לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2501 מאמרים 565 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מה תפקידו של עורך דין תביעות ביטוח?

פורסם בתאריך 13/08/2019      /      נכתב ע"י Kirill

עורך דין לתביעות ביטוח מייצג את הלקוחות מול החברות השונות. במסגרת ההסמכה והרקע שלו, עורך הדין מכיר את דיני הביטוח השונים וגם סוגיות שקשורות אל המשפט האזרחי. ההיכרות עם הנושאים הללו קריטית לצורך גיבוש כתב תביעה משכנע והגדלת הסיכויים לקבל פיצוי כספי או אחר מצד חברות הביטוח. 

בנוסף, התפקיד של עו"ד תביעות ביטוח הוא ללוות את הלקוח במישור הבירוקרטי. זהו איש המקצוע היחיד שעומד לרשות המבוטח כאשר הוא נדרש לאסוף טפסים ומסמכים, להציג חוות דעת רפואית או להראות הוכחות ונימוקים. בכל אחד מהמקרים האלה, התפקיד של עורך הדין הוא להנחות את המבוטח לגבי התנהלות נכונה ואף לעזור לו במילוי הטפסים והגשת התביעה.

למה ומתי מבוטחים צריכים עורך דין?

השאלה המתבקשת היא למה בכלל מבוטח צריך עורך דין. על פניו, תשלום הפרמיה החודשית בגין פוליסת הביטוח אמורה להקנות למבוטח את האפשרות לקבל פיצוי כספי במקרה של האירוע הביטוחי מתממש. בפועל, המציאות מורכבת יותר ולעיתים קרובות המבוטח וחברת הביטוח נכנסים לתהליך של תביעה. 

התפקיד של עו"ד תביעות ביטוח הוא לדאוג שהמבוטח והמיוצג שלו יקבל את מלוא הזכויות שעומדות לרשותו מתוקף הפוליסה. יתרה על כך, עורך דין לתביעות ביטוח מוסמך לבדוק האם התנאים בפוליסה בכלל חוקיים ומה צריך לעשות כדי לממש אותם. בכל אחד מהמקרים האלה, עו"ד תביעות ביטוח עומד לצד המבוטח ובמקביל מתנהל מול חברת הביטוח כדי לקצר את משך הזמן של התביעה והטיפול המשפטי.

כך עורך דין מגדיל את סיכויי התביעה

מבחינה משפטית, עורך דין לתביעות ביטוח מעורב מרגע ניסוח התביעה, דרך קבלת הממצאים והתגובה ובמידת הצורך גם בכל מה שנוגע להגשת ערעור. עורך הדין יכול ללוות את הלקוח בעל פה ובכתב והוא גם רשאי לייצג אותו מול חברת הביטוח או עורכי הדין מטעמה. 

בהמשך הדרך, עורך הדין מגיע לבית המשפט כדי לבצע את הדיון מול השופט. אם עורך הדין מבצע את התפקיד שלו כהלכה, הסיכוי לזכות בתביעה נגד חברת הביטוח עולה בצורה משמעותית. 

 

4 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת Kirill
מתי יש לפנות למבקר פנים? ביקורת פנים היא חלק משירות שניתן על ידי אנשי מקצוע עבור קהל יעד מגוון ובו חברות פרטיות, ארגונים מסחריים ומוסדות ציבור. בכל אחד מהמוסדות הללו, יש לפנות אל המבקר כאשר עולה חשש להתנהלות לא תקינה מצד המנהלים או העובדים. במקרים מן הסוג הזה, נקודת ההנחה היא שמבקר פנים יכול לחשוף את הליקויים ואף להביא לשיפור בפעילות הארגון בטווח הקצר והארוך.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 4 ימים 6 שעות
איך מתבצעת ביקורת שכר? מבקר שכר מוסמך לפקח ולבדוק את האופן שבו מנותבות העלויות השוטפות בפעילות הארגון. למרות שחישוב השכר מבוצע על בסיס קריטריונים קשיחים כגון שכר בסיס, תוספות קבועות, הפרשות סוציאליות וכן הלאה, יש בכל זאת סיכון וחשיפה לכשלים. במקרים כאלה, תפקידו של המבקר הוא לחשוף את הכשלים ולמעשה לחסוך בהוצאות עבור הארגון שמעסיק אותו.
פורסם בקטגוריית מימון וכספים, לפני 4 ימים 7 שעות
איך לבחור עורך דין לנזיקין? דיני נזיקין הם חלק מהמשפט האזרחי. בגלל שהם עוסקים בחיובים לא רצוניים בעקבות נזק שנגרם, יש משמעות גדולה לשאלה מי עורך הדין שמייצג את הצדדים. עם זאת, כיום יש גם תשובה ברורה לשאלה איך לבחור עורך דין לנזיקין ופרטים על לפחות כמה נושאים שאותם כדאי לבדוק מראש.
פורסם בקטגוריית נזיקין, לפני 4 ימים 8 שעות