לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3707 מאמרים 1103 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
בני ברוך

קריאת מחשבות או חיבור פנימי

פורסם בתאריך 17/01/2016      /      נכתב ע"י baruchbiniamin

 בבני ברוך מלמדים כי האפשרות הזו הייתה מוכרת וברת השגה כבר לפני 2000 שנה. חכמת הקבלה קוראת לזה "חוק השתוות הצורה".

ניסוי וטעייה
מדענים  מאוניברסיטת הרווארד בארצות הברית הצליחו לראשונה להעביר מסר מאדם לאדם, במרחק של יותר מ-6,000 ק"מ, בעזרת המחשבה בלבד. הניסוי היה מורכב וכלל חיבור לאינטרנט וסקירת גלי המוח. מהניסוי עלה כי כאשר אדם אחד מהשניים חשב על מילה מסוימת, האדם שבצד השני ראה הבזקי אור בדיוק באותו רגע. מה שהמדענים למדו מהצלחת הניסוי, לדבריהם, הוא שתקשורת ישירה בין מוחות היא אפשרית.

זה אינו הניסוי הראשון שנערך בנושא העברת מחשבות מאדם לאדם. העולם המדעי יודע על היכולת להעביר מידע בין עצמים שונים ובין אטומים הנמצאים במרחק זה מזה. הביולוגים גילו כי ה- DNA  האנושי יכול לזהות רצף זהה וליצור "תקשורת" בין שני המקטעים, למרות המרחק הפיזי וללא אמצעי תיווך חומריים. מבחינת חכמת הקבלה, הכל כבר גלוי וידוע.

אין חדש תחת השמש
חכמת הקבלה מציעה הסבר אחר, אומרים ב בני ברוך , לתופעת העברת המחשבות. חכמת הקבלה מסבירה כי החוק החשוב ביותר שעל פיו פועל כל הטבע הוא "חוק השתוות הצורה". על פי עקרון זה שני אלמנטים יכולים להימשך זה לזה בהתאם לנטייה הפנימית שיש להם כלפי הקשר ההדדי, גם אם הם שונים בחיצוניותם. כלומר, אם ישנם שני אלמנטים ששואפים להתחבר זה לזה, הם יימשכו זה לזה בהכרח. המדע מכיר את התקיימות החוק המקומות שונים כמו הומאוסטזיס, האיזון בגוף האדם, ומקומות אחרים בטבע, אך אינו מחבר בין כל התופעות הללו ומפריד אותם זו מזו.

אם אנו מבינים כי בני האדם הם חלק בתי נפרד מהטבע ואינם שונים משום אורגניזם אחר, ברור כי גם עלינו חל החוק הטבעי של השתוות הצורה, וכי גם לנו יש יכולת לזהות זה את זה ולהימשך זה לזה בהתאם לרצון הפנימי שלנו. 

זה לא מדע בדיוני
ניתן להסתכל לדוגמא על הרגשת הביחד העוצמתית שמלווה חוויות כמו הפגנות גדולות או קונצרט רוק, או כל אירוע אחר שמאגד עשרות אלפי אנשים במקום אחד, שלכולם מכנה משותף ברור. העובדה כי מסביבנו נמצאים עוד אלפי אנשים שחשים בדיוק כמונו מעצימה את החוויה ומשפרת אותה. זוהי ההרגשה המלווה את חוק השתוות הצורה, אך עלינו ללמוד לכוון אותה נכון, ולשתף פעולה בצורה רגישה ומכוונת, כדי להגיע לתוצאות טובות. בבני ברוך אנו לומדים לשפר את היכולת הזו כל הזמן.

כאשר נצליח בכך, וזו רק שאלה של זמן עד שזה יקרה, נוכל לתקשר זה עם זה בצורה פנימית, ללא צורך באביזרים חיצוניים כלשהם, ולהעביר זה לזה הרבה יותר ממחשבות בלבד. כדי לעשות זאת צריך ללמוד ממי שכבר פיתח בעצמו את היכולת הזאת: המקובלים. 

2063 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת baruchbiniamin
אדם בעקבות גורלו אנשים רבים, בעבר ובהווה, התעמקו במשמעות המילה גורל, ובמוחלטות של הגורל והשפעתו על חיי האדם. מהו הגורל על פי חכמת הקבלה והאם הוא אכן מוחלט? לצוות המרצים של בני ברוך תשובות והסברים.
פורסם בקטגוריית קבלה, לפני 6 שנים 1 ימים