לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4243 מאמרים 1288 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

משחקי הכס- אמת או זוועה?...

פורסם בתאריך 12/09/2017      /      נכתב ע"י אמנון סער

משחקי הכס- אמת או זוועה?...

 

אני מתנצל.

כנראה שחטפתי ליקוי חמה מוקדם שבגללו נכנסתי לקומה בשש השנים האחרונות ורק לפני מספר שבועות התעוררתי כדי להצטרף לאנושות ולצפות ב"משחקי הכס".

וכשהגעתי בשלום לעונה השישית, ניסיתי להבין מה גורם לעולם להעריץ את הסדרה הזו?

כי מה יש לנו שם?

ראשים מותזים בקצב של משחטת עופות בבני ברק, ערב יום כיפור, מלכים שעולים לשלטון לפני הבר מצווה, עורבים שעובדים בהתנדבות בבזק, ממזרים שמקום אמם לא נודע, וכשנודע מסתבר שהדוד הוא גם האבא ומכאן שהאמא היא גם ה...דודה (?) והמכנה המשותף לכולם הוא חוסר חוש הומור ואולי בגלל זה אף אחד לא נפטר מהם בשיבה טובה.

כשאנחנו רואים מראות כאלה בדעא"ש כולנו מזדעזעים, וזה מגיע לכך שאני, למשל, לא שובר את הראש ומנסה להבין דמות חדשה שפתאום מתגלצ'ת לעלילה, אלא פשוט מחכה בסבלנות עד שמישהו ישחט אותה והסיפור ממשיך באין מפריע.

חוץ מזה,  מבחינתי, עושה הסדרה פלאש- באק אחורה לשנות ה-80, כשהעולם מצא פורקן ב"דאלאס" ו"שושלת". גם אז מילאו הסדרות הללו צורך אנושי לחטט בחיים של אנשים בעלי כח ושררה. וכך בילינו ערבים שלמים  בהתרגשות במחיצת  ג'יי- אר, מיס לוסי ואלכסיס, הפעם בתפקיד סרסיי לאניסטר.

דבר שני שאפשר להסיק משפיכת הדם האסטרונומית הוא ש"משחקי הכס" משקפת משהו חייתי שחבוי עמוק אצל כל אחד מאתנו. בסופו של דבר בעברנו היינו בעלי חיים פרימיטיביים כפי שמלמדת האבולוציה או התנ"ך("עין תחת עין" "שן תחת שן"). הסדרה אמנם דמיונית אבל מתארת מערכות  חיים שהתנהלו בימי הביניים ולפניהם כשחיי האדם היו שווים פחות מקליפת גרעין אבטיח.

מעבר לכל הדברים, מה שמזדקר כמו טירת  ווינטרפל בסדרה הזו, הן מלחמות האגו האינסופיות. די במבט או מלה לא במקום כדי לצאת בצהלות שמחה למלחמות עקובות דם. ובעניין הזה, בהחלט ניתן להגיד ששום דבר לא השתנה. אפשר לכתוב ספרים על הנזקים שגרם וגורם האגו של מנהיגים מטורפים  בהסטוריה של העולם בכלל ובחיינו בפרט.

אבל, על מנת  לסבר את האוזן,  נציין שלכל אחד מאתנו יש אגו ברמה מסוימת ומניסיוננו אנחנו יודעים אם הוא מכשיל אותנו או מסייע בידינו. כדי לגלות את משקלו בחיינו, נכון יהיה שנברר את העניין  ביננו לבין עצמנו וניתן לו ציון מ-0 עד 10.

במידה ומצאנו שהוא גבוה ומזיק, יש לנו כרגיל שתי ברירות: לתת לו לנהל לנו את החיים ולהמשיך לסבול, או לנהל אותו תוך כדי ריסונו. לשם כך, נשאף לבצע שינוי כדי לשפר את המציאות, ניעזר בכלים אימוניים מתאימים, נתאמן ונתמודד.

אגב, יש גירסה הטוענת שלגברים יש יותר אגו מנשים, אחרת לא היו מלחמות בעולם. בכל מקרה מי שכתב זאת לא הכיר את גברת סאנסיי או ליידי חאריסי, האמא של 3 הדרקונים

 עוד פוסטים ב www.neomisaar.com

 

אמנון סער,

אימון אישי ועסקי הרצאות וסדנאות

077/9160177

995 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת אמנון סער
למה הם מתגרשים כל כך מאוחר? לא מזמן כשהזדמנתי לשבת בין שני בני זוג שרצו למכור את הדירה שלהם. הרקע למכירה היה חלוקת רכוש עקב גירושין.
פורסם בקטגוריית אימון אישי, לפני 5 שנים 5 חודשים
מהו הסוד של ערן זהבי? כדי להגיע לרמת ביצועים גבוהה, מקדיש ערן עשרות שעות באימונים מפרכים בליווי מאמן אישי. כל תנועה עם או בלי כדור, מול השער או לא, מתבצעת שוב ושוב ושוב עד שהוא מגיע לאיכות הרצויה, כך שבמהלך המשחק הוא מבצע אותה באופן אוטומטי.
פורסם בקטגוריית אימון אישי, לפני 5 שנים 6 חודשים