לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3942 מאמרים 1186 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
סטודיו למיתוג

סטודיו למיתוג

פורסם בתאריך 13/06/2017      /      נכתב ע"י שרון קל

אין כמעט עסק שלא זקוק לשירות מיתוג כדי לייחד אותו מהמתחרים שלו ולהפוך אותו לזכיר ע"י הלקוחות, הן אלה הקיימים והן אלה העתידיים. סטודיו למיתוג הוא המקום שבו הערכים, הרעיונות והיתרונות שמאפיינים את העסק מתורגמים למוטיבים ויזואליים שהם אלה שאחראים בפועל לכך שהעסק ייזכר, לטובה כמובן, בקרב קהל היעד שלו, ויזכה לבידול הנדרש משאר העסקים באותו תחום.

אילו ערכים חשוב להדגיש במסגרת המיתוג?

סטודיו שמבצע תהליך מיתוג מבסס את השפה הוויזואלית שהוא מגבש עבור העסק על סמך הערכים המאפיינים את העסק, כשישנם 4 סוגים של ערכים: רגשיים, חווייתיים, כספיים ופונקציונליים. דוגמה לערך רגשי היא חברת תעופה שמצהירה על עצמה כבית בכל מקום בעולם במטרה לגרום ללקוחות לבחור בה (שהרי כולנו רוצים להרגיש בבית בכל מקום), דוגמה לערך חווייתי היא פרסומת למשקה מוגז שמציג מסיבות או פעילות אקסטרימית כדי לזהות את המוצר עם חוויות מסעירות (למרות שבסופו של דבר מדובר במשקה בלבד), ערך כספי מתאים למיתוג עסק שמתחרה בשחקנים אחרים בענף בעיקר בעזרת מחיר אטרקטיבי (או לחילופין אחריות לכל החיים וכו'), ואילו ערך פונקציונלי מושג כשמבליטים בדרך כזו או אחרת את התועלות הפרקטיות של המוצר (למשל מזון שיש בו ערכים תזונתיים, מכונית עם צריכת דלק נמוכה וכו').

באופן טבעי ייתכן מיתוג שכולל שילוב של כמה סוגי ערכים, ובמקרים אלה תבוא לידי ביטוי המקצועיות של הסטודיו שמבצע את המיתוג גם באיזון עדין ומדויק בין כל הערכים.

מהם הכלים העומדים לרשות סטודיו למיתוג?

כדי להעביר את הערכים הרצויים עומדים לרשות סטודיו למיתוג מגוון כלים: אחד מהם הוא האריזה של המוצר. אם המטרה היא ערך פונקציונלי אפשר לנצל את השטח על האריזה להבלטת הערך התזונתי שלו או למשל להדגיש באופן גרפי שהוא כולל "רכיבים טבעיים בלבד", ואילו אם המטרה היא ערך חווייתי אפשר לשלב באריזה פרצופים מאושרים או סצנה שובת לב.

דרך נוספת שבה יכול סטודיו למתג מוצר או חברה היא מתנות קטנות שאפשר להעניק ללקוחות, ועוד אופציה שנכללת בתהליכי מיתוג רבים ושבאופן טבעי סטודיו למיתוג לוקח בה חלק נכבד היא יצירת אתר אינטרנט לעסק, אתר שכל פרט בו מעוצב ומתוכנן על-מנת ליצור חוויית משתמש בהתאם לערכי העסק.

942 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת שרון קל
שירותי קלדנות בעבור בתי משפט במידה ואתם מעוניינים לגשת לבית המשפט עם ראיות אשר יצדיקו את צדקתכם, במקרים רבים עליכם יהיה להיעזר בשירותיו של קלדן.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 6 שנים 1 חודשים
מהי אגרת ביוב? אגרת ביוב ומים (אשר משולמות לרוב תחת חשבונית אחת) הינן אגרות תשלום על שירותי הביוב והמים של כל משפחה בכל עיר.
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 7 שנים 1 שבועות
תעדוף משימות - עושים זאת נכון אם אתם תוהים בכל הנוגע לנושא של תעדוף משימות אז יהיה כדאי לכם לשים לב כי אתם נעזרים בתוכנות אינטרנטיות אשר יהפכו את החיים שלכם להרבה יותר קלים ויאפשרו לכם לבצע תעדוף בצורה הרבה יותר נוחה ונגישה.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 6 חודשים 2 שבועות
תוספות שיער בהדבקה בקלות רכשו לעצמכם תוספות שיער בהדבקה עוד היום אם תהיו מעוניינים להפוך את המראה שלכם על פניו.
פורסם בקטגוריית שיער, לפני 5 שנים 11 חודשים
איך קבוצות תמיכה להורים משפרות את חיי המשפחה? ילדים הם שמחה, ואפילו רבה, וגם ברכה, ובזכותם המשפחה כולה זוכה בהזדמנות לצמוח ולהתגבש. אבל ילדים, ולא צריך להיות הורה כדי לדעת זאת, הם גם אתגר של ממש – כך שלצד ההזדמנות לגדול ולהתפתח ישנם גם מוקשים לא מעטים שחשוב ללמוד לנטרל אותם.
פורסם בקטגוריית טיפולים, לפני 5 שנים 8 חודשים