לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3369 מאמרים 941 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

אירידולוגיה בשירות הנטורופתיה כרפואה מונעת

פורסם בתאריך 14/06/2018      /      נכתב ע"י Prosites.Pro

נטורפתיה אירידולוגיה ורפואה מערבית

נטורופתיהבהשוואה  לנטורופתיה ואירידולוגיה, הרפואה המערבית, הקונבנציונלית, בתחומי המחקר, הטכנולוגיה, הדיאגנוזה והפרוגנוזה התקדמה באופן משמעותי ביותר בשנים האחרונות. התקדמות שלעתים אפילו בלתי נתפסת על ידי מי שאינו עוסק באופן מקצועי בתחומי הרפואה והבריאות.
לצד כל ההתקדמות הטכנולוגית והכלים התרפויטיים המופלאים, שמציעים כיום לטיפול באין ספור מחלות, סימפטומים ותופעות לוואי שמהן סובלות אוכלוסיות בחברה המודרנית המתקדמת. עולה שאלה משמעותית הנובעת מהבדלי הגישות העקרוניים והמשמעותיים בין הנטורופתיה ואחד הכלים האבחוניים היעילים המשמשים אותה, האירידולוגיה.

האירידולודגיה כמתודה אבחונית קיימת בעולם המערבי, ממחצית המאה ה-20 בערך. בעשרות השנים מאז נעזרה בכלים טכנולוגיים שאפשרו למאבחנים העוסקים באירידולוגיה לבצע תצפיות מדויקות יותר על גלגל העין, אולם מקובל כיום ששורשי האבחון דרך גלגל העין טמונים מאות ואולי אלפי שנים אחורה בהרי נפאל וטיבט בהם היו רועי הצאן מאבחנים מחלות בצאן מרעיתם. שיטה זאת מנסה להבחין בשיבושים בייצוגים של מערכות שונות כפי שהן משתקפות ברשתית העין. ייצוגים אלה משתבשים כאשר מנגנונים שונים בגופנו יוצאים מאיזון או אינם מתפקדים באופן הולם.

נקודת מוצא של הנטורופתיה

הנטורופתיה מבססת את כל הגישה הטיפולית על קיומו של כוח ריפוי עצמי טבעי בגוף האדם (כפי שקיים בגופו של כל אורגניזם).  מחקרים מתקדמים בתחום הפיזיולוגיה אכן מאוששים את קיומן של מערכות שונות בגופנו שמתפקידן להחזירו לאיזון כאשר זה מופר. אם על ידי גורמים חיצוניים ואם על ידי גורמים פנימיים.

בעוד הנטורופתיה עוסקת ברפואה מונעת, מרבית משאביה של הרפואה המערבית המודרנית מושקעים במתן מענה לפתולוגיות שונות שהנן סימפטומים ותגובות טבעיות של מערכות גופנו האמורות לשמור ולקיים את האיזונים הפנימיים.

גישת הנטורופתיה כמו הרפואה הקונבנציונלית, מכירות בכך שקיימים תפקודים בגוף שכל מטרתם היא לשמור על האיזון הפנימי הקיים בגופנו, על מנת שכלל המערכות יוכלו להמשיך ולתפקד ביעילות המרבית. הדוגמא הפשוטה והמוכרת ביותר הנה מערכת חילוף החומרים, ופעולתה לשמירה על חום גופנו, בטווח שבו מערכות הגוף, יתפקדו ביעילות הטובה ביותר להתמודדות עם פעילותנו בכל עת.

הנטורופתיה ממקדת את התשובה התרפויטית בשאלה, איזה מערכת יצאה מאיזון? או איזה מערכת שמתפקידה לשמור על האיזון אינה מתפקדת כהלכה?

567 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת Prosites.Pro
להחזיר את הסודות לארון שירות במטבח ארון שירות למטבח או ארון אחסון למטבח… השם לא קובע, אבל יכולת ההתאמה והשילוב בין הצרכים המדוייקים, המרחב הזמין, והעיצוב הקיים כבר במטבח, הוא הסוד. סוד אותו פותרים אצלנו, נגריית אהרון כהן, פעם אחר פעם כאשר ניגשים לייצור ארון שירות למטבח כתוספת. נגריית אהרון כהן מתמחה ביצור ארון שירות למטבח בבית ובמשרד בהתאמה אישית מדויקת לצורכי הלקוח. אם גם במטבח שלכם מתקיימות הפגנות מעת לעת, הפגנות של בלגן הנובע מחוסר מרחב אחסון, או מקומות אחסון לא נוחים שאינם מאפשרים לסדר את המטבח בנוחות, אל תהססו לפנות אלינו. אנו נייצר עבורכם את ארון השירות המתאים ביותר.
פורסם בקטגוריית נגרות, לפני 2 שנים 7 חודשים
משאיות מנוף - הנפה, שינוע והנפה מנופי יוני מפעילה צי משאיות מנוף לכיסוי כל סוגי הובלות ועבודות מנוף אשר מתבצעות בעזרת משאיות עליהן מתקן מנוף. גודל המשאיות והמנוף מותאם לכל משימה ומשימה בהתאם למאפיינים של המטען, שטח האיסוף ומיקום יעדו של המטען. מנופי יוני מספקים לכם משאיות מנוף על פי הזמנה מראש אך מאפשרים גם הזמנת שירותי משאית מנוף חירום בקריאה מידית.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 2 שנים 6 חודשים
שתל דנטלי - התחליף האולטימטיבי שתל דנטלי כיום, נתפס כפרוצדורה כירורגית מובנת מאליה. קשה לדמיין כיום תהליך של שיקום הפה, ללא קשר לפגיעה או הנזק הדנטלי, שעורר את הצורך בשיקום הפה. ללא תהליך של שיקום שיתבסס על השתל הדנטלי. אנו ממליצים לכם לפנות למרפאה העוסקת בשיקום הפה ואסתטיקה דנטלית שמבססת את התהליך אל שתל דנטלי. זה אמנם תהליך מורכב אולם תוצאותיו מעניקות למטופל שיפור משמעותי ביותר באיכות חייו.
פורסם בקטגוריית רפואת שיניים, לפני 2 שנים 7 חודשים
מערכת מולטימדיה לרכב רוצים להחליף את המערכת באוטו למערכת מולטימדיה לרכב. מערכת שמשדרגת את חווית הנסיעה שלך ושל בני משפחתך? חברת רדיו סיטי מספקת מערכות מולטימדיה לרכב כולל התקנה בבית הלקוח או העסק בזמן שמתאים לכם, הצוותים שלנו פרוסים בכל הארץ. לפרטים נוספים היכנסו לאתר האינטרנט שלנו לקטגוריה "מערכת מולטימדיה לרכב".
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 2 שנים 7 חודשים
מחשבים ניידים ותקשורת סלולרית לזמן מה עלה הסברה שהטלפונים הסלולריים ובעיקר מחשבי כף היד (אחיהם הגדולים) ידחקו את רגליהם של המחשבים הניידים ממרבית שווקי המחשבים הניידים אולם יצרני המחשבים הניידים החלו נוקטים בשני צעדים חשובים על מנת להבטיח את המשך השימוש וההסתמכות על מחשבים ניידים ככלי מרכזי של כל עבודה משרדית הנעשית מחוץ למשרד וכמובן גם מתן מענה מתאים לצרכים של תלמידים וסטודנטים.
פורסם בקטגוריית מחשבים ניידים, לפני 2 שנים 7 חודשים