל טוב! אימצתם גור כלבים קטן וחמוד. עכשיו יש גוש פרווה נמרץ שרץ אחריכם לכל מקום (כן, גם לשירותים), ייצור קסום וחייכני שמביא הרבה אור, אנרגיות חיוביות ושמחה הביתה. אך לצד כל השמחה הענקית הזו מגיעה גם אחריות גדולה. מעכשיו אתם "האבא והאימא" היחידים של הגור שאימצתם. אתם אמונים על הבריאות שלו, על רווחתו, על שמחת החיים שלו ועל אורך החיים שלו. אם תבצעו בחירות לא נכונות עבור הגור שלכם, אתם עלולים לסכן אותו. אבל אם תבצעו את ההחלטות הנכונות בכל מה שנוגע לאוכל לכלבים ולבריאות הגופנית שלו -  צפויים לגור הקטן שלכם חיים בוגרים שלמים, מלאים וארוכים.

בכתבה הזו נתרכז בנושא חשוב אחד: אוכל לכלבים גורים. היום יש לנו הרבה יותר בחירה ויש יותר אפשרויות לאוכל איכותי לגורי כלבים, אז איך נדע איזה אוכל לתת לגור שאימצנו? על כך נרחיב בהמשך.

אך לפני כן חשוב לציין שלא כל הגורים נולדו שווים. אז אם יש לכם שאלות נוספות או אם חלילה אתם רואים שמשהו לא בסדר עם הגור שאימצתם – פנו מיד לווטרינר והתייעצו אתו באשר לתזונת הגור ובריאותו.

תזונת גורים:

גור בן 6 עד 12 שבועות: גור קטן צריך לאכול אוכל ייעודי לגורים. באוכל גורים איכותי יהיו כל הרכיבים התזונתיים להם זקוק הגור כדי להתפתח. אם תתנו לגור שלכם אוכל לכלבים גדולים למעשה תחסירו מממנו רכיבים תזונתיים חיוניים, וחבל. באשר למספר הארוחות ביום: ממוצע של 4 ארוחות ביום לגור הוא מצוין. גורים של גזעים גדולים יעברו לאכול מוצק בשבוע ה-9 או ה-10. גורים מגזעים קטנים יעברו לאוכל מוצק בשבועות ה-12 או ה-13.

גור בן 3 או 6 חודשים: אפשר להתחיל בתקופה זו לעבור בהדרגה ל-3 ארוחות ביום. בשלב הזה הגור יאבד את שומן הנעורים (החמוד) שמילא והתפיח את הבטן שלו. אם אתם רואים שהגור עדיין לא סיים להתפתח המשיכו להאכיל אותו באוכל ייעודי לגורים, עד שהגוף של הגור יתבגר.

גור בן 6 או 12 חודשים: זה הזמן להתחיל להרגיל את הגור ל-2 ארוחות ביום, בהדרגה. בשלב הזה גם לא מעט מבעלי הכלבים מסרסים או מעקרים את הכלב שלהם ולכן יש להתאים את האוכל למצבו הבריאותי של הכלב. לכלבים אחרי סירוס/עיקור נדרשים מזונות שמכילים מעט פחות אנרגיה וזה גם הזמן להתחיל ולנסות לעבור לאוכל של כלבים בוגרים, בהדרגה. גזעים קטנים יכולים לבצע את המעבר לאוכל של בוגרים בגילאי 7 עד 9 חודשים. גזעים גדולים יותר יכולים לבצע את המעבר בגילאי 12 עד 14 חודשים. זכרו: אם אתם לא בטוחים אז התייעצו עם הווטרינר, ובאופן כללי עדיף שהכלב ימשיך לצרוך מזון גורים קצת יותר זמן, מאשר להעביר את הגור מוקדם מדי לאוכל של כלבים בוגרים.

גיל שנה: בסביבות הגיל הזה בעלים מאכילים את הכלב פעמיים ביום בלבד.

על ההבדל בין מזון לגורים מגזע גדול ולגורים מגזע קטן:

יש הבדל בין התזונה של כלבים מגזע גדול לבין כלבים מגזע קטן, והבדל זה ניכר עוד יותר כאשר מדובר על אוכל לגורים. כלבים שמגיעים למשקל של עד 10 קילוגרמים נחשבים לכלבים מגזע קטן. גורים מגזעים קטנים גדלים מהר מאוד ועשויים להגיע לבגרות בגיל 9 חודשים. גורים מגזעים גדולים יתפתחו למשקל מעל 10 קילו. הגזעים הגדולים מתפתחים בצורה פחות מהירה מגזעים קטנים, כך שבדרך כלל לוקח להם בין 15 חודשים לשנתיים להגיע לגודלם הסופי.

*** שימו לב: המידע בכתבה זו הוא כללי ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של וטרינר.

 

3063 צפיות
7 כניסות
מאמרים נוספים מאת dudish
Volcano וופורייזר מבית Storz & Bickel - חווית אידוי ברמה אחרת! אם אתם חובבי וופורייזרים ומעוניינים ליהנות ממכשיר אידוי ברמה הגבוהה ביותר אז אתם חייבים להכיר את הוולקנו, באנגלית: Volcano
פורסם בקטגוריית גמילה מעישון, לפני 5 שנים 5 ימים
סקר שוק: מחירים של ציורי קיר צריך להבין ממה מורכבת הצעת מחיר לציור קיר כדי לדעת איך לדבר בשפה הנכונה עם אמן ציורי הקיר שמעוניינים לשכור את שירותיו
פורסם בקטגוריית אמנות, לפני 6 שנים 11 חודשים
הלבנת שיניים ביתית של Crest 3D White Whitestrips: אתם שאלתם, אנחנו משיבים ערכת הלבנת שיניים ביתית 3D White Whitestrips מבית היוצר של Crest הפכה לפופולרית מאוד בזמן האחרון מאחר והיא מעניקה פתרון נפלא לבעיה שרבים סובלים ממנה, שיניים צהבהבות ומוכתמות
פורסם בקטגוריית רפואת שיניים, לפני 4 שנים 9 חודשים
תאורה לגידול צמחים בבית - טיפים לגנן הביתי בין אם מדובר בגידול תבלינים, פרחים או כל צמח אחר, חשוב להכין מראש תאורה בעלת תנאים מתאימים. כדי שתוכלו לבחור בחכמה את התאורה האידיאלית עבורכם, ליקטנו מהמומחים בתחום מספר טיפים רלוונטיים.
פורסם בקטגוריית גינון, לפני 4 שנים 3 חודשים
מזון לכלבים בררניים זה יכול לקרות במשפחות הכי טובות. רוב הילדים אוכלים מה שנותנים להם אבל יש ילד אחד שאכילה עבורו היא פעילות מומלצת בלבד, אופציונלית, לא משהו הכרחי לקיומו.
פורסם בקטגוריית חיות בית, לפני 5 שנים 6 ימים