לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2330 מאמרים 510 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

אירידולוגיה בשירות הנטורופתיה כרפואה מונעת

פורסם בתאריך 14/06/2018      /      נכתב ע"י Prosites.Pro

נטורפתיה אירידולוגיה ורפואה מערבית

נטורופתיהבהשוואה  לנטורופתיה ואירידולוגיה, הרפואה המערבית, הקונבנציונלית, בתחומי המחקר, הטכנולוגיה, הדיאגנוזה והפרוגנוזה התקדמה באופן משמעותי ביותר בשנים האחרונות. התקדמות שלעתים אפילו בלתי נתפסת על ידי מי שאינו עוסק באופן מקצועי בתחומי הרפואה והבריאות.
לצד כל ההתקדמות הטכנולוגית והכלים התרפויטיים המופלאים, שמציעים כיום לטיפול באין ספור מחלות, סימפטומים ותופעות לוואי שמהן סובלות אוכלוסיות בחברה המודרנית המתקדמת. עולה שאלה משמעותית הנובעת מהבדלי הגישות העקרוניים והמשמעותיים בין הנטורופתיה ואחד הכלים האבחוניים היעילים המשמשים אותה, האירידולוגיה.

האירידולודגיה כמתודה אבחונית קיימת בעולם המערבי, ממחצית המאה ה-20 בערך. בעשרות השנים מאז נעזרה בכלים טכנולוגיים שאפשרו למאבחנים העוסקים באירידולוגיה לבצע תצפיות מדויקות יותר על גלגל העין, אולם מקובל כיום ששורשי האבחון דרך גלגל העין טמונים מאות ואולי אלפי שנים אחורה בהרי נפאל וטיבט בהם היו רועי הצאן מאבחנים מחלות בצאן מרעיתם. שיטה זאת מנסה להבחין בשיבושים בייצוגים של מערכות שונות כפי שהן משתקפות ברשתית העין. ייצוגים אלה משתבשים כאשר מנגנונים שונים בגופנו יוצאים מאיזון או אינם מתפקדים באופן הולם.

נקודת מוצא של הנטורופתיה

הנטורופתיה מבססת את כל הגישה הטיפולית על קיומו של כוח ריפוי עצמי טבעי בגוף האדם (כפי שקיים בגופו של כל אורגניזם).  מחקרים מתקדמים בתחום הפיזיולוגיה אכן מאוששים את קיומן של מערכות שונות בגופנו שמתפקידן להחזירו לאיזון כאשר זה מופר. אם על ידי גורמים חיצוניים ואם על ידי גורמים פנימיים.

בעוד הנטורופתיה עוסקת ברפואה מונעת, מרבית משאביה של הרפואה המערבית המודרנית מושקעים במתן מענה לפתולוגיות שונות שהנן סימפטומים ותגובות טבעיות של מערכות גופנו האמורות לשמור ולקיים את האיזונים הפנימיים.

גישת הנטורופתיה כמו הרפואה הקונבנציונלית, מכירות בכך שקיימים תפקודים בגוף שכל מטרתם היא לשמור על האיזון הפנימי הקיים בגופנו, על מנת שכלל המערכות יוכלו להמשיך ולתפקד ביעילות המרבית. הדוגמא הפשוטה והמוכרת ביותר הנה מערכת חילוף החומרים, ופעולתה לשמירה על חום גופנו, בטווח שבו מערכות הגוף, יתפקדו ביעילות הטובה ביותר להתמודדות עם פעילותנו בכל עת.

הנטורופתיה ממקדת את התשובה התרפויטית בשאלה, איזה מערכת יצאה מאיזון? או איזה מערכת שמתפקידה לשמור על האיזון אינה מתפקדת כהלכה?

240 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת Prosites.Pro
רקמה על מגבת רקמה על מגבת היא מתנה שתמיד משמחת, מתנה זו אף פעם לא נחשבת, מתנה נדושה. זאת מתנה מתאימה למגוון רחב של אירועים. עם השנים עולם הרקמה התפתח מאוד ומאפשר לנו היום לבצע רקמות ממוחשבות ברמה גבוהה, ברמת דיוק גבוה מאוד של העיצוב המבוקש. בעבר היו רוקמים רק תבניות ספציפיות של תמונות והקדשות רגילות, אבל היום ניתן לרקום כמעט כל דבר שתרצו. החל בתמונה של החבר, ציור שראיתם. וכלה בעיצוב המשלב בין מספר אלמנטים. ציור שניתן לחבר להקדשה מקורית משלכם ואפילו ציור מקורי שלכם
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 10 חודשים 3 שבועות
מערכת מולטימדיה לרכב רוצים להחליף את המערכת באוטו למערכת מולטימדיה לרכב. מערכת שמשדרגת את חווית הנסיעה שלך ושל בני משפחתך? חברת רדיו סיטי מספקת מערכות מולטימדיה לרכב כולל התקנה בבית הלקוח או העסק בזמן שמתאים לכם, הצוותים שלנו פרוסים בכל הארץ. לפרטים נוספים היכנסו לאתר האינטרנט שלנו לקטגוריה "מערכת מולטימדיה לרכב".
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 11 חודשים 1 ימים
בלוטת התריס ה-SIM, של המערכת ההורמונלית ראוי לציון שאם את מודעת לשיבושים בתפקוד בלוטת התריס שלך או אם את סובלת מסימפטומים המצביעים על פעילות לא תקינה של הבלוטה מומלץ ליצור קשר עם מרפאה לאיזון הורמונלי בהקדם. שיבושים בפעילות הבלוטה, מזעריים ככל שיהיו, עלולים לגרור תגובת שרשרת והחרפה משמעותית במצבך ולעתים אף להוביל לנזק בלתי הפיך. אל תהססי, פני למרפאה לאיזון הורמונלי שלה ניסיון רב בתחום.
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 10 חודשים 3 שבועות
שקיות ניילון בתחילת שנות ה - 60 מהנדס שוודי בשם גוסטב סטן ת'ולין פיתח את את הרעיון של שקיות ניילון על ידי קיפול יריעות פלסטיק וייצר לראשונה את שקיות הניילון המוכרות לנו. שקיות הניילון מיוצרת בדרך כלל מחומר הנקרא פוליאתילן המשתייך אל קבוצת החומרים התרמופלסטיים, המתאפיין במשקלו הקל וגמישות חלקית.
פורסם בקטגוריית תעשיה, לפני 9 חודשים 2 שבועות
קרטונים למעבר דירה - העונה החמה בכל שנה מתעורר ביקוש גדול לקרטונים למעבר דירה, בתאריכים יולי אוגוסט כאשר ישנה עלייה חדה במעברי הדירות. זה הזמן הטוב ביותר עבורנו ועבור ילדינו לביצוע המעבר. בזמן שהילדים נהנים בקייטנות, במפגשים עם החברים, אטרקציות כאלה ואחרות אנו ההורים מתחילים להתארגן למעבר דירה.
פורסם בקטגוריית מעבר דירה, לפני 10 חודשים 1 ימים