לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2647 מאמרים 627 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
גניקולוג רופא נשים

גניקולוג - חשוב מאוד לדעת

פורסם בתאריך 30/10/2017      /      נכתב ע"י TalDarb

בדיקת גניקולוג ראשונה גורמת למבוכה רבה לנערה. היא נכנסת בחשש לחדר הגניקולוג/ית, מלווה באמה או בחברתה הטובה. הבדיקה הגניקולוגית הראשונה בדרך כלל בודקת את התפקוד ההורמונלי של הנערה ואת איברי הרבייה שלה. בנוסף, הבדיקה הזו חשובה במיוחד לנערות אשר מתכננות להתחיל לקיים יחסי מין או כבר החלו לקיים.

כשהמחזור הנשי פוגש בקשיים

לעיתים קרובות, נערות סובלות ממחזור שאינו סדיר, מכאבים מחזור עזים או מכאבים בנרתיק. לכן, רצוי מאוד שלא להמתין עם הבדיקה אלא לגשת לגניקולוג כדי לבדוק את הנושא. במקרים רבים, הדבר עשוי להעיד על קושי הורמונלי או על קושי במחזור החודשי, שניתן לפתור אותו באמצעות נטית גלולות למניעת הריון. הגלולות הללו מכילות מינונים מוקצבים של הורמונים, שיסייעו בהסדרת המערכת ההורמונלית.

בדיקת הריון

גניקולוגים רבים מתמחים גם ביילודה. לכן, בדיקות על ידי גניקולוג חשובות גם לצורך מעקב אחר ההיריון. בבדיקה הגניקולוג מאשר את קיומו של ההיריון ואת תקינותו ועורך סדרת בדיקות קבועות שנועדו לוודא כי ההיריון מתפתח באופן סדיר, נורמטיבי ובריא וכי שלומם הן של העובר והן של האישה ההרה תקינים. בנוסף, גם אם טרם הרית, חשוב לגשת לגניקולוג, במידה ואת מודעת לקיומן של מחלות תורשתיות במשפחתך או במשפחתו של בעלך. קיימות בדיקות גנטיות ייחודיות אשר נועדו לבדוק את קיומם של מטענים גנטיים בעייתיים כדי לקבוע אם קיים סיכוי לצאצא בעל פגמים גנטיים.

בדיקת סרטן השד

סרטן השד נחשב לאחת מהמחלות הממאירות השכיחות ביותר בקרב נשים. בשנים האחרונות מקרי התמותה צומצמו באופן ניכר הודות להתפתחותה של הבדיקה הממוגרפית הכוללת שימוש באמצעות קרני רנטגן באזור החזה. שנועדה לאבחן סרטן שד בשלביו המוקדם. אבחון מוקדם של סרטן השד מאפשר את הסיכויים הטובים ביותר של החלמה מהמחלה. מומלץ כבר מגילאי ה-20 לעבור בדיקות שד תקופתיות, הכוללות הן בדיקה ידנית והן בדיקת הדמיה.

איך לבחור גניקולוג/ית?

ראשית, תוכלו להיעזר בהמלצותיהן של הנשים הקרובות לכן. הן בדרך כלל מספקות חוות דעת מהימנה במיוחד, או לחפש מידע ברחבי האינטרנט. לאחר מכן, תוכלו ללכת לבדוק את הרופא בבדיקה ראשונית כדי להחליט האם הגניקולוג/ית גורמים לכן להרגיש בנוח. בהצלחה!

533 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת TalDarb
חברות תרגום - הצורך שלכם בהם על מנת להצליח במשימה זו, אנו נשכיר את שירותיהן של חברות תרגום, ונבקש מהן תרגום של כל הדברים שאנו צריכים.
פורסם בקטגוריית תרגום, לפני 1 שנים 11 חודשים
הכל על משיכת כספי פנסיה הגעתם לגיל הזהב? מזל טוב! הגיע הזמן למשוך את כספי הפנסיה שלכם ושתתנהלו מולם נכון. עוד לא הגעתם לגיל הזהב? אתם זקוקים דחוף לבצע משיכת כספי פנסיה על מנת לסגור חוב כלשהו..
פורסם בקטגוריית פרישה ופנסיה, לפני 2 שנים 3 שבועות
משרד עורכי דין בירושלים קיימים חוקים רבים, אך לא כולם מכירים אותם מהסיבה שאין להם עיסוק יום יומי בחוקים אלו. לכן, קיים משרד עורכי דין בירושלים
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 2 שנים 3 חודשים
שחלות פוליציסטיות הנה כל מה שעלייך לדעת. ראשית, חשוב שתדעי כי שחלות פוליציסטיות, ללא כל הפרעה נוספת, אינן בהכרח מצביעות על התסמונת המקושרת עם הפרעות בביוץ ובהתעברות.
פורסם בקטגוריית בריאות נשים, לפני 1 שנים 10 חודשים
אימון אישי עוזר להתפתחות האדם אנשים רבים מגיעים לשלבים בחיים שהם בקיעים בהם, אינם יודעים כיצד להתקדם, מה צריך לעשות בשלב הזה, וכן הלאה. ישנם המון סיטואציות שהן חוזרות על עצמן מפעם לפעם אצל כל אדם, והסיטואציות הללו הן סיטואציות שכל אדם זקוק להדרכה. על מנת לעשות זאת, מבצעים אימון אישי אצל כל אדם שצריך.
פורסם בקטגוריית אימון אישי, לפני 2 שנים 1 שבועות