לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4022 מאמרים 1210 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
צו קיום צוואה

צו קיום צוואה - מי נגד מי בימי אבלות וצער

פורסם בתאריך 25/06/2018      /      נכתב ע"י Prosites.Pro

 

שלבים בתהליך הפרידה - בקשה לצו קיום צוואה

צו קיום צוואה וחלוקת הירושה

צו קיום צוואהלפני שנכנס להסבר מהותי בשאלות הפרוצדורליות (לעיתים סבוכות) של צו קיום צוואה, שאלות עליהם יש לתת מענה לאחר פרידה מיקירנו, עלינו לזכור שגם אם נפרדנו ממי שזכה לחיים ארוכים, שיבה טובה ואושר בערוב ימיו. הליך הפרידה רווי התמודדויות רגשיות לא פשוטות לעיתים עד כדי חוסר רצון לעסוק בנושאים שאינם קשורים לתהליכי האבלות. זאת אחת הסיבות אשר מצביעות על כך, שפנייה לעורך דין צוואות בעל ניסיון העוסק בתחום הגשת בקשה לצו ירושה ובקשה לצו קיום צוואה.

צו קיום צוואה מאפשר ליורשים הטבעיים, מי הרואים עצמם יורשים ומי אשר טוענים לזכויות בירושה לטעון ולתבוע את חלקם בירושה. הגשת בקשה לצו קיום צוואה מוגשת לרשם לענייני ירושות, אשר בהינתן שהוגשו כל הטפסים והאישורים הנדרשים נותן תוקף משפטי וחוקי לצוואה ומאפשר להוציאה אל הפועל.

בקשה לצו ירושה או צו קיום צוואה

יש לזכור, קיימים סוגי צוואות שונות ועל פי מאפייני הצוואה נדרש הליך פרוצדורלי תואם. כמו כן יש לזכור שהגשת בקשה לצו קיום צוואה אפשרי רק לאחר ברור חד משמעי. הצוואה מתייחסת לכלל רכושו הונו ונכסיו של המנוח שאם לא כן יש לפנות ולהגיש בקשה לצו ירושה. כאשר לא כל נכסיו ורכושו של הנפטר מצוינים בצוואה והיא חלקית בלבד יש להגיש בקשה לצו ירושה על מנת להגדיר תחילה את יחס החלוקה בין שטוענים לירושה.

בקשה לצו קיום צוואה ובקשה לצו ירושה הינם תהליכים דומים במהותם ונבדלים בשאלה האם הושארה צוואה (אשר תקפותה מוכחת) או שלא קיימת צוואה. כאמור גם  אם הושארה צוואה חלקית תיעשה פנייה לצו ירושה ולא לצו קיום צוואה. אפשר שחלק מן הירושה שמופיע בצוואה יחולק תחת צו קיום צוואה וחלוקת החלק הנותר תתבצע בהתאם לצו ירושה המתיחס לכלל הירושה.

מי רשאי להגיש בקשה לצו קיום צוואה

צו קיום צוואהכמובן, היורשים הטבעיים, הילדים, בני זוג ומי שנזכרים בירושה יכולים להגיש בקשה לצו קיום צוואה אולם גם מי שאינם מוזכרים בצוואה כגון שותפים עסקיים או בעלי חוב אפשר שיגישו בקשה למימוש חלקם בירושה.

נשוב ונזכיר שגם אם היורשים מתכוונים לפעול עצמאים לקבלת צו קיום צוואה עליהם להיעזר בעורך דין לשם אישור זיהוי ואותנטיות של מבקשי הבקשה ומסמכים שונים. לעיתים על פניו נראה שההליך פשוט אך בפועל מדובר בהליך בו מומלץ ייצוג משפטי גם כאשר המקרה פשוט לכאורה.

נדגיש, שעל פי חוקי הירושה, המדינה היא הבעלים של כל הירושות, עד אשר רשם הירושות מאשר ונותן צו קיום צוואה, או לחלופין צו ירושה. גם אם מדובר במקרה של יורשים טבעיים בלבד, ללא כל גורמים נוספים, אזי טרם קבלת צו קיום צוואה, לא ניתן לבצע כל פעולה בירושתו של המנוח. הירושה מצויה בפועל, תחת חזקתו של האפוטרופוס הכללי אשר רשם הירושות הוא שליחו.

