לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3963 מאמרים 1190 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
נזקי גוף

עורכי דין נזקי גוף

פורסם בתאריך 05/03/2019      /      נכתב ע"י Law-offices

נזקי גוף הוא אחד מהתחומים המעניינים והוורסטיליים ביותר בתחום המשפטים, וזאת, למרות שלכאורה, העיקרון ברור - תביעת הפיצויים בגין נזקי גוף תוגש נגד גורם הנזק, לא משנה מי הוא או מה הוא, אדם פרטי, חברה, רשות מקומית וכד'. למרות זאת, קיים תחום חריג בתחום נזקי הגוף והוא תאונות הדרכים. בניגוד לעקרון עליו דיברנו קודם, בתאונות דרכים קובע החוק, כי ברוב המקרים, הגוף שייתבע לא יהיה הנהג עצמו, אלא חברת הביטוח בה מבוטח הרכב שבו נסענו בעת קרות התאונה או חברת הביטוח שביטחה את הרכב שפגע בנו.

תביעה בגין נזקי גוף מתחלקת לשלושה חלקים מרכזיים

החלק הראשון הוא אלמנט הסבל שנגרם לנפגע. אם בעקבותיו של האירוע נגרמה פגיעה פיזית בגוף (כחתך, שבר או אפילו - כאבים), נגרם לנפגע סבל שבגינו הוא רשאי לתבוע פיצויים, גם אם המדובר בסבל המוגדר כחולף. טווח הפיצויים במקרים כאלה יכול לנוע בין מאות שקלים (כאשר מדובר בפגיעות קלות) ועד לעשרות ומאות אלפי שקלים, כאשר המדובר במקרים חמורים שהסבל בצידם לנפגע הוא רב.

החלק השני בתביעת נזקי גוף מתמקד בהפסדים שנגרמו לנפגע בשל קרות האירוע. הפסד, בהגדרתו, הוא משהו שיכולנו לקבל, אלמלא היה קורה אותו אירוע שבגינו מוגשת התביעה. לדוגמה, פגיעה בתאונה המצריך מנוחה של X זמן, מאפשרת לנפגע לתבוע את גורם הנזק את שוויים של אותם ימי העבודה בהם הוא היה מושבת ולא עבד. את הנתונים הללו ניתן לחשב בקלות ובאופן מדויק, לפי שוויים הידוע של ימי העבודה החסרים.

את החלק שלישי בתביעות נזקי גוף מרכיבות ההוצאות, שהן הכסף שנאלץ הנפגע להוציא בשל קרות האירוע. למשל, פינוי באמבולנס, טיפולים רפואיים וכיו"ב.

נשמע פשוט? אז זהו, שלא, בדיוק בשביל זה קיימים עורכי דין נזקי גוף!

בכל המדובר בתביעות נזקי גוף הכוללות דרישת פיצוי בגין הפסדים או הוצאות, אמנם יש לחשב את ההוצאות וההפסדים שנגרמו (וזה החלק הקל, שאותו אפילו אתם יכולים לעשות בעצמכם באמצעות דף ועט), אבל חשוב לא פחות לחשב גם את הצפי להפסדים ולהוצאות עתידיים, וכאן, הדברים מתחילים להסתבך באמת, מאחר ומדובר בשערוך, הערכה, אשר מתבססת, במקרים רבים, על ניסיונו של עורך הדין המתמחה בתביעות מסוג זה. מאחר ובמקרים רבים, התביעה מוגשת בנקודה בזמן בו הנפגע - התובע עדיין סובל, הנזק שנגרם ממשיך וימשיך לגרום לו ההוצאות ולהפסדים, שגם עליהם הוא יהיה זכאי לפיצוי.

הנה דוגמה קטנה - חישבו על כדורגלן מצליח אשר נפצע באירוע אשר בעקבותיו, הוא לא יוכל להמשיך ולשחק כדורגל. נכון, יש לפצות אותו על כל ההוצאות וההפסדים שנגרמו לו עד לנקודת התביעה, אולם הוא בהחלט רשאי גם לתבוע את הפיצויים המגיעים לו בשל הטיפולים העתידיים (הוצאות) וגם בגין הכסף שהוא עתיד להפסיד (והיה מרוויח, אלמלא קרות התאונה).

