לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2921 מאמרים 747 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

חוק טיבי – פיצוי כספי מחברת התעופה שלך

פורסם בתאריך 18/02/2019      /      נכתב ע"י signup

אחד הסיוטים הגדולים ביותר של הצרכן הישראלי לאורך שנים ארוכות היה לתבוע פיצויים מחברת תעופה שלא עמדה בתנאי השירות עליהם התחייבה, ובעיקר במקרים של איחור משמעותי בהמראת הטיסה או בביטול לחלוטין של טיסה כלשהי.

החברות הללו, בעיקר הזרות, התחבאו מאחוריי ספקי שירות מקומיים או טענו שהן כפופות לחוקים של המדינות שלהם, איגוד התעופה עולמי או האיחוד האירופאי וכן הלאה. כל תביעה של כמה אלפי שקלים הפכה לסיפור מסובך ורבים ויתרו על הניסיון אפילו.

כל זה השתנה מהרגע בו נחקק חוק טיבי שהביא למהפכה של ממש בכל הנוגע לפיצויים המגיעים לצרכני התיירות הישראלים אשר רוכשים כרטיסי טיסה במיטב כספם וחווים עגמת נפש ולעתים נזקים משמעותיים בשל עיכוב בטיסה או ביטול טיסה על ידי חברת התעופה.

איחור בטיסה עד שעתיים

איחור של עד שעתיים נחשב ברמת הסביר מבחינת חוק טיבי. יש לקחת בחשבון שצוות המטוס מאחר מסיבה שיננה תלויה בו, תיתכן תקלה או חשד לתקלה קטנה במטוס וטוב לבדוק זאת שוב לפני ההמראה, לעתים עומס בשדה התעופה מעכב את המראת המטוס וכן הלאה. על כן עד שעתיים אין לזכותם של בעלי הכרטיסים עילה לקבלת פיצוי על איחור בטיסה.

איחור בין שעתיים ועד חמש שעות

כאן מדובר על האיחור היתר נפוץ בקרב אלו התובעים פיצויי על איחור בטיסה אך כאן מדובר על פיצויים בדמות הטבות שמעניקה חברת התעופה לנוסעים התקועים בשדה התעופה בזמן ההמתנה שלהם לטיסה. מדובר על מזון ומשקה, אמצעי תקשורת ואף הסעות ולינה במלון סמוך במקרים מסוימים.

איחור בין חמש שעות ועד שמונה שעות

כאן מדובר כבר על איחור ממושך מאוד, ואם מגיעים למצב שכזה או אם חברת התעופה מבינה עוד קודם לכן שזה העיכוב הצפוי לטיסה, היא מחויבת על פי החוק להעניק לנוסעים החזר כספי עבור כרטיס הטיסה שרכשו, גם אם הטיסה תמריא בסופו של דבר עם הנוסעים או להציע להם טיסה חלופית שמתאימה עבורם. הבחירה היא של הנוסעים.

איחור בטיסה מעל שמונה שעות

מדובר על איחורים חריגים יחסית ולמעשה במרבית המקרים מצב שכזה מוביל לביטול הטיסה אם לאחר כל ההמתנה הארוכה או אם מבינים עוד קודם לכן שיש בעיה משמעותית והטיסה תתעכב שעות ארוכות או תבוטל בסופו של דבר. הנוסעים זכאים לכל הפיצויים הקודמים ובנוסף לכך לתבוע את חברת התעופה לקבל פיצוי על ביטול טיסה.

התביעה עומדת לזכותם גם אם לאחר 10, 12 או 20 שעות הטיסה אכן המריאה ולקחת אותם ליעדם וגם אם קיבלו בתמורה את הכסף ששילמו עבור כרטיס הטיסה שרכשו. עדיין עומדת להם הזכות לפיצויי נוסף מחברת התעופה.

חוק טיבי אכן שינה את האפשרויות העומדות לזכות הצרכן הישראלי מול חברות תעופה מקומיות וזרות ובדרך עקיפה שיפר את המאמצים של חברות התעופה לעמוד בזמנים ולהמריא כפי שנקוב בכרטיס הטיסה.

832 צפיות
6 כניסות
מאמרים נוספים מאת signup
לימודי פאנות בירושלים – להפוך לפאנית בזמן קצר הביקושים הרבים לפאות בקרב הציבור הדתי, וגם הצורך של נשים חילוניות רבות אשר חייבות בפאה עכב שיער דליל במיוחד או מחלה, שלא לדבר על כל מי שפשוט רוצות מלאי של מספר פאות כדי לשנות את המראה שלהן מדי יום, הפך כבר מזמן את תחום עיצוב הפאות למבוקש במיוחד.
פורסם בקטגוריית שיער, לפני 11 חודשים 3 שבועות
הדפסת תמונה על קנבס - מתנה מרגשת במיוחד חושבים מה לקנות ליום הולדת 70 לסבתא? אולי ליום הנישואין ה 20 שלכם? או אולי לכבוד השחרור של האח הצעיר מהצבא? תמונת קנבס מעוצבת היא מתנה מרגשת ושימושית לשנים רבות.
פורסם בקטגוריית צילום, לפני 2 חודשים 1 שבועות
איך לבחור קבלן עבודות גבס בחיפה? עוד לפני שתבררו האם הקבלן שאתם מעוניינים בשירותיו הוא קבלן רשום או לא, אתם זקוקים להמלצות על קבלני עבודות גבס בחיפה שיכולים להתאים לפרויקט השיפוץ שלכם.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 חודשים 1 שבועות
איך לא ליפול עם בחירת קבלן שיפוצים בחיפה? אתם ניצבים לפני שיפוץ הדירה ומתלבטים כיצד לבחור בעל מקצוע לפרויקט שלכם. זו באמת אחת הדילמות הכי משמעותיות שיש לפני שיפוץ דירה והחשובה שבהן. איכות בעל המקצוע שתשכרו לפרויקט ישפיע מהותית על התוצאה הסופית של שיפוץ הדירה.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 2 חודשים 1 שבועות
שירותי אחסון אתרים – איך לבצע בחירה מושכלת? אחסון אתרים הוא מרכיב חשוב ביותר עבור כל מי שמחזיק אתר אינטרנט בעל משמעות עבורו (אתר תדמיתי, מכירתי או עסקי). למרות שאחסון אתרים הוא לרוב לא משהו שמשקיעים בו מחשבה מרובה ומחפשים בדרך כלל אחר אחסון אתרים זול בלבד, הרי שזו טעות להתנהל כך.
פורסם בקטגוריית אחסון אתרים, לפני 2 שנים 7 חודשים