לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3356 מאמרים 936 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

צו ראשון - כמה זמן זה לוקח?

פורסם בתאריך 11/02/2019      /      נכתב ע"י צוות צו ראשון

יום הצו הראשון אורך בממוצע כ-7 שעות, במקרה הטוב. במקרה הפחות טוב, לא תספיקו לסיים את הצו הראשון ביום אחד ויזמינו אתכם ל"השלמת הליכים" ביום אחר.
למעשה במהלך יום הצו הראשון תבצעו ארבע תחנות בסך הכל. תחנת אימות הנתונים (הכוללת גם קביעת צה”ר ומבחן עברית) עורכת 30 דקות בממוצע, תחנת הראיון האישי עורכת 35 דקות בממוצע, תחנת המבחן בפסיכוטכני (הידועה גם בשם תחנת מבחני הדפ"ר) עורכת שעה ורבע בממוצע ותחנת המיון הרפואי (הידועה גם בשם תחנת הפרופיל הרפואי) עורכת 10 דקות בממוצע. בסך הכל, ארבע תחנות, שעורכות יחד שעתיים וחצי בממוצע. 
אז איך מגיעים למצב שיום הצו הראשון עורך כ-7 שעות?! שאלה מצויינת. התשובה לכך, היא שמעבר לתור הרגיל שיש לכל תחנה, ישנם נערים רבים שמגיעים ללא המסמכים הנדרשים וכתוצאה מכך, ממתינים זמן רב בתור ומעכבים את הבאים אחריהם. 
כדי לחסוך לכם זמן, ריכזנו עבורכם מגוון המלצות שאספנו במהלך השנה האחרונה:

1. יש להגיע רבע שעה לפני הזמן שנקבע לכם בצו.

2. שימו לב שאתם מביאים איתכם את צו ההתייצבות המקורי. אל תעשו את הטעות שהרבה מלשב"ים אחרים עושים בצו ראשון. תגיעו עם הצו המקורי. לא צילום בטלפון ולא כל דף מודפס אחר. אתם לא רוצים להתחיל את יום הצו הראשון באיחור, אחרי שבדקו אם באמת זימנו אתכם לאותו יום או לא.

3. יש להעביר למיטב את כל המסמכים הנדרשים באמצעות האימייל וכן באמצעות העלאת המסמכים לאזור האישי באתר מתגייסים. כמו כן, יש להגיע עם העותק המקורי של המסמכים יחד אתכם ביום הצו הראשון.

4. מייד בעת ההגעה יש לגשת לדפלק הקבלה ולהגיש את כל המסמכים ידנית, בדגש על הגשת האבחון הדידקטי/פסיכו-דידקטי. ישנם מסמכים רבים, כדוגמאת האבחון הדידקטי/פסיכו-דידקטי, שנדרש זמן כדי לעבור עליו ולאשר אותו.

5. יש לוודא כי במידת הצורך יש לכם חוות דעת של רופא מומחה. במקרים בהם אתם סובלים מבעיה רפואית כלשהי, תעשו לעצמכם טובה גדולה ותגיעו מוכנים ליום הצו הראשון. אנו מתכוונים לכל מידע רפואי שנראה לכם רלוונטי. מתלבטים אם המידע רלוונטי או לא? - תביאו את המסמכים והוועדה הרפואית שבתחנת הפרופיל תחליט אם המידע רלוונטי או לא. זה יחסוך לכם המון זמן וכאב ראש בהמשך הדרך. 

6. ניתן לנסות לבקש לבצע את תחנת המבחן בפסיכוטכני (הידועה גם בשם תחנת מבחני הדפ"ר) ראשונה או שניה כיוון שתחנה זו הינה התחנה הארוכה ביותר וע"פ רוב כוללת תור ממושך.

לשאלות נוספות, ניתן לפנות לצוות צו ראשון באמצעות אתר האינטרנט.

שיהיה בהצלחה!
צוות אפליקציית צו ראשון - קשה באימונים, קל בצו! 

מוגש כשירות לציבור על ידי צוות אפליקציית צו ראשון - קשה באימונים, קל בצו!

1463 צפיות
14 כניסות
מאמרים נוספים מאת צוות צו ראשון
צו ראשון - סעיף רפואי, סעיף פיזי וסעיף נפשי פירוט בנוגע לסעיף הרפואי, הפיזי והנפשי המתקבל בצו ראשון
פורסם בקטגוריית צבא וביטחון, לפני 1 שנים 10 חודשים