לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4427 מאמרים 1315 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

חוק טיבי – פיצוי כספי מחברת התעופה שלך

פורסם בתאריך 18/02/2019      /      נכתב ע"י signup

אחד הסיוטים הגדולים ביותר של הצרכן הישראלי לאורך שנים ארוכות היה לתבוע פיצויים מחברת תעופה שלא עמדה בתנאי השירות עליהם התחייבה, ובעיקר במקרים של איחור משמעותי בהמראת הטיסה או בביטול לחלוטין של טיסה כלשהי.

החברות הללו, בעיקר הזרות, התחבאו מאחוריי ספקי שירות מקומיים או טענו שהן כפופות לחוקים של המדינות שלהם, איגוד התעופה עולמי או האיחוד האירופאי וכן הלאה. כל תביעה של כמה אלפי שקלים הפכה לסיפור מסובך ורבים ויתרו על הניסיון אפילו.

כל זה השתנה מהרגע בו נחקק חוק טיבי שהביא למהפכה של ממש בכל הנוגע לפיצויים המגיעים לצרכני התיירות הישראלים אשר רוכשים כרטיסי טיסה במיטב כספם וחווים עגמת נפש ולעתים נזקים משמעותיים בשל עיכוב בטיסה או ביטול טיסה על ידי חברת התעופה.

איחור בטיסה עד שעתיים

איחור של עד שעתיים נחשב ברמת הסביר מבחינת חוק טיבי. יש לקחת בחשבון שצוות המטוס מאחר מסיבה שיננה תלויה בו, תיתכן תקלה או חשד לתקלה קטנה במטוס וטוב לבדוק זאת שוב לפני ההמראה, לעתים עומס בשדה התעופה מעכב את המראת המטוס וכן הלאה. על כן עד שעתיים אין לזכותם של בעלי הכרטיסים עילה לקבלת פיצוי על איחור בטיסה.

איחור בין שעתיים ועד חמש שעות

כאן מדובר על האיחור היתר נפוץ בקרב אלו התובעים פיצויי על איחור בטיסה אך כאן מדובר על פיצויים בדמות הטבות שמעניקה חברת התעופה לנוסעים התקועים בשדה התעופה בזמן ההמתנה שלהם לטיסה. מדובר על מזון ומשקה, אמצעי תקשורת ואף הסעות ולינה במלון סמוך במקרים מסוימים.

איחור בין חמש שעות ועד שמונה שעות

כאן מדובר כבר על איחור ממושך מאוד, ואם מגיעים למצב שכזה או אם חברת התעופה מבינה עוד קודם לכן שזה העיכוב הצפוי לטיסה, היא מחויבת על פי החוק להעניק לנוסעים החזר כספי עבור כרטיס הטיסה שרכשו, גם אם הטיסה תמריא בסופו של דבר עם הנוסעים או להציע להם טיסה חלופית שמתאימה עבורם. הבחירה היא של הנוסעים.

איחור בטיסה מעל שמונה שעות

מדובר על איחורים חריגים יחסית ולמעשה במרבית המקרים מצב שכזה מוביל לביטול הטיסה אם לאחר כל ההמתנה הארוכה או אם מבינים עוד קודם לכן שיש בעיה משמעותית והטיסה תתעכב שעות ארוכות או תבוטל בסופו של דבר. הנוסעים זכאים לכל הפיצויים הקודמים ובנוסף לכך לתבוע את חברת התעופה לקבל פיצוי על ביטול טיסה.

התביעה עומדת לזכותם גם אם לאחר 10, 12 או 20 שעות הטיסה אכן המריאה ולקחת אותם ליעדם וגם אם קיבלו בתמורה את הכסף ששילמו עבור כרטיס הטיסה שרכשו. עדיין עומדת להם הזכות לפיצויי נוסף מחברת התעופה.

חוק טיבי אכן שינה את האפשרויות העומדות לזכות הצרכן הישראלי מול חברות תעופה מקומיות וזרות ובדרך עקיפה שיפר את המאמצים של חברות התעופה לעמוד בזמנים ולהמריא כפי שנקוב בכרטיס הטיסה.

1505 צפיות
6 כניסות
מאמרים נוספים מאת signup
איך לבחור זר פרחים במתנה? בחירה של זר פרחים היא די קלה עבור חלק ממי שמזמינים זר פרחים. הם פשוט קובעים תקציב שיש ברשותם ושואלים מה הזרים שמתאימים לתקציב. מצד שני יש את אלו שישקיעו מעט יותר מחשבה ורגש בהזמנה של זר פרחים ולפני התקציב הם יבחרו זר פרחים שמתאים לאירוע או למי שאמור לקבל אותו. לאחר מכן הם יתאימו את התקציב המתאים לכך.
פורסם בקטגוריית משלוחי פרחים, לפני 4 חודשים 2 ימים
איזה בדיקות יכול עורך דין מקרקעין לבצע עבורך ? יש בדיקות מקדימות שאתם יכולים לבצע עצמאית ויש כאלו שכדאי שרק עורך דין קניית דירה יעשה עבורכם.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 1 חודשים 3 שבועות
מהם הבדיקות שצריך לעשות לפני קניית דירה? קניית דירה היא הוצאה גדולה עבר כל מי שמעורב בה. לרוב מדובר על ההוצאה הגדולה ביותר שבנאדם או משפחה עושים בחייהם עד לאותו הרגע. בדיוק בשל כך יש לערוך בדיקות יסודיות כדי לוודא שהעסקה אמינה ולהימנע מהפתעות לא נעימות במהלך הבנייה. הדרך הטובה ביותר לכך היא באמצעות עורך דין מקרקעין.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 1 חודשים 3 שבועות
מה עושים כאשר המצבר אינו עובד? מצבר ששובק חיים הוא בדרך כלל ברגע הכי לא מתאים לכך. בד"כ אנו לא שמים לב למצבר של הרכב, לא עוקבים אחרי סימנים מקדימים שהוא רומז לנו על סיום דרכו הקרבה ובאה ולא מטפלים בו כראוי להמשך שירות שלנו "עוד קצת". לכן, כאשר מצבר איננו מאפשר הנעה של הרכב, אנו תקועים תרתי משמע. שירות החלפת מצבר עד הבית מאפשר חזרה לשגרת החיים במהירות הגבוהה ביותר.
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 11 חודשים 2 שבועות
סיורי אוכל מומלצים בישראל סיורי אוכל בתל אביב, ירושלים, חיפה וערים אחרות ברחבי הארץ לדרך הטובה ביותר לחוות את העיר במסגרת של יום כיף או חופשה באותה העיר. הסיורים הללו מאפשרים לגלות את המטבח המקומי הוותיק לצד המודרני וגם לשמוע סיפורים על ההיסטוריה, התרבות ודמויות מיתולוגיות מהמקום. אין כל ספק שמדובר בטרנד לוהט שיישאר לעוד שנים רבות בעתיד.
פורסם בקטגוריית אוכל, לפני 7 חודשים 2 שבועות