לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4581 מאמרים 1388 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
חלקי חילוף לרכב

חלקי חילוף לרכב – מהתיקון ועד בחירת הרכב

פורסם בתאריך 23/09/2015      /      נכתב ע"י שרון קל

תיקון הרכב שלכם הוא דבר שלא ניתן להימנע ממנו, וברכבים חדשים כישנים מעת לעת עולות וצפות על פני השטח בעיות שונות הקשורות לתפעול הרכב.

בלאי טבעי משימוש שוטף, נזקים מתאונות, ואפילו נזקים לחלקי הרכב והמנוע הנובעים משימוש לקוי הפוגע במערכת כולה, כמו נסיעה ללא שמן או ללא די מים במנוע, או התעלמות מעליית מחוג החום של המנוע.

מנועים שונים דורשים חלפים שונים, מתאימים או תואמים, וטווח המחירים יכול לנוע מכמה מאות בודדות ועד לאלפי שקלים, בהתאם לרכיב ולסוג הרכב.

מתי משתמשים בחלקי חילוף לרכב?

כיום, אופי הנזק יכתיב לא מעט לא רק את אופי הטיפול, אלא האם בכלל יומלץ לכם לתקן את הרכב. עם כמות הרכבים המשומשים שעל הכביש, והזמינות הגבוהה של רכבים חילופיים בכל טווחי המחיר, לעיתים קרובות ימליץ המוסך או השמאי להחליף את הרכב ולא לתקנו כלל.

רכב ביד שלישית שנוסע כבר 15 שנים על הכביש יכול לעבור תאונה אחת ולספוג נזק של אלפי שקלים, לעיתים עד לשווי הרכב, ומצב זה אומר כי אין סיבה לחפש חלקי חילוף לרכב, אלא פשוט רכב חילופי שיעלה אותו הדבר או לעיתים אף פחות מהחלקים שיעלה לתקנו.

הבחירה למצוא ולהתקין חלקי חילוף לרכב היא תמיד ביחס ישיר לערך הרכב ועלות החלפים והתקנתם, שכן מעבר לעלות חלקי החילוף עצמם לרכב, הרי שזמן העבודה של בעל מקצוע הוא לא זול בכלל ויש לקחת אותו בחשבון בעת הבחירה.

שיקול בבחירת הרכב

המוני אנשים מעדיפים לרכוש רכבים מיד שנייה או שלישית, בזכות המחיר והנגישות הגבוהה של רכבים אלו, ונהגים בעלי ניסיון ייקחו כחלק גדול במערך השיקולים שלהם את נגישות ועלות חלקי החילוף של הרכב.

הסיבה היא כמובן כי בעוד שרכב חדש ידרוש פחות תיקונים והחלפות לרוב, הרי שחלקי חילוף לרכב יקר יקרים גם כן, ולעיתים פחות זמינים, מה שמאלץ את בעל הרכב להמתין עד שיגיעו החלפים הרצויים, ולשלם סכום נכבד עבורם.

מי שבוחר ברכב עם חלקי חילוף לא יקרים יודע כי במידת הצורך יוכל לפנות למוסך ולקבל שירות מהיר ולא יקר לתיקון מלא של הרכב.

 
1893 צפיות
4 כניסות
מאמרים נוספים מאת שרון קל
שירותי קלדנות בעבור בתי משפט במידה ואתם מעוניינים לגשת לבית המשפט עם ראיות אשר יצדיקו את צדקתכם, במקרים רבים עליכם יהיה להיעזר בשירותיו של קלדן.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 7 שנים 5 חודשים
מהי אגרת ביוב? אגרת ביוב ומים (אשר משולמות לרוב תחת חשבונית אחת) הינן אגרות תשלום על שירותי הביוב והמים של כל משפחה בכל עיר.
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 8 שנים 4 חודשים
תעדוף משימות - עושים זאת נכון אם אתם תוהים בכל הנוגע לנושא של תעדוף משימות אז יהיה כדאי לכם לשים לב כי אתם נעזרים בתוכנות אינטרנטיות אשר יהפכו את החיים שלכם להרבה יותר קלים ויאפשרו לכם לבצע תעדוף בצורה הרבה יותר נוחה ונגישה.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 1 שנים 10 חודשים
תוספות שיער בהדבקה בקלות רכשו לעצמכם תוספות שיער בהדבקה עוד היום אם תהיו מעוניינים להפוך את המראה שלכם על פניו.
פורסם בקטגוריית שיער, לפני 7 שנים 3 חודשים
איך קבוצות תמיכה להורים משפרות את חיי המשפחה? ילדים הם שמחה, ואפילו רבה, וגם ברכה, ובזכותם המשפחה כולה זוכה בהזדמנות לצמוח ולהתגבש. אבל ילדים, ולא צריך להיות הורה כדי לדעת זאת, הם גם אתגר של ממש – כך שלצד ההזדמנות לגדול ולהתפתח ישנם גם מוקשים לא מעטים שחשוב ללמוד לנטרל אותם.
פורסם בקטגוריית טיפולים, לפני 7 שנים 1 שבועות