לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4576 מאמרים 1385 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח

מתי נקבל צו ירושה

פורסם בתאריך 17/11/2017      /      נכתב ע"י yoni@shtik.co.il

צו ירושה – מהו? אין עוד דבר נורא יותר ממוות של אדם ומפטירתו בטרם עת. כל אחד איבד קרוב משפחה יודע עד כמה מדובר בדבר איום ונורא ולמעשה אנחנו לעולם לא מתגברים על פטירתו של אדם קרוב והוא נשאר חקוק בליבנו לעד. אך כאשר אדם נפטר יש לדאוג גם לקבלתו של צו ירושה. צו ירושה מסדיר למעשה את ענייני הרכוש של האדם הנפטר וקובע מי הם הזכאים לקבל את הרכוש של אדם זה. מכאן שצו ירושה הוא חשוב ביותר והוא משפיע על חייהם של אנשים רבים. צו ירושה מתבצע כאשר למנוח אין צוואה כתובה והוא מחליף אותה לפי הקבוע בחוק וכך נקבע מי זכאי לרכושו של המנוח. על כן אם אתם רוצים להבטיח כי יורשיכם לא יזדקקו לצו ירושה הקפידו לערוך צוואה תקפה אשר תבטיח כי היורשים שלכם יקבלו את המגיע להם. 


היכן כדאי להוציא צו ירושה – בלשכת הרשם או בבית דין רבני?


בישראל נהוג משטר שבו הדת אינה מופרדת מהמדינה וכול אדם משויך לפי דתו לבית דין דתי. כך לדוגמא יהודים משויכים לבית הדין הרבני. כך בענייני מעמד אישי ניתן לבחור ללכת לבית הדין הרבני או לסמכות חילונית אשר תקבע בעניינו. הדבר נכון לכל נושא כגון גירושין וגם לענייני ירושה. כך לדוגמא כאשר נפטר אדם ואין לו ירושה אנחנו יכולים להחליט לפנות אל לשכת הרשם לענייני ירושה או לבית הדין הרבני. אנו יכולים לבחור בין השניים כאשר שניהם מחליטים בצורה דומה בנוגע לזכאים לירושה. אם יש לכם רתיעה מהדת הרי שאתם יכולים לבחור בלשכת הרשם לענייני ירושה, אך אם אין לכם רתיעה ממקומות דתיים אין כל מניעה ללכת לבית הדין הרבני.


צו ירושה – מדוע חשוב לכתוב צוואה?


אם אתם רוצים להבטיח כי היורשים שלכם יקבלו את המגיע להם ללא בעיות וללא בירוקרטיה מסובכת כדאי לכם לכתוב צוואה וכך להבטיח כי הם לא יזדקקו להוצאה של צו ירושה. זה יקל מאוד על החיים של היורשים שלכם ויבטיח כי הם יקבלו את המגיע להם בצורה הטובה ביותר. הוצאת צו ירושה יכולה להיות משימה מעצבנת במיוחד המקשה על חיינו במידה רבה ועל כן כדאי לכתוב צוואה שתעזור לנו להתגבר על הבעיה. כדאי לכתוב את הצוואה עם עורך דין שיבטיח כי הזכויות של היורשים שלכם תישמרנה במלואן. 


צו ירושה – כיום אפשר גם באופן מקוון


חשוב לדעת כי כיום ניתן להוציא צו ירושה גם באופן מקוון ובצורה הרבה יותר פשוטה. ישנם 15% הנחה על תשלום האגרה אם אתם מוציאים את הירושה בצורה מקוונת וזאת עוד סיבה מדוע כדאי לעשות זאת. לא תמיד ניתן להוציא צו ירושה באופן מקוון ואתם יכולים לבדוק האם אתם זכאים לכך באתר האינטרנט של רשם הירושות. 

 

1455 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת yoni@shtik.co.il
פרסום בגוגל – כי אם אתה לא שם אתה לא קיים שוק הפרסום השתנה דרמטית בשנים האחרונות, כיום כלי הפרסום האולטימטיבי הוא פרסום בגוגל. אם תחשבו על כך תגלו כי כול פעולה שאנחנו עושים נערכת קודם כול בגוגל. כאשר אנחנו רוצים ללכת למסעדה חדשה, כאשר אנחנו מזמינים תיקון לבית
פורסם בקטגוריית פרסום בגוגל, לפני 6 שנים 2 שבועות
כסאות מנהלים – אחת ההמצאות הגדולות ביותר אין ספק כי אחת ההמצאות הגדולות ביותר של האדם הם הכסאות. יחד עם הגלגל, המחשב והמכונית, הכסא הינו אחת ההמצאות הגדולות ביותר של האדם. רק חשבו כמה הכסא הופך את חיינו לנוחים יותר ונעימים יותר ותבינו עד כמה הכסא הוא בעל ערך עצום וגדול לחיינו
פורסם בקטגוריית רהיטים, לפני 6 שנים 2 שבועות
מיתוג עסקי – המפתח להצלחה בעולם העסקים המודרני רק מי שניהל עסק או היה בעלים של עסק יודע עד כמה זה קשה להצליח בעולם העסקים.
פורסם בקטגוריית מיתוג, לפני 6 שנים 2 שבועות
מזרונים – מדוע כדאי לי לקנות מזרון אורתופדי? אולי אינכם מודעים לכך אך לשינה השפעה דרמטית על הבריאות שלכם. אנשים הישנים יותר בלילה נהנים מאיכות חיים גדולה יותר, מפחות מחלות ומבריאות רבה יותר. על כן שינה היא כה בעלת משמעות ומשפיעה על חיינו במידה עצומה. אחד הפרמטרים המשפיעים על השינה שלנו במידה הגדולה ביותר הם מזרונים. ככל שהמזרון שלנו יותר איכותי, כך השינה שלנו תהיה יותר טובה ואנו נוכל להרוויח בריאות בהשקעה מועטה יחסית
פורסם בקטגוריית שינה, לפני 6 שנים 2 שבועות