לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3244 מאמרים 892 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מהם הסימנים לכך שהשמיעה שלנו מתדרדרת?

פורסם בתאריך 27/09/2018      /      נכתב ע"י yarden.mehalev

ממש כפי שללקויות ראייה רמות שונות, כך גם לקויות השמיעה יוכלו להתבטא ברמות וסוגים שונים. נשאלת השאלה כיצד מתבטאת הירידה בשמיעה? ובכן, הדבר משתנה מאדם לאדם וכך גם מידת הפגיעה ברמת השמיעה. בכל מקרה, אנשים עם מוגבלות שמיעה או ירידה בשמיעה (בכל רמה שהיא) יוכלו למצוא עצמם מזדהים עם מגוון סיטואציות:

צורך לא מוסבר וכמעט אוטומטי להגביר את מכשירי הרדיו והטלוויזיה
יכולת לשמוע, אבל לא להבין במאת האחוזים את הנאמר
קושי בהבנת שיח יום יומי, בעיקר במקומות ציבוריים ורועשים כגון מסעדות, פגישות משפחתיות, במכונית או בפגישות מרובות משתתפים
הימנעות לא מודעת ממצביים חברתיים שבעבר נתפסו על ידי האדם כמהנים
צפצוף, צלצול או זמזום בלתי פוסק הנשמע באחת האוזניים או בשתיהן

חשוב לציין שהשמיעה שלנו כמובן מושלמת אך ורק ברגע היוולדנו. לאורך חיינו אנו חשופים לאין סוף גורמים המשפיעים על השמיעה שלנו בצורה הדרגתית או חדה יותר. ואמנם, כדאי להבחין בין גורמים לאובדן שמיעה קבוע וגורמים לאובדן שמיעה זמני. למשל, חסימת תעלת האוזן על ידי היד תביא לאובדן שמיעה זמני, בעוד שחשיפה ממושכת לרעשים חזקים מידי עלולה להביא לאובדן שמיעה קבוע.

ההמלצה הטובה ביותר היא כמובן להיבדק. ממש כפי שהייתם נוהגים לו היה מדובר בירידה באיכות הראייה שלכם – מתייצבים לבדיקה אצל אופטימטריסט להתאמת משקפיי ראייה כך יש לנהוג באוזניים שלכם. למזלנו, הטכנולוגיה של ימינו הולכת ומתפתחת במהירות מסחררת ומביאה איתה שורה של מוצרי עזר לשמיעה ממגוון סוגים; אוזניות לטלוויזיה, מגברי שמיעה, מערכות אזעקה ועוד רבים ונפלאים. משמעות הדבר היא שהמודעות לקשיים שבמגבלת השמיעה עלתה וכיום, יוכלו אנשים עם מוגבלות שמיעה ליהנות מאורך חיים נורמלי ושגרה שנשמעת הרבה יותר ברור.

 

 

450 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת yarden.mehalev