לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2580 מאמרים 604 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

כיצד ניתן לאטום גג מרוצף?

פורסם בתאריך 18/06/2017      /      נכתב ע"י שלומית א.

גגות מרוצפים או מרפסות מרוצפות עשויים להוות נקודת תורפה רצינית לבית כולו, זאת בשל היותם חשופים לפגעי מזג האוויר, ובמיוחד לגשם. אם לא נדאג לאיטום איכותי ומקצועי של הגג או המרפסת המרוצפים, מי הגשמים עלולים לחדור דרך הריצוף אל תוך החול שמתחתיו ולהביא לבלייה של הבטון או לחלודה בברזל הזיון, ובכך לגרום לפגיעה ממשית בחוזקו של המבנה. בנוסף, הרטיבות החודרת מבעד למרצפות עלולה להתפשט פנימה אל הקירות הסמוכים או אל חלל הדירה שמתחת, קרי - התקרה בפנים הבית, ולחולל נזקים כמו כתמי רטיבות, עובש, קילופי טיח וכדומה.

כדי למנוע נזקי רטיבות אלו יש לבצע איטום מקצועי המתאים לגגות ומרפסות מרוצפים, ולדאוג להשתמש בחומרי איטום מתאימים ואיכותיים בלבד.

 

שיטות לאיטום גגות מרוצפים

 

ישנן שתי שיטות עיקריות לאיטום גגות או מרפסות מרוצפים. האחת דורשת את הסרת הריצוף הקיים ושכבת החול שמתחתיו, וביצוע איטום חדש, יסודי, באמצעות חומרי איטום מסוג יריעות איטום ביטומניות. בסיום הנחת האיטום יש לרצף מחדש את הגג. שיטה זו נחשבת יקרה במיוחד והיא כרוכה בעבודות הגוזלות זמן ומייצרות לא מעט בלאגן. מצד שני, שיטה זו היא השיטה היסודית ביותר המטפלת בבעיה מן השורש, והיא מבטיחה גג אטום ויבש למשך שנים רבות.

שיטת האיטום השניה אינה מצריכה הרמת מרצפות. האיטום מתבצע על גבי המרצפות עצמן, בפרק זמן מהיר יחסית, תוך שימוש בחומרי איטום מיוחדים המתאימים לשימוש על מרצפות, ועמידים לחשיפה לקרני השמש.

יתרונות השיטה הם בכך שזו שיטה מהירה, זולה ונקייה יותר. חומרי האיטום עמידים בפני שחיקה וניתן לקבלם בגוון מט, שקוף או בצבעים. מצד שני, זהו אינו פתרון יסודי מספיק, ולכן האיטום מחזיק מעמד להרבה פחות זמן. כמו כן, במידה והיתה קיימת כבר בעיית איטום, המים שחדרו אל מתחת למרצפות עלולים להישאר כלואים שם ולהמשיך לגרום נזקים.

 

שלבי האיטום

 

באיטום ללא הרמת הריצוף השלבים העיקריים הם:

 

 • ניקוי יסודי של הגג כולל שטיפה במים וסבון

 • פתיחת הפוגות (החריצים שבין המרצפות) באמצעות דיסק חשמלי וסילוק הרובה הקיימת

 • שאיבת אבק מכל שטח הגג

 • מילוי הפוגות באמצעות רובה אפוקסית

 • מילוי נקודות החיבור בין הפנלים לרצפה ונקודות חיבור נוספות באמצעות חומרי איטום פוליאורטניים

 • מריחת חומרי איטום אקריליים (שקופים או צבעוניים) על גבי המרצפות עצמן

 

איטום עם הרמת מרצפות כולל את השלבים הבאים:

 

 • פירוק הריצוף הקיים והחלקת שטח הפנים

 • התקנת פתח ניקוז למים

 • מריחת שכבת פריימר

 • הכנת ואיטום רולקות

 • יציקת פס הפרדה בין מערכת הרצפות של הבית לזו של המרפסת ואיטומה

 • הנחת יריעות איטום ביטומניות

 • בדיקה של איכות האיטום על ידי הצפת המרפסת או הגג במים

 • הנחה של המרצפות החדשות על גבי שכבת האיטום

709 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת שלומית א.
השכרת רכב לחתונה רכבי יוקרה להשכרה ליום החתונה
פורסם בקטגוריית חתונות, לפני 3 חודשים 1 שבועות
שער חשמלי בבניין משותף על מה צריך להקפיד בבחירת שער חשמלי לבניין משותף
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 3 חודשים 1 שבועות
איך להצליח באתר הכרויות לעשירים? נרשמת לאתר הכרויות לעשירים ועדיין לא מצאת את האחד שלך? הנה כמה טיפים שיעזרו להגדיל את סיכויי ההצלחה שלך.
פורסם בקטגוריית הכרויות, לפני 6 חודשים 1 שבועות
בניה מתקדמת היא גם בניה ירוקה בניה מתקדמת היא שיטת בניה לה לא מעט יתרונות. לא רבים יודעים זאת, אך שיטת הבניה המתקדמת היא גם שיטת בניה ירוקה במהותה, אשר מתחשבת בסביבה ושואפת לצמצום הנזק הסביבתי הנגרם במהלך תהליך הבניה.
פורסם בקטגוריית בניה אקולוגית, לפני 1 שנים 4 חודשים
מוצרי חשמל מקולקלים - לתקן או לא לתקן? כשמוצר חשמלי ביתי כמו מכונת כביסה, טלויזיה או מדיח כלים מתקלקל, עולה באפן טבעי השאלה - האם לזרוק אותו ולקנות חדש, או להשקיע בתיקון המוצר? ההחלטה האם לזרוק או לתקן היא לא החלטה פשוטה והיא תלויה במספר גורמים כמו גיל המוצר, עלויות התיקון ועוד.
פורסם בקטגוריית צרכנות, לפני 1 שנים 7 חודשים