לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4259 מאמרים 1291 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
אומנויות לחימה

מה הם אומנויות לחימה

פורסם בתאריך 29/06/2015      /      נכתב ע"י אומנויות הלחימה שלי

אומנויות לחימה הוא שם כללי לאומנויות של הגנה עצמית, תחרותית, התפתחות פיזית,ריגשית ורוחנית. המונח אומנויות לחימה נקשר גם עם אמנויות הלחימה של מזרח אסיה שבמקור היה מכוון למערכות הלחימה של אירופה במאה ה-16. השם נלקח מלטינית ומשמעותו האמנויות של מרס, אל המלחמה הרומי.

בדיקה או הערכה זה חלק חשוב ביותר למתאמנים באומנויות לחימה, כדי לקבוע את ההתקדמות שלהם או הרמה של במיומנות. תלמידים בחלק מן אומנויות לחימה בודדות לעתים קרובות עוברים בדיקה תקופתית, ומדורגים על ידי המורה שלהם כדי להתקדם לרמה גבוהה יותר באומנות הלחימה בהם הם מתאמנים.

קטגוריות של תחרויות:

מגע קל - בסוג זה יש הגבלה על כמות הכוח שכל לוחם יכול להשתמש ובדרך כלל היא על בערך 30% מהכוח שלו ומשומשת על ידי מאמנים בזמן האימונים כדי לבדוק ולעזור למתאמנים ללמוד ולהתקדם, בכך שהם נלחמים אחד נגד השני בשימוש חלק מכוחם הם יכולים לנסות טכניקות חדשות ולא לפחד "להכנס" אחד בשני.

מגע מלא - בסוג זה משתמשים בכל כמות הכוח שכל לוחם יכול ומגע מלא בדרך כלל משומש על ידי אירגוני תחרויות בארץ ובחו"ל כגון UFC ארגון אליפות הלחימה האולטימטיבית, ארגון הלחימה הגדול ביותר בעולם בנושא ה MMA - אומנויות לחימה משולבות. מטרה בקרב מגע מלא היא או לעלף את היריב או להכניע אותו על ידי מספר טכניקות שונות. אם קרב מגע מלא מסתיים ללא הכנעה או נוקאאוט הקרב יגיע להחלטת השופטים בהם כל שופט יקבע ניקוד לכל לוחם ובסוף רואים איזה לוחם קיבל את רוב הנקודות מכל שופט.

יתרונות בריאותיים וכושר גופני

אימון באמנויות לחימה שואף לגרום למתאמן למספר יתרונות, כגון בריאותם הפיסית, נפשית, רגשית ורוחנית. 

דרך תרגילי כושר וטכניקות יכול המתאמן להגיע לרמת כושר גופני גבוה מאוד. רוב אומניות הלחימה כגון קיקבוקסינג הם אומנויות לחימה קשות מאוד ובהם אורך הקרבות ארוך ביותר, בדרך כלל מורכב מבין חמישה לשמונה סיבובים שכל סיבוב אורך כ שלוש - חמש דקות.

יישומי הגנה עצמית 

אומנויות לחימה הם לא רק "משחק" תחרותי הם גם שיטת הגנה עצמית, לרוב יעילה ביותר. המון צבאות בעולם משתמשים בטכניקות מאומנויות לחימה פופולריות ופחות פופולריות לדוגמה, איגרוף תאילנדי וסילאט. 

יישום ישראלי באומנויות לחימה הוא אומנות הלחימה ושיטת ההגנה העצמית קרב מגע, קרב מגע משומש על ידי צה"ל באימונים של הכוחות שלו, קרב מגע פופולרי בקרב גם צבאות אחרים ויש מאות מועדונים המלמדים שיטת הגנה עצמית זו במספר וריאציות כגון קרב מגן ישראלי.

1815 צפיות
12 כניסות
מאמרים נוספים מאת אומנויות הלחימה שלי