לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3645 מאמרים 1075 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

חשיבות שלבי המחקר בתהליך פיתוח מוצר חדש

פורסם בתאריך 18/08/2019      /      נכתב ע"י morale

אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך פיתוח מוצר חדש, הוא שלב המחקר. זה שלב ראשוני שיכול לקבוע לא מעט עבור תהליך פיתוח ועיצוב מוצר. במקרים רבים שלב המחקר אפילו יכול לקבוע, האם בכלל נגיע אל שלב הייצור של המוצר. במילים אחרות, אם אנחנו מבצעים נכון את שלב המחקר, ומגיבים בצורה נכונה לנתונים שאנחנו מקבלים, הרי שאנחנו יכולים לדעת, האם משתלם לנו להתחיל בתהליך, או שמא מוטב שאנחנו נוותר עליו, נחסוך זמן וכסף, ונחפש רעיונות חדשים לביצוע.

לפני שנסביר כיצד מתבצע שלב המחקר, צריך לומר, חלק גדול ממה שאנחנו אמורים לבצע במסגרת תהליך פיתוח ועיצוב מוצר, מתבסס למעשה על שלב המחקר, שכן שלב זה קובע את המאפיינים של המוצר, בהתאם לנקודות שונות.

כפי שנוכל לראות בהמשך, אם אנחנו לא נבין או לא נשתמש במאפיינים של המוצר, כפי שעולים במחקר, הרי שאנחנו גם מפספסים את הרעיון שלו ובמובנים רבים, אנחנו עלולים להיכנס לשוק עם מוצר לא איכותי ולא שימושי. לכן יש חשיבות לא רק לכך שנעשה את המחקר, אלא שגם נבין ונשתמש נכון בנתונים שעולים ממנו.

כיצד מתבצע שלב המחקר בפועל

אפשר לחלק את שלב המחקר למספר חלקים. חלק אחד מתייחס לרעיון במובן הרחב שלו. כלומר, עלינו לבחון באיזה שוק אנחנו פועלים, מי המתחרים שלנו, אילו מוצרים קיימים בשוק, אילו פטנטים כבר קיימים בו, דברים כלליים שאמורים ללמד אותנו לאן אנחנו נכנסים וכיצד אנחנו אמורים להיכנס.

חלק אחר מתייחס באופן יותר נקודתי למוצר. כאן אנחנו צריכים לחקור כיצד אנחנו מתכוונים שהמוצר יעבוד, את מי הוא אמור לשמש, לשם מה, כיצד אנחנו אמורים לפתח אותו, כיצד אנחנו אמורים לייצר אותו, מה הם התקנים בתחום פיתוח מוצר חדש מסוג זה, אילו בדיקות הוא אמור לעבוד, באילו חומרים להשתמש ועוד.

החלק השלישי בתהליך המחקר שלנו, אמור לספק לנו את כל החומר על מנת שנוכל לעצב ולייצר את המוצר בצורה נכונה. זה אומר, לקבל מידע על תהליך פיתוח ועיצוב מוצר, להבין כיצד אנחנו רוצים לבנות אותו, איך אנחנו רוצים לעצב אותו, מה התוכניות על פיהן אנחנו אמורים לעבוד, ועוד. בשלב זה גם חשוב שיהיו לנו מספר דוגמאות, מספר אופציות, מתוכן נוכל להחליט בהמשך מאיזו מבין האופציות אנחנו מעוניינים להתמקד.

אחרי שיעמוד לרשותנו כל המידע, נוכל להחליט האם משתלם לנו בכלל להתחיל בתהליך של פיתוח מוצר חדש וכיצד לעשות את זה.

 

451 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת morale
כיסאות למשרד – כיצד בוחרים כיסאות בצורה נכונה אין ספק שאחד הדברים החשובים ביותר לביצוע עבודה בצורה מקצועית, איכותית וטובה, זה הריהוט במשרד. אי אפשר לבצע עבודה ברמה גבוהה, אם אין ריהוט מספיק טוב, חזק ואיכותי לשם כך.
פורסם בקטגוריית רהיטים, לפני 1 שנים 11 חודשים
ניקוי ספות מבד – כל ספה דורש מענה אחר כל עוד מדובר על דבר כמו ניקוי ספות מבד עליכם יהיה לוודא כי אתם דואגים לעשות שימוש בחומרי ניקוי אשר יותאמו בדיוק לחומר ממנו עשויה הספה הספציפית.
פורסם בקטגוריית ניקיון, לפני 1 שנים 11 חודשים
אריזת דירה – לבחור את החברה הנכונה אין ספק ששלב מעבר דירה, הוא לא שלב פשוט, והוא לא שלב שאנחנו יכולים לבצע כלאחר יד.
פורסם בקטגוריית בית ומשפחה, לפני 1 שנים 11 חודשים
קייטרינג לחתונות בירושלים האם כשעורכים אירוע בתל אביב, נזמין חברת קייטרינג מצפון הארץ? האם כשעורכים אירוע בצפון, נזמין חברת קייטרינג מאזור אחר? סביר להניח שלא, לכן כשעורכים אירוע בירושלים, נעדיף לחפש חברת קייטרינג לאירועים בירושלים ולא בשום מקום אחר.
פורסם בקטגוריית קייטרינג, לפני 5 שנים 4 חודשים
מה ההבדל בין קרטונים לאריזה למעבר דירה וקרטונים לאריזה לאחסנה בעולם ההובלות מוכרים שני סוגים של קרטונים לאריזה, כאלה שמוכרים לנו בתור קרטונים למעבר דירה וכאלה שמותאמים לצורך אחסון ארוך טווח. למרות שלכאורה מדובר באותם סוגים של קרטונים, הרי שנמצא הבדל מסוים בין השניים, אותם נוכל לראות בעת שנשתמש בהם.
פורסם בקטגוריית מעבר דירה, לפני 5 שנים 4 חודשים