לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3593 מאמרים 1052 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
אגרת ביוב

מהי אגרת ביוב?

פורסם בתאריך 28/07/2015      /      נכתב ע"י שרון קל

אגרת ביוב ומים (אשר משולמות לרוב תחת חשבונית אחת) הינן אגרות תשלום על שירותי הביוב והמים של כל משפחה בכל עיר. חישוב החשבון מבוצע לרוב על ידי בדיקה של שעון המים בבתים, וכיום ניתן לראות עיריות רבות אשר מתקינות מערכת ממוחשבת לקריאת המידע מהשעונים, מה שמקל על קריאת המונה ומסייע לזיהוי מוקדם של דליפות ותקלות. שיטה זו מעניקה יתרונות רבים מאוד כגון:

  • קריאה של המונה לחיוב באופן אוטומטי ללא מגע יד אדם.

  • דיוק בהעברת הנתונים.

  • זיהוי מוקדם של דליפות, פיצוצי צנרת או תקלות אחרות.

  • מעקב שוטף אחר צריכת המים.

  • מניעת מקרים של "עצירת שעון" על ידי התושבים במטרה להגיע לקריאת מים נמוכה יותר מהכמות האמיתית שנצרכה.

מי מפקח על תשלומי האגרה?

תשלומי אגרת ביוב נקבעים על ידי העירייה, או על ידי תאגיד מים פרטי, בכל עיר ועיר ובפיקוח של הממשלה. רשות זכאית להעלאת תעריפי המים במידה והיא מבחינה כי תעריף התשלום נמוך יותר מהעלויות שלה, ובאישור של גורמי הממשלה הרלוונטיים לאחר בדיקה מקיפה של הטענות.

תעריפים לשימוש מוגבר

במדינת ישראל, בה יש חוסר במים, ישנם תעריפים מיוחדים אשר נקבעים על פי מספר הנפשות בכל בית ועל פי כמות הצריכה הממוצעת. במידה ומשפחה מסוימת תעשה שימוש בכמות גדולה מאוד של מים (מילוי של בריכת שחיה פרטית, השקיית גינה במשך שעות רבות וכדומה), היא צפויה לקבל תעריף גבוה יותר על השימוש במים. לכן, במידה ואדם מתכננן להשתמש בכמות גדולה מאוד של מים, לכל סיבה שהיא, כדאי שיברר מראש מה קובע החוק ומהו התעריף אותו הוא יצטרך לשלם בסוף החודש על השימוש בכמות כזו של מים.

היכן ניתן לשלם אגרת ביוב?

אגרת ביוב ניתן לשלם בעירייה, או בתאגיד המים העירוני, בכל פעם אל מול חשבונית. בנוסף, ישנה אפשרות לבצע הוראת קבע בה יגבו באופן אוטומטי את החשבון מבלי שהאדם יצטרך לסור לעירייה או לתאגיד המים לשם כך. יחד עם זאת בצורה זו קשה לעקוב אחר החשבון הסופי ואחת הצריכה ולכן שיטה זו פחות מומלצת.

 

1999 צפיות
15 כניסות
מאמרים נוספים מאת שרון קל
תוספות שיער בהדבקה בקלות רכשו לעצמכם תוספות שיער בהדבקה עוד היום אם תהיו מעוניינים להפוך את המראה שלכם על פניו.
פורסם בקטגוריית שיער, לפני 5 שנים 1 חודשים
איך קבוצות תמיכה להורים משפרות את חיי המשפחה? ילדים הם שמחה, ואפילו רבה, וגם ברכה, ובזכותם המשפחה כולה זוכה בהזדמנות לצמוח ולהתגבש. אבל ילדים, ולא צריך להיות הורה כדי לדעת זאת, הם גם אתגר של ממש – כך שלצד ההזדמנות לגדול ולהתפתח ישנם גם מוקשים לא מעטים שחשוב ללמוד לנטרל אותם.
פורסם בקטגוריית טיפולים, לפני 4 שנים 10 חודשים
תרגום מסמכים טעות תהיה לחשוב שהמרת מילים משפה אחת לאחרת הינה תרגום מסמכים איכותי. תרגום נכון מעניק לקורא העברה של רעיון, מסר ומהות בצורה שוטפת וחלקה.
פורסם בקטגוריית תרגום, לפני 6 שנים 1 חודשים
חשיבותו של טיפול בחרדות אצל ילדים ילדים סובלים מחרדות. לא כל פחד מוגדר כחרדה.
פורסם בקטגוריית רפואה, לפני 5 שנים 9 חודשים
מדוע כדאי ללכת אל אירועי תרבות בחיפה? העיר חיפה הינה עיר אשר משופעת במגוון רחב מאוד של אירועי תרבות. אירועי תרבות בחיפה מתקיימים לאורך כל השנה ומעניקים לתושבי העיר, ולאורחים אשר מגיעים לאזור, אפשרות ליהנות משלל אירועים מיוחדים המותאמים לקהל הרחב.
פורסם בקטגוריית תרבות ובידור, לפני 6 שנים 1 חודשים