צו קיום ירושה וצו קיום צוואה מאפשרים ליורשים לממש את חלקם בירושה

לסיכום: אכן בעידן הדיגיטלי ושירותי האינטרנט הזמינים מטעם הרשויות, ניתן להגיש בקשות מקוונות, לפעול עצמאית ולנסות להתמודד עם הבירוקרטיה הסבוכה, אך כאמור בכל מקרה, עליכם לפנות אל נוטריון או עורך דין. מכאן ההמלצה לבחור עורך דין שיכול לחסוך לכם עגמת נפש נוספת, עד לקבלת צו קיום צוואה שיאפשר לכם לשוב לחיי היומיום על אף האובדן שלכם.

1421 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת Prosites.Pro
מערכת מולטימדיה לרכב רוצים להחליף את המערכת באוטו למערכת מולטימדיה לרכב. מערכת שמשדרגת את חווית הנסיעה שלך ושל בני משפחתך? חברת רדיו סיטי מספקת מערכות מולטימדיה לרכב כולל התקנה בבית הלקוח או העסק בזמן שמתאים לכם, הצוותים שלנו פרוסים בכל הארץ. לפרטים נוספים היכנסו לאתר האינטרנט שלנו לקטגוריה "מערכת מולטימדיה לרכב".
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 4 שנים 3 חודשים
משכנתא ללא הון עצמי גם כשהדרך ללא מוצא משכנתא ללא הון עצמי נראית כמעט בלתי אפשרית בשוק המשכנתאות והנדל"ן הדינמי והפרוע של ישראל. כאשר מתנהל מאבק איתנים רווי אינטרסים, אמביציות פוליטיות וניסיונות להשפיעה לא רק על שוק הנדל"ן והמשכנתאות אלה בעיקר על דעת הקהל, מעלה את חוסר הוודאות ובעיקר מורידה אל מתחת לרדאר, את האפשרות לזכות במשכנתא ללא הון עצמי. תפקידו של יועץ משכנתאות עצמאי ובלתי תלוי לסייע לכם להצליח לאתר את מלוא הפוטנציאל הכלכלי. גם זה שאינו גלוי למי שאינו בעל ניסיון ולהצליח ליצור את התנאים שיאפשרו גם לכם לזכות במשכנתא ללא הון עצמי.
פורסם בקטגוריית משכנתא, לפני 4 שנים 3 חודשים
להחזיר את הסודות לארון שירות במטבח ארון שירות למטבח או ארון אחסון למטבח… השם לא קובע, אבל יכולת ההתאמה והשילוב בין הצרכים המדוייקים, המרחב הזמין, והעיצוב הקיים כבר במטבח, הוא הסוד. סוד אותו פותרים אצלנו, נגריית אהרון כהן, פעם אחר פעם כאשר ניגשים לייצור ארון שירות למטבח כתוספת. נגריית אהרון כהן מתמחה ביצור ארון שירות למטבח בבית ובמשרד בהתאמה אישית מדויקת לצורכי הלקוח. אם גם במטבח שלכם מתקיימות הפגנות מעת לעת, הפגנות של בלגן הנובע מחוסר מרחב אחסון, או מקומות אחסון לא נוחים שאינם מאפשרים לסדר את המטבח בנוחות, אל תהססו לפנות אלינו. אנו נייצר עבורכם את ארון השירות המתאים ביותר.
פורסם בקטגוריית נגרות, לפני 4 שנים 3 חודשים
משאיות מנוף - הנפה, שינוע והנפה מנופי יוני מפעילה צי משאיות מנוף לכיסוי כל סוגי הובלות ועבודות מנוף אשר מתבצעות בעזרת משאיות עליהן מתקן מנוף. גודל המשאיות והמנוף מותאם לכל משימה ומשימה בהתאם למאפיינים של המטען, שטח האיסוף ומיקום יעדו של המטען. מנופי יוני מספקים לכם משאיות מנוף על פי הזמנה מראש אך מאפשרים גם הזמנת שירותי משאית מנוף חירום בקריאה מידית.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 4 שנים 2 חודשים
שתל דנטלי - התחליף האולטימטיבי שתל דנטלי כיום, נתפס כפרוצדורה כירורגית מובנת מאליה. קשה לדמיין כיום תהליך של שיקום הפה, ללא קשר לפגיעה או הנזק הדנטלי, שעורר את הצורך בשיקום הפה. ללא תהליך של שיקום שיתבסס על השתל הדנטלי. אנו ממליצים לכם לפנות למרפאה העוסקת בשיקום הפה ואסתטיקה דנטלית שמבססת את התהליך אל שתל דנטלי. זה אמנם תהליך מורכב אולם תוצאותיו מעניקות למטופל שיפור משמעותי ביותר באיכות חייו.
פורסם בקטגוריית רפואת שיניים, לפני 4 שנים 3 חודשים