לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2334 מאמרים 511 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

הויאגרה הנשית לא מצליחה להתרומם מה שמרים לגבר לא מלהיב את הנשים

פורסם בתאריך 25/07/2017      /      נכתב ע"י רון גל

כחצי שנה לאחר שהתרופה להגברת חשק מיני לנשים אושרה על ידי ה FDA ונקנתה במיליארד דולר נפילתה של היצרנית הובילה לכישלון מסחרי בשיווק הגלולה המדוברת ומעוררת המחלוקת.

באוגוסט היתה לחברת התרופות האמריקאית ספראוט גלולה חדשה, שהציתה במהרה את דמיון האומה.

מינהל המזון והתרופות (FDA) אישר זמן קצר לפני כן את התרופה "אָדי" (Addyi) לטיפול בדחף מיני נמוך אצל נשים. קומיקאים בתוכניות לילה התלוצצו על "הוויאגרה הנשית"; אנליסטים העובדים בוול סטריט העלו השערות על מכירות המניות; ובניסויים קליניים דיווחו נשים על עלייה קטנה, אך משמעותית מבחינה סטטיסטית, של מספר החוויות המיניות המספקות בחודש. "זה היה רגע ענק לנשים", אמרה סינדי וייטהד, מנכ"לית ספראוט, לכתב העת "פורבס".

המצב נראה אפילו עוד יותר טוב מבחינת ספראוט, כשחברת התרופות הבינלאומית וליאנט, יצרנית תרופות שהחוש העסקי החריף שלה הפך אותה ליקירת שוק המניות, קנתה את ספראוט במחיר המדהים של מיליארד דולר - פי שניים משוויה חודשיים בלבד לפני כן.

המנכ"לית במשרדי החברה, ב-2013. שאלות על יעילות התרופה עלו עוד לפני ששווקהאי־פי באוגוסט היתה לחברת התרופות האמריקאית ספראוט גלולה חדשה, שהציתה במהרה את דמיון האומה. מינהל המזון והתרופות (FDA) אישר זמן קצר לפני כן את התרופה "אָדי" (Addyi) לטיפול בדחף מיני נמוך אצל נשים. קומיקאים בתוכניות לילה התלוצצו על ה ויאגרה הנשית אנליסטים העובדים בוול סטריט העלו השערות על מכירות המניות; ובניסויים קליניים דיווחו נשים על עלייה קטנה, אך משמעותית מבחינה סטטיסטית, של מספר החוויות המיניות המספקות בחודש. "זה היה רגע ענק לנשים", אמרה סינדי וייטהד, מנכ"לית ספראוט, לכתב העת "פורבס".

המצב נראה אפילו עוד יותר טוב מבחינת ספראוט, כשחברת התרופות הבינלאומית וליאנט, יצרנית תרופות שהחוש העסקי החריף שלה הפך אותה ליקירת שוק המניות, קנתה את ספראוט במחיר המדהים של מיליארד דולר - פי שניים משוויה חודשיים בלבד לפני כן.

אך שבועות אחדים אחרי הקנייה, הכל השתבש. וליאנט הפכה מיקירת המשקיעים למנודה, מאחר שהמודל העסקי שלה - קניית תרופות ותיקות והעלאת מחיריהן - התקבל בשאט נפש בינלאומי. מאז, מניותיה ירדו ב–85%. ביום שני פיטרה החברה את כל כוח המכירה של "אדי" והודיעה שהיא מתכננת להכניס אותה השנה מחדש לשוק.

מראיונות עם עובדים לשעבר ב"ספראוט", אנליסטים, משקיעים ורופאים שסייעו להביא את הגלולה לשוק, התברר כיצד שורה של צעדים שגויים שנעשו אחרי העסקה - החל בסערה שפרצה בשל נהלי חשבונאות אגרסיביים, וכלה ביחסים עסקיים חריגים והתנגשויות אגו - גרמו לכישלונה של אחת הגלולות המעניינות ביותר בדור האחרון. "קניית ספראוט על ידי וליאנט הפכה לכישלון אדיר", אמרה האנליסטית ויקי בראיין. "התפרקות תוך חודשיים? זה ממש מבהיל". על אף האופטימיות, "אדי" לא היתה אמורה להימכר בקלות. התעוררו שאלות על יעילותה ועל נוחיות השימוש בה. נשים, למשל, צריכות לקחת אותה מדי יום ולהימנע משתיית אלכוהול. אף על פי כן, התוצאות העלובות הפתיעו והדגישו את בעיותיה של וליאנט.

זמן קצר אחרי שנקנתה על ידי וליאנט, מחירה של "אדי" הוכפל, והחברה תכננה למכור אותה ללקוחות באמצעות הזמנות מבית מרקחת וירטואלי בשם "פילידור רקס סרוויסז". אך פתאום וליאנט הודיעה על ניתוק הקשרים עם פילידור, והשאירה את הגלולה ללא מפיצים. הקשרים העסקיים של וליאנט עם פילידור נחקרים כעת על ידי הרשויות הפדרליות, כולל מדיניות תמחור התרופות שלה שתוארה על ידי חברי בית הנבחרים כ"גזלנית".

