לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3204 מאמרים 881 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

חוק טיבי – פיצוי כספי מחברת התעופה שלך

פורסם בתאריך 18/02/2019      /      נכתב ע"י signup

אחד הסיוטים הגדולים ביותר של הצרכן הישראלי לאורך שנים ארוכות היה לתבוע פיצויים מחברת תעופה שלא עמדה בתנאי השירות עליהם התחייבה, ובעיקר במקרים של איחור משמעותי בהמראת הטיסה או בביטול לחלוטין של טיסה כלשהי.

החברות הללו, בעיקר הזרות, התחבאו מאחוריי ספקי שירות מקומיים או טענו שהן כפופות לחוקים של המדינות שלהם, איגוד התעופה עולמי או האיחוד האירופאי וכן הלאה. כל תביעה של כמה אלפי שקלים הפכה לסיפור מסובך ורבים ויתרו על הניסיון אפילו.

כל זה השתנה מהרגע בו נחקק חוק טיבי שהביא למהפכה של ממש בכל הנוגע לפיצויים המגיעים לצרכני התיירות הישראלים אשר רוכשים כרטיסי טיסה במיטב כספם וחווים עגמת נפש ולעתים נזקים משמעותיים בשל עיכוב בטיסה או ביטול טיסה על ידי חברת התעופה.

איחור בטיסה עד שעתיים

איחור של עד שעתיים נחשב ברמת הסביר מבחינת חוק טיבי. יש לקחת בחשבון שצוות המטוס מאחר מסיבה שיננה תלויה בו, תיתכן תקלה או חשד לתקלה קטנה במטוס וטוב לבדוק זאת שוב לפני ההמראה, לעתים עומס בשדה התעופה מעכב את המראת המטוס וכן הלאה. על כן עד שעתיים אין לזכותם של בעלי הכרטיסים עילה לקבלת פיצוי על איחור בטיסה.

איחור בין שעתיים ועד חמש שעות

כאן מדובר על האיחור היתר נפוץ בקרב אלו התובעים פיצויי על איחור בטיסה אך כאן מדובר על פיצויים בדמות הטבות שמעניקה חברת התעופה לנוסעים התקועים בשדה התעופה בזמן ההמתנה שלהם לטיסה. מדובר על מזון ומשקה, אמצעי תקשורת ואף הסעות ולינה במלון סמוך במקרים מסוימים.

איחור בין חמש שעות ועד שמונה שעות

כאן מדובר כבר על איחור ממושך מאוד, ואם מגיעים למצב שכזה או אם חברת התעופה מבינה עוד קודם לכן שזה העיכוב הצפוי לטיסה, היא מחויבת על פי החוק להעניק לנוסעים החזר כספי עבור כרטיס הטיסה שרכשו, גם אם הטיסה תמריא בסופו של דבר עם הנוסעים או להציע להם טיסה חלופית שמתאימה עבורם. הבחירה היא של הנוסעים.

איחור בטיסה מעל שמונה שעות

מדובר על איחורים חריגים יחסית ולמעשה במרבית המקרים מצב שכזה מוביל לביטול הטיסה אם לאחר כל ההמתנה הארוכה או אם מבינים עוד קודם לכן שיש בעיה משמעותית והטיסה תתעכב שעות ארוכות או תבוטל בסופו של דבר. הנוסעים זכאים לכל הפיצויים הקודמים ובנוסף לכך לתבוע את חברת התעופה לקבל פיצוי על ביטול טיסה.

התביעה עומדת לזכותם גם אם לאחר 10, 12 או 20 שעות הטיסה אכן המריאה ולקחת אותם ליעדם וגם אם קיבלו בתמורה את הכסף ששילמו עבור כרטיס הטיסה שרכשו. עדיין עומדת להם הזכות לפיצויי נוסף מחברת התעופה.

חוק טיבי אכן שינה את האפשרויות העומדות לזכות הצרכן הישראלי מול חברות תעופה מקומיות וזרות ובדרך עקיפה שיפר את המאמצים של חברות התעופה לעמוד בזמנים ולהמריא כפי שנקוב בכרטיס הטיסה.

967 צפיות
6 כניסות
מאמרים נוספים מאת signup
מהו חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי? במשך שנים ארוכות כל מי שלא עמדו בתשלומים השונים שעמדו לחובתם, בין אם מדובר בעסק עצמאי או באדם פרטי (שכיר\\מובטל), הפתרון היחיד לעצור מעט את מחול השדים היה להכריז על פשיטת רגל
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 1 חודשים 6 ימים
כיצד מתנהל הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי? הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי מהווה בשורה חדשה לציבור החייבים בישראל.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 2 חודשים 2 שבועות
איך חייבים שלהם חובות גדולים יכולים לפתוח דף חדש בחיים? חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי מהווה בשורה חדשה לחייבים אשר להם חובות גדולים מאוד בהוצאה לפועל או חובות לנושים כאלה ואחרים.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 1 חודשים 6 ימים
נגיף הקורונה וחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי נגיף הקורונה מכה בכלכלת העולם כולו וגם בישראל כמובן ונידמה שלא היה טיימינג טוב יותר לחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שעבר בחודש ספטמבר 2019.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 2 חודשים 2 שבועות
צמחיה מלאכותית יוצרת מהפך חיובי למשרד מכירים את המשפט: "שינוי גדול מתחיל בפרטים הקטנים"? המשפט הזה מתאים להמון שינויים אפשריים בחיים אבל במקרה הנוכחי אנו מתכוונים לשינוי מראה המשרד שלך. אפשר כמובן לשכור מעצב פנים יוקרתי, להשקיע אלפי או עשרות אלפי שקלים בהתקנת תאורה חדישה ויקרה, הוספה או הורדה של קירות גבס ואפילו החלפת כל הריצוף. לפעמים אפשר פשוט לעשות נגיעות קטנות שיחוללו את השינוי הגדול. במרבית המקרים הנגיעות הקטנות הללו יכולות להיות צמחיה מלאכותית למשרד בנקודות אסטרטגיות שונות.
פורסם בקטגוריית גינון, לפני 3 חודשים 1 שבועות