לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4576 מאמרים 1385 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
מצבות מיוחדות

מצבות מיוחדות

פורסם בתאריך 27/06/2017      /      נכתב ע"י 121212

בישראל נהוג להקים מצבה תוך שלושים יום ממעוד פטירתו של המנוח. בדרך כלל המצבות מיוצרות מאבן חברון, שיש טורקי וגרניט. ניתן לייצר מצבות במגוון של צורות, עיצובים ומידות בהתאם למקום הצבתם. כמעט בכל בתי העלמין בארץ יש לפעול לפי הכללים שנקבעו ע"י הסניף המקומי של חברת קדישא. לדוגמא, בבתי עלמין מסוימים מותרים חריטת דיוקנים וכיתובים ברוסית. במרבית בתי העלמין חברת קדישא בונה יסודות בטון למצבה. על כך נגבה תשלום נפרד שאינו כלול במחיר המצבה.

לפני הזמנת המצבה רצוי לעיין בדרישות של חברת קדישא או לקבל ייעוץ בחברת "גברו".

על מצבה נהוג לחרוט אותיות פ"נ (פה נקבר) ובשורה מתחת את שמו הפרטי והמשפחה של המנוח. כמו כן, נחרטים שמות הוריו של המנוח, תאריכי לידתו ופטירתו לפי לוח עברי ולועזי. נהוג לחרוט שירים, הספדים וציטוטים המתייחסים לאישיות המנוח. לסיכום נחרטות האותיות   ת.נ.צ.ב.ה. אשר פירושן "‘תהא נשמתו/ה צרורה בצרור החיים".

ישנם שלושה סוגים של מצבות:

טיפוסיות, סטנדרטיות, חסכוניות

מצבות מיוחדות

מצבות אקסקלוסיביות 

על סוגי המצבות בהרחבה

טיפוסיות, סטנדרטיות, חסכוניות

בעלות מראה פשוט, קוים ישרים, גודל ונפח קטנים, כיתובים לקוניים. ייתכן שילוב של סוגי אבן שונים, כאשר השכבה תחתונה מיוצרת מאבן זולה יותר ואילו השכבה העליונה או האסטלה מגרניט יקר. חברת "גברו" מרבה לייצר מצבות מהסוג הזה תוך חיסכון בעלויות המוצר.

אמניה ומעצביה של חברת "גברו" יסייעו לכם להבין אלו אבנים עשויות להשתלב ביניהן כדי להקנות למצבה מראה מכובד ויפה.

מצבות עילית מיוחדות

גם במצבות עילית ניתן לשלב כמה סוגים של שיש וגרניט, חריטה מגוונת ומרכיבים המתייחסים לאישיותו של המנוח. למשל, סמלי רפואה, חמשת תווים, כלי נגינה,  פלטת צייר וכן, חריטה צבעונית, סמלים יהודיים, מנורה, תורה, ספר, תלית, מדליות ואותות כבוד. למצבות מיוחדות מחירים גבוהים יותר לעומת הטיפוסיות. המחיר תלוי בהיקף העבודה ובדרישות ספציפיות של הלקוח.

מצבות אקסקלוסיביות

חברת "גברו" היא חרבה מובילה הדוגלת בייצור של מצבות אקסקלוסיביות ובלעדיות. הפרויקטים והעבודות שלנו ייחודיים במינם ומהווים יצירות אמנות  שמפארים בתי העלמין בארץ וברוסיה.

עבודת ייצור על מצבה אקסקלוסיבית מתחילה מהכנת הסקיצה של הפרויקט. לשם כך אמנים ומעצבים שלנו נפגשים עם קרובי המנוח. תוך התחשבות בבקשותיהם וכן בדמותו של המנוח הם מפתחים  את עיצוב המצבה לפרטי פרטים. לאחר מכן החברה מגישה תמונת D3, כלומר, תצלום דגם התלת מימד של המצבה העתידית המאפשר ללקוח  לדעת על מראה המצבה בטרם תותקן.

מצבות אקסקלוסיביות כוללות מרכיבי אמנות ופיסול, שילוב של סוגי גרניט יקרים, גילוף, תבליטים, פסיפס, דיוקן בצבע, ציפוי של כיתובים וחלקים בעלי זהב.

פיתוח והתקנה של מצבה אקסקלוסיבית אורכים זמן רב (בין שלושה חודשים לשנה). מחירה תלוי במספר גורמים, כגון: גודל, נפח,  ודרישות פרטניות של לקוח. עד אשר העבודה תושלם החברה מציעה להציב מצבה זמנית אשר תוחלף לאחר מכן  במבנה הקבוע.

עיצוב אמנותי וחריטת דיוקן צבעוני

עיצוב אמנותי הוא אחד המרכיבים החשובים בייצור המצבות.  מדובר במכלול שלם של עבודות, החל מבקיעת הצורה של מצבה וכלה בעבודות העיצוב, כגון: חריטת כיתובים, עבודות גילוף באבן, חריטת הדיוקן, ציפוי בעלי זהב, ייצור תבליטים, צבעים ופרטי קישוט נוספים אשר בעזרתם משלימים את מלאכת העבודה על מצבה.

