לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3707 מאמרים 1103 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
בני ברוך

מערכת ההפעלה של האנושות

פורסם בתאריך 17/01/2016      /      נכתב ע"י beni baruch

בעמותת בני ברוך מסבירים בדיוק מדוע אנחנו אשמים בכל מה שקורה, ואיך אנחנו יכולים לשנות את המציאות של כולם.

החוק ועונשו
העולם מנוהל על ידי מערכת הפעלה מסוימת, שיש לה חוקיות והתנהלות קבועה והגיונית. רובנו לא מכירים בקיומה של מערכת הפעלה זו, ובוודאי שאיננו מכירים את החוקים שעל פיהם היא פועלת, ופועלים בצורה הפוכה. בהכרח, התוצאות לעולם אינן טובות כמצופה והמציאות נראית כמו שהיא נראית – עגומה. אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש. איננו יכולים לעוף, גם אם מעולם לא שמענו על כוח המשיכה, ואם נקפוץ מהגג ניפול למטה, ולא לשום כיוון אחר. באותה צורה בדיוק נוהג הטבע, ואי הכרת החוקים שעל פיהם הוא פועל גורמת לנו להתפלא מתוצאות מסוימות, שלמעשה הן טבעיות וברורות.

לשון החוק
לצערנו או לשמחתנו, העובדה היא כי ליהודים חלק מרכזי בבריאה ולא סתם הם נקראים "העם הנבחר" ו"עם סגולה". כינויים אלה אינם עדות להתנשאות או יתר אהבה עצמית שהיהודים לוקים בהן, אלא ביטוי למשימה מיוחדת שעומדת בפניהם: על היהודים מוטל להראות את הדרך הנכונה לשאר העולם, ואם נעשה זאת ונהיה "אור לגויים", כולם ילכו אחרינו בעיניים עצומות. כל עוד אנחנו לא עושים זאת ולא מבצעים את תפקידנו, העולם שונא אותנו, באופן תת מודע. 

כוחות על
כן, יש ליהודים כוחות על, אומרים בבני ברוך, והם חייבים להפעיל את הכוחות האלה לטובת האנושות, ולא לטובתם האישית. כוח העל היהודי הוא היכולת לחבר את העולם לבורא, לאלוקות, ולהביא לעולם את הכוח החיובי שהוא זקוק לו. זכייה בעוד פרסי נובל לא תעורר באנושות אהדה כלפי היהודים, גם אם הפרסים יינתנו על המצאות "משנות עולם", ומי שחושב שהאיסלאם הקיצוני יפנה אליו את זרקורי השנאה טועה. כל עוד אנחנו לא נמלא את תפקידנו כלפי העולם, העולם ימשיך לראות בנו את האחראים לכל מעשה ובעיה, ובצדק.

אהבה היא התשובה
זה אולי נשמע נדוש אבל אהבה היא התשובה. לא נדרש מאיתנו יותר מדי, בוודאי לא בתור התחלה, ולא כולם חייבים ללמוד קבלה בבני ברוך. הדבר היחיד שנדרש מאיתנו, היהודים, הוא לאהוב זה את זה ולהתאחד. האווירה בינינו היא הקובעת את מהלך העולם! ברגע שאנחנו נלמד להתגבר על הפערים בינינו, לכבד ולאהוב זה את זה למרות הקושי, ברגע שנשנה את היחס שלנו זה כלפי זה: על הכביש, בעבודה, בכנסת, בתקשורת ובכל מקום אחר, כוח הטבע האלוקי יפעל עלינו ועל העולם כולו וישנה את היחסים של כל בני האדם בכל העולם, ואת יחסם אלינו. 

1983 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת beni baruch
אני ואתה נשנה את העולם אנחנו רוצים. זהו המצב הטבעי של האדם, ומי שאינו רוצה דבר מאבד מהחיות והחיוניות שלו. מצד שני, אנחנו הופכים לעבדים של הרצונות שלנו, ונמצאים במרדף תמידי אחרי סיפוק הרצון, שלעולם אינו מתמלא. בעמותת בני ברוך אפשר ללמוד איך לשנות את המצב.
פורסם בקטגוריית איכות הסביבה, לפני 5 שנים 8 חודשים