לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3593 מאמרים 1052 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

חוק טיבי – פיצוי כספי מחברת התעופה שלך

פורסם בתאריך 18/02/2019      /      נכתב ע"י signup

אחד הסיוטים הגדולים ביותר של הצרכן הישראלי לאורך שנים ארוכות היה לתבוע פיצויים מחברת תעופה שלא עמדה בתנאי השירות עליהם התחייבה, ובעיקר במקרים של איחור משמעותי בהמראת הטיסה או בביטול לחלוטין של טיסה כלשהי.

החברות הללו, בעיקר הזרות, התחבאו מאחוריי ספקי שירות מקומיים או טענו שהן כפופות לחוקים של המדינות שלהם, איגוד התעופה עולמי או האיחוד האירופאי וכן הלאה. כל תביעה של כמה אלפי שקלים הפכה לסיפור מסובך ורבים ויתרו על הניסיון אפילו.

כל זה השתנה מהרגע בו נחקק חוק טיבי שהביא למהפכה של ממש בכל הנוגע לפיצויים המגיעים לצרכני התיירות הישראלים אשר רוכשים כרטיסי טיסה במיטב כספם וחווים עגמת נפש ולעתים נזקים משמעותיים בשל עיכוב בטיסה או ביטול טיסה על ידי חברת התעופה.

איחור בטיסה עד שעתיים

איחור של עד שעתיים נחשב ברמת הסביר מבחינת חוק טיבי. יש לקחת בחשבון שצוות המטוס מאחר מסיבה שיננה תלויה בו, תיתכן תקלה או חשד לתקלה קטנה במטוס וטוב לבדוק זאת שוב לפני ההמראה, לעתים עומס בשדה התעופה מעכב את המראת המטוס וכן הלאה. על כן עד שעתיים אין לזכותם של בעלי הכרטיסים עילה לקבלת פיצוי על איחור בטיסה.

איחור בין שעתיים ועד חמש שעות

כאן מדובר על האיחור היתר נפוץ בקרב אלו התובעים פיצויי על איחור בטיסה אך כאן מדובר על פיצויים בדמות הטבות שמעניקה חברת התעופה לנוסעים התקועים בשדה התעופה בזמן ההמתנה שלהם לטיסה. מדובר על מזון ומשקה, אמצעי תקשורת ואף הסעות ולינה במלון סמוך במקרים מסוימים.

איחור בין חמש שעות ועד שמונה שעות

כאן מדובר כבר על איחור ממושך מאוד, ואם מגיעים למצב שכזה או אם חברת התעופה מבינה עוד קודם לכן שזה העיכוב הצפוי לטיסה, היא מחויבת על פי החוק להעניק לנוסעים החזר כספי עבור כרטיס הטיסה שרכשו, גם אם הטיסה תמריא בסופו של דבר עם הנוסעים או להציע להם טיסה חלופית שמתאימה עבורם. הבחירה היא של הנוסעים.

איחור בטיסה מעל שמונה שעות

מדובר על איחורים חריגים יחסית ולמעשה במרבית המקרים מצב שכזה מוביל לביטול הטיסה אם לאחר כל ההמתנה הארוכה או אם מבינים עוד קודם לכן שיש בעיה משמעותית והטיסה תתעכב שעות ארוכות או תבוטל בסופו של דבר. הנוסעים זכאים לכל הפיצויים הקודמים ובנוסף לכך לתבוע את חברת התעופה לקבל פיצוי על ביטול טיסה.

התביעה עומדת לזכותם גם אם לאחר 10, 12 או 20 שעות הטיסה אכן המריאה ולקחת אותם ליעדם וגם אם קיבלו בתמורה את הכסף ששילמו עבור כרטיס הטיסה שרכשו. עדיין עומדת להם הזכות לפיצויי נוסף מחברת התעופה.

חוק טיבי אכן שינה את האפשרויות העומדות לזכות הצרכן הישראלי מול חברות תעופה מקומיות וזרות ובדרך עקיפה שיפר את המאמצים של חברות התעופה לעמוד בזמנים ולהמריא כפי שנקוב בכרטיס הטיסה.

1182 צפיות
6 כניסות
מאמרים נוספים מאת signup
פיתוח והדפסת תמונות בראש העין יש לא מעט מוצרים עליהם אפשר להדפיס, במאמר זה אציג כמה אפשרויות שעומדות לתושבי ראש העין והסביבה.
פורסם בקטגוריית צילום, לפני 2 חודשים 3 ימים
פרסום סמוי משנה את העולם הטלוויזיה היא כלי רב עוצמה ועולם הפרסום יודע זאת זה מכבר. אין מדובר רק בפרסום גלוי אלא דווקא בזה הסמוי מהעין, כזה אשר חושף בפני הצופה מוצר שיכול להיות שימושי עבורו "כבדרך אגב". מגדילים לעשות זאת בתוכניות בישול ואפייה שונות. על כך במאמר הבא.
פורסם בקטגוריית פרסום ושיווק, לפני 5 שנים 11 חודשים
נגיף הקורונה וחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי נגיף הקורונה מכה בכלכלת העולם כולו וגם בישראל כמובן ונידמה שלא היה טיימינג טוב יותר לחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שעבר בחודש ספטמבר 2019.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 1 שנים 3 חודשים
מנעולן בקריות – פורץ עם רישיון אם אתם מתגוררים באזור הקריות ואתם מחפשים מנעולן בקריות, כדאי כי תדעו כיצד לחפש בעל מקצוע בתחום זה, אשר יהיה מקצועי, אמין וישר.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 1 שנים 1 שבועות
מנעולן בחיפה – שירות 24 שעות ביממה חיפה, הינה עיר גדולה בארץ, שוקקת חיים שיש בה הרבה בניני מגורים ובתי פרטים, מקומות בילוי רבים ומרכזי קניות.
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 1 שנים 1 שבועות