מיותר לציין, כי בכל המדובר על פיצויים הנוגעים לעתיד, אף לא אחד מאיתנו מסוגל לדעת בבטחה כמה שנים יימשך הסבל, כמה יעלו לנו הטיפולים וכמה כסף אנחנו עתידים להפסיד בגללו. מכיוון שגם כדור הבדולח של בית המשפט אינו יעיל יותר משלנו בכל הנוגע לשאלות אלה, במקרים של תביעת פיצוי בשל נזק עתידי, החישובים מבוצעים על פי ההערכות ועל בסיסם של הכללים אשר מגדירים כיצד מוערך הנזק העתידי ומהי הדרך בה יש לחשב את הפיצויים במגיעים לנפגע כתוצאה ממנו.

העיקרון המנחה את בית המשפט בפסיקתו - השבת המצב לקדמותו

השאיפה העקרונית היא לנסות להחזיר את מצבו של הנפגע למצב הקודם, זה אשר קדם לפציעה. זהו העיקרון המנחה את בית המשפט ועל פי עיקרון זה, קל יותר לקבוע מה לתבוע וכיצד. לעיתים קרובות, ברוב התביעות בהן זכו הנפגעים התובעים בפיצוי גדול (שמעורר מעט את קנאתנו, אפילו), רצוי לזכור כי המדובר במקרה בו נגרם נזק עתידי, ולכן סכום הפיצוי גבוה יותר, יחסית למקרים קלים יותר. עוד נקודה שחייבים לזכור לפני כניסה לתביעה כזו, היא כי במקרי פגיעה שאינם נובעים כתוצאה מתאונת דרכים, יהיה חייב התובע להוכיח לא רק את הנזק אשר נגרם לו, אלא גם את עצם קרות המקרה ואת אחריותו של האדם / הגוף אותו תבענו לנזק ולפגיעה שנגרמו לו.

זה, לכשעצמו, מכתיב מספר דברים:

הראשון בהם - תיעוד, תיעוד ועוד תיעוד! בתביעות נזקי גוף אין דבר כזה יותר מידי תיעוד. כל פיסת מידע, כל עד, כל נתון, כל מסמך רפואי או קבלה - הכל צריך להיאסף, להיות ממוין ולהישמר בקפדנות רבה.

דיוק - חשוב לדייק ככל האפשר כאשר אתם מתארים את נסיבות האירוע לגורמים הרפואיים אותם אתם פוגשים, במיוחד סמוך מאד לקרות האירוע. הדברים מתועדים בכתב ויכולים לשמש אתכם בעתיד, כמו גם לבסס בסיס מוצק לתביעה בגין נזקי גוף.

אל תתפתו ללכת למשפט ללא עורכי דין נזקי גוף! כעת, לאחר שאתם יודעים את מה שאתם יודעים, ובמיוחד יודעים עד כמה מורכבת ומסובכת יכולה להיות תביעה כזו, סביר להניח שאינכם מעלים בדעתכם לייצג את עצמכם בתביעה כזו. אבל למען הסר ספק - אל תעשו זאת, אלא אם מתחשק לכם לבזבז את זמנכם על תביעת פיצויים עקרה.

756 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת Law-offices
הכול אודות מס הכנסה על הגרלות ופרסים כמעט כל אחד מאתנו חולם על זכייה גדולה בלוטו, על קבלת פרס שישנה את חייו כזה שיהפוך אותם למהנים יותר ונוחים יותר. זכייה בלוטו או בכל הגרלה אחרת היא בסבירות נמוכה מאוד, אך עדיין יש לא מעט אנשים שזוכים בעיקר בסכומים קטנים או בינוניים.
פורסם בקטגוריית דיני מיסים, לפני 4 שנים 4 חודשים
גירושין בהסכמה טקס הגירושין הינו טקס משמעותי אשר עיקרו הוא שחרור הדדי של בני הזוג זה מזו. למעשה הופכים בני הזוג לאחר הגירושין, מבני זוג, לשני אנשים נפרדים אשר ממשיכים להיות שותפים בתהליך גידול הילדים.
פורסם בקטגוריית נישואין, זוגיות ואהבה, לפני 3 שנים 10 חודשים
הסכמי גירושין - דברים שחשוב שתדעו עליהם במרבית המקרים, גירושין ממקמים אתכם, במידה רבה, בנקודת שפל בחייכם. גם אם אתם הייתם אלה שיזמו אותם, משבר רגשי הוא כמעט בלתי נמנע, שלא לדבר על הקריעה מהילדים, מההרגלים, מהתפישה הזוגית, ומכל מה שהשתמע מהיותכם בזוגיות, היותכם \"משפחה\".
פורסם בקטגוריית גירושין, לפני 4 שנים 3 חודשים