לאחרונה חשפה ווליאנט שזומנה לחקירה על ידי התביעה הפדרלית, שדרשה מידע על התנהלותה העסקית ועל החלטות התמחור שלה. לחצים הופיעו גם ממקומות נוספים. אנליסטים העלו ספקות לגבי המודל העסקי של וליאנט; הקונגרס התחיל לשאול שאלות על מדיניות התמחור שלה; וחברת השקעות פרסמה דו"ח בו מתחה ביקורת על הנהלת החשבונות שלה. עובד לשעבר אמר כי החלטות שקיבלה וליאנט פגעו ב"אדי". למשל, אחרי שהיא קנתה את הגלולה, היא הכפילה את מחירה ל-800 דולר. חברות ביטוח נרתעו, ואחת מהן הודיעה לווליאנט שבועות אחדים לפני הוצאת הגלולה לשוק שהיא לא תבטח את המחיר 800 דולר.

בנוסף למחיר, גם ההפצה היתה בעייתית. ספראוט יצרה קשר עם אחד ממפיצי התרופות הגדולים ביותר בארה"ב, אך וליאנט ביטלה את ההסכם הזה והעבירה את משימת ההפצה לפילידור, שכבר לא היתה בעסקים. כעת אומרים בעלי המניות של ספראוט כי ההסכם עם פילידור להפצת "אדי" היה טעות קשה. עובדים לשעבר בספראוט אומרים שהשינויים באסטרטגיית המכירה הפריעו למאמציהם לשכנע רופאים לרשום את הגלולה ללקוחותיהם. הם אומרים גם שלא היו להם רבים מאמצעי המכירות הסטנדרטים שלהם, כולל חומר פרסומי בסיסי כמו פוסטרים ועלונים. וליאנט גם מנעה את קיום התוכנית הבסיסית לפיה רופאים היו אמורים להסביר על הגלולה לעמיתיהם.

השבועות חלפו ואחדים מחברי אגף המכירות התחילו לחשוד שווליאנט איננה מעוניינת או איננה מסוגלת למכור ביעילות את "אדי". ד"ר ג'יימס סיימון, חבר בוועד המייעץ של וליאנט לשיווק "אדי", אמר כי החברה נקלעה למצב שלא היה לה מושג איך להתמודד איתו, מאחר שהיתה מנוסה במכירת מוצרים ותיקים, בעלי שוק קבוע, ולא תרופות חדשות.  

גם התלהבות הלקוחות פחתה. גינקולוגית משיקגו סיפרה שרשמה את הגלולה לעשר מהמטופלות שלה בלבד, וקיבלה מהן תגובות מעורבות. "אני מקבלת הרבה מטופלות, ולא נראה שהן עומדות בתור כדי לקבל את התרופה".  ויאגרה מחיר למי שמעוניין. 

אחרים אומרים שהכישלון של וליאנט הוא רק לטובה. "זה לא היה מוצר טוב במיוחד", אמרה סוזן ווד, מרצה למדיניות רפואית באוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון, שהתנגדה לאישור לגלולה מלכתחילה. "אני שמחה שהרעיון הזה, של גלולה לנשים, לא הוכתר בהצלחה".

<a href="http://viagramensclub.com">ויאגרה</a>

580 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת רון גל
ההשפעה על הגוף: ויאגרה, קמגרה ג'ל, סיאליס, ויאגרה למציצה מתי כדאי ליטול את התרופה? עם או בלי אוכל? מדוע יש ליטול תרופות מסוימות פעם ביממה, ואחרות כמה פעמים? מהו ציפוי, ממה מורכב, ומדוע הוא חשוב? מהן תופעות לוואי, ומדוע הן קורות? מה אתם יודעים על התרופות שאתם נוטלים
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 1 שנים 4 חודשים
האם ויאגרה כשרה? ויש את סוגיית החולה הקשה שניזון בזונדה – האם על התזונה להיות כשרה לפסח? כאן, מסתבר, דווקא מותר לאכול חמץ. למי שבכל זאת מתעקשים, אסור להחליף סוג הזנה ללא התייעצות עם
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 1 שנים 3 חודשים
סוף סוף ויאגרה ללא מרשם גם בישראל כך החליט משרד הבריאות למרות כל זאת, במשרד הבריאות יטיל מספר הגבלות על רכישת התרופה. כך למשל רק גברים מעל גיל 35 יוכלו לרכוש את התרופה ורק לאחר תשאול דיסקרטי של הרוקח שיוודא שאין חשש לנזק בריאותי. בנוסף, רכישת הכדורים תוגבל ל-2 גלולות של 50 מ\"ג או 4 גלולות של 25 מ\"ג בכל קנייה. עם השינוי הדרמטי הזה, ישראל מצטרפת לבריטניה
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 1 שנים 3 חודשים
סיאליס - גם לבעיות זקפה וגם לטיפול בערמונית מוגדלת מינהל המזון והתרופות האמריקני אישר את תרופת הזיקפה "סיאליס" כטיפול בהגדלה שפירה של הערמונית, מצב בו לוקים מרבית הגברים בעולם לאחר גיל 50. התופעה גורמת לבעיות השתנה
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 1 שנים 8 חודשים
לא רק ויאגרה לא רק סיאליס שומרים על זקפה כדי שלא יגידו לכם זה קורה לכולם: גם אם כבר קרתה לכם פדיחה במיטה וגם אם אתם פשוט מעוניינים למנוע אותה מראש - אתם חייבים למסגר את הרשימה הזו, של כל הדרכים שיעזרו לכם לשמור על הזקפה
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 1 שנים 5 חודשים