חברת "גברו" מציעה שרותיהם של מיטב מומחים מוכשרים: אמנים, פסלים וחרטים אשר יודעים ליישם כל רעיון אמנותי. הקו החדש שמציעה החברה הוא ציור צבעוני על סלע. דיוקנים וקישוטי צבע מקנים למצבה מראה אחר ועדין, מוסיפים חום לעצבות של המצבה וזאת תוך שמירה על תווי הפנים של המנוח.

האמנים שלנו יוצרים דיוקן צבע אפילו על בסיס תצלום בשחור-לבן. לשם יצירת דיוקן בצבע דרושה חריטה עמוקה באבן וצביעה בצבעים מינרליים ואקריליים  מיוחדים. על מנת להבטיח שמירה טובה יותר, הדיוקן מצופה בלכה מיוחדת שמגנה עליו   מפני קרני השמש האולטרה סגולות. חריטה בצבע מתבצעת אך ורק בעבודת יד ודורשת מיומנות רבה וכישרון של אמן. העבודה על דיוקן נמשכת בין שלושה עד שבעה ימים תלוי ברמת המורכבות שלו.

לקוח רוצה לעדת לאורך כמה זמן צבע יחזיק מעמד. נכון להיום, אין תושבה חד משמעית. מדובר במגנה חדשה לחלוטין. הדיוקנים הראשונים נוצרו בשנת 2009 ולפי תוצאות המעקב שלנו במשך חמש שנים לא חלו שינויים משמעותיים.  על הלקוח לדעת שבמקרה של דהיית הצבע על הסלע יישאר דיוקן רגיל בשחור-לבן וכמו כן תמיד קיימת אפשרות  לבצע תיקוני צבע, כלומר צביעה מחדש במקום בו הותקנה המצבה.

ברצוננו להסב את תשומת לבכם!!!!

מתחרינו הרבים משתמשים שלא כדין בפרויקטים שלנו ובתצלומי תלת מימד של המצבות בפרסום בעיתונות, בעלונים ובאתרי האינטרנט וכן מתקינים  העתקי מצבות עם עיטורים ותבליטים שנוצרו בידי האמנים שלנו. כל זה נעשה ללא הסכמתנו.

הצוות שלנו מוחמא  משאיפותיהן של חברות אחרות לשחזר את העבודות שלנו, לחקות אותנו וללמוד מאתנו את מלאכת היצירה של מצבות איכותיות ויפות.

1711 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת 121212
טיפול בוטוקס בבאר שבע ד”ר מיכאל עופר (מתמחה בהזרקות חומצות היאלורוניות) בוגר האוניברסיטה החופשית של בריסל ,בלגיה בעל תואר דוקטור בהצטיינות בוגר במרכז בינלאומי למדעי אורתודונטיה ובאורתופדיה קלינית, איפר , בלגיה בוגר בעל תואר דוקטור בהצטיינות בכירורגיה באוניברסיטת סאנט דניס ,פריס צרפת מעל 20 שנים ניסיון בכירורגיה בעל תעודות לאסתטיקה רפואית בינלאומית (גם בארץ ) הזרקות בוטוקס
פורסם בקטגוריית בריאות, לפני 2 שנים 6 חודשים
צימרים בערד לנפוש ליד ים המלח בקצה העיר ערד הקסומה והמבודדת בשכונה פסטורלית ושקטה עם נוף מדברי. חופשה לזוגות ולמשפחות שרוצות לצאת מהשגרה ולבלות יחד באזור המתוייר של ישראל.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 6 שנים 4 חודשים
צימרים בערד, צימרים בים המלח, צימרים בדרום לנפוש ליד ים המלח בקצה העיר ערד הקסומה והמבודדת בשכונה פסטורלית ושקטה עם נוף מדברי. חופשה לזוגות ולמשפחות שרוצות לצאת מהשגרה ולבלות יחד באזור המתוייר של ישראל.
פורסם בקטגוריית תיירות ונופש, לפני 4 שנים 2 חודשים
מצבות בארץ קיים מספר רב של חברות לייצור המצבות. אך חברת גברו סלע בולטת מבניהן וזה הודות לשמה הטוב, עובדיה המקצועניים וגישתה החדשנית והיצירתית. מיום הקמתה בשנת 1983 ע”י האומן סלבה יצחק החליטה חברת גברו סלע ללכת במסלול שונה. במקום לעבוד לפי הסטנדרטים הקיימים בתחום בחרה החברה להציב סטנדרטים משלה, סטנדרטים של אומנות אמתית, עבודה אינדיבידואלית עם הלקוח ועיצובים אקסקלוסיביים מסוגי אבנים שונים
פורסם בקטגוריית עסקים אחר, לפני 6 שנים 5 חודשים
Cosmeceuticals manufacturer Dan Pharm ltd. is a Cosmetics, Phyto-Cosmeceuticals and Natural Medical Devices manufacturer based in Beer-Sheba, Israel. We specialize in the manufacture of a wide range of innovative products: Natural Cosmetics, Toiletries, Phyto-Cosmeceuticals, Medical Devices (natural health therapy products) and custom-made product development and formulation. Since our inception over a decade ago, we have been producing Skin Care, Face, Hair, Body, Spa and Aromatherapy products. In addition we are specializing in the production of several unique Treatment Creams, Gels and Sprays. Our products are well known for their high quality and performance in all our markets (local & overseas).
פורסם בקטגוריית קוסמטיקה, לפני 5 שנים 11 חודשים