לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2924 מאמרים 751 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

לכו בעקבות החלומות שלכם

פורסם בתאריך 19/06/2017      /      נכתב ע"י אלה

אם זה בוער בך, זה כנראה צריך לקרות

כמה פעמים שמעתם על אנשי הייטק, חלקם אף בכירים בתחומם, שיום אחד עזבו הכל ופצחו בקריירה או בכיוון אחר לגמרי בחיים? אם תחפשו בגוגל תמצאו אין סוף סיפורים כאלה. החל מ"סלבים" כמו קרין גורן, שהחלה את דרכה המקצועית כמתכנתת משועממת בחברת הייטק אפרורית, עד שיום אחד נרשמה לקורס אפיה, ומשם כל השאר היסטוריה וכלה באנשים פחות מוכרים שהעבירו שנים על גבי שנים במקצוע, שמבחינתם היה "פרנסה" ותו לא, אך ממש לא בשביל הנפש. עד שיום אחד הרגישו שהחלום הקטן שלהם כבר לא יכול להישאר קטן ועמוק בפנים, שהוא בוער וחייב לצאת החוצה לאוויר העולם. 

אם תדברו עם אנשים כאלה שכבר עשו את הצעד הכל כך משמעותי הזה בחייהם כנראה שתשמעו מגוון רחב של דיעות: חלק יספרו שהיה קשה לעשות את השינוי, שהסביבה היתה תובענית וקשה או לא מכילה. חלק יספרו על הקשיים הכספיים שהיו כרוכים בהגשמת החלום ואילו אחרים יספרו שזה היה כל כך טבעי. שהכל בכלל התחיל מתחביב שבמילא עסקו בו עד שיום אחד נפל האסימון שגם אפשר לעשות מזה עסק.

אין ספק. כל מקרה לגופו. אך דבר אחד בטוח שמשותף לכולם: אצל כולם היה חלום אחד קטן שבער ולא הניח. אז אם גם לכם יש חלום קטן כזה, שיתכן שברב הימים אתם מזיזים אותו הצידה כי אין זמן או כי אין כסף. כי אתם לא מאמינים שניתן להתפרנס מזה וכדומה, אז תעצרו רגע וחשבו פעמיים. יש אינסוף מקרים בהם תשמעו סיפורים כל כך דומים למה שאתם ממש עכשיו מספרים לעצמכם. יש כל כך הרבה סיפורים של אנשים שיום אחד פשוט הפסיקו לספר לעצמם למה אי אפשר ופשוט "הפכו את התקליט". רבים מהם נמצאים היום במקום אחר לגמרי, מלא בהגשמה ותחושת שליחות.
 

אפשר גם להתפרנס ממקרמה

רבים מאיתנו שמים את החלומות בצד פשוט כי ככה חינכו אותנו. מגיל אפס סיפרו לנו שבשביל להצליח חייבים לפחות תואר ראשון, ושתואר ראשון היו הוא כמו תעודת הבגרות של פעם ועוד כל מיני משפטים חכמים כאלה ואחרים שאחר כך ילוו אותנו בתת המודע שלנו במשך מרבית חיינו הבוגרים. אז הגיע הזמן לשנות את התפיסה הזו!

כל עוד אתם מוכנים לוותר על האגו ועל תארים יקרי ערך, השמיים הם הגבול! כי מסתבר שדווקא אנשים שהחליטו לוותר על טייטלים חשובים ועל משרות נוחות והחליטו באמצע החיים לפצוח בהקמת עסק למוצרי "עשה זאת בעצמך" שאותם למדו לעשות ביוטיוב, דווקא אלה הם שבסופו של דבר הכי הפתיעו, אפילו את עצמם.

יש כאלה שאפילו יודעים לנצל את הידע והניסיון שצברו ולהסב אותו לאהבה אחרת שלהם: כישרון הכתיבה שתמיד היה להם. אנשי הייטק שהפכו לבלוגרים ואנשי או מנהלי קהילות שמבלי לשים לב הפכו ביום אחד לברי סמכא בתחומם וגילו איך אפשר לעשות כסף מסתם תחביב.

ועוד לא דברנו על אמהות שפתאום באמצע החיים גילו שיש להן תשוקה הרבה יותר גדולה לתחום החינוך או לתחום האמהות על כל הקשריו. נשים שגילו שהן בעצם ממש טובות בעבודה עם ילדים ותוך כדי ייעוץ לאמא כזו או אחרת, הבינו בעצם שזהו ייעודן בחיים. אם תלכו למכון אדלר, אין לי ספק שתמצאו לא מעט כאלה אמהות. 

בתי ספר מקצועיים הם לא מילה גסה

ולכל מי שיש אבא או אמא פולניה שכל החיים סיפרו לו שחייבים תואר אקדמאי, יש לי רק דבר אחד להגיד: נגמר העידן הזה חברים!
השוק מוצף היום בבתי ספר מקצועיים שמוכנים להקנות לך מקצוע של ממש, הלכה למעשה. בלי כל המאמרים והתארים מסביב. ולפעמים זה כל מה שנדרש: ת'כלס!

קחו למשל את תחום הטלוויזיה. כמה מאיתנו חושבים שטלוויזיה זה רק לברי מזל, או לחילופין לכאלה שלמדו תואר בתקשורת או שיש להם "קשרים בתעשייה"?
כמה מכם בעצם יודעים שיש בתי ספר מקצועיים ללימודי מקצועות הטלוויזיה בהם ניתן ללמוד מגוון רחב של מקצועות בתחום ממש מהטובים ביותר? מאלה שכבר עושים טלוויזיה בשטח ויודעים ללמד את הפרקטיקה הלכה למעשה?

אז תגידו שזה רק לצעירים? לא בהכרח! יש שימצאו בניסיון חיים שלכם דווקא יתרון. 
תגידו שזה רק לאנשים שאוהבים להיות בקדמת הבמה? לא בהכרח! מסתבר שבטלוויזיה יש מגוון רחב של תפקידים, בין השאר מפיקים, תחקירנים, עורכי תוכן ועוד שבהם אתם ממש לא נדרשים להיחשף, להיפך. אתם אלה שמניעים את הגלגלים מאחורי הקלעים ולא בהכרח שעליכם לוותר על האנונימיות שלכם אם זה מה שמטריד.

תגידו שאין בזה עתיד גדול ואין הרבה מקום לקידום? שוב אתם טועים, כוון שהטלוויזיה היום זו ממש לא הטלוויזיה של פעם כשכל מה שהיה לנו כאן הוא הערוץ הראשון. 
עולם התקשורת והטלוויזיה מתפתח בצעדי ענק בשנים האחרונות בארץ, וזוהי מגמה שרק תלך ותיצמח, אז אם טלוויזיה זה משהו שמעניין אתכם למשל - אל תהססו לבדוק את הכיוון, בדיוק כמו שאמליץ לכם בחום רב לבדוק על כל תחום אחר שאפילו קצת מעניין אתכם ומדגדג לכם בפנים. כי הדבר היחיד שלא תוכלו לעשות זה לנצח את הזמן. 

אז אחרי שכבר חזרתי שוב על כל האמירות הנדושות שרבים וטובים ממני כבר אמרו לכם לפני, אם הצלחתי לשכנע אפילו אחד מכם שעוד מתלבט בחייו ולאן כדאי שימשיך מכאן,
הרי שאת שלי עשיתי. העיקר שתהיו מאושרים בבחירותיכם. 


 

2770 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת אלה