לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3080 מאמרים 828 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח

רישיון לרחפן - מידע חשוב

פורסם בתאריך 16/12/2019      /      נכתב ע"י expert

רחפן הינו כלי טיס בלתי מיואש, שהפך להיות נפוץ בשנים האחרונות עם התקדמות הטכנולוגיה, ועם התפתחות המצלמות הזעירות ניתן לומר שגם תחום רחפני הצלום התקדם מאד, וכיום הרחפנים משמשים בהצלחה בתחומים רבים כמו לאתר חשודים, ילדים אובדים, במרדף אחר חשודים, לצלם אירועים שאין גישה אליהם כמו אירועי ספורט, אך יש לדעת כי למרות השימוש הנפוץ של הרחפן, לא לכל אחד מותר להטיס אותו. כדי להטיס אותו בארגונים ובאופן מסחרי, יש צורך ברישיון מטיס, וכן צריך לעמוד בכל התנאים כדי לקבל רישיון זה.

מי יכול לבקש רישיון לרחפן?

רישיון לרחפן ניתן לאנשים שמעוניינים להטיס רחפן כלי טיס בלתי מאוייש במשקל של 4 ק"ג או פחות. כאשר מדובר בחברה הרוצה להטיס רחפן באופן מסחרי, חייבת את הרישיון הזה. רישיון רחפן הוא רישיון מיוחד להטסתו, הניתן על ידי רשות התעופה האווירית. כדי להטיס רחפן יש לדעת מהן ההגבלות להטסת הרחפן, את הנהלים להטסת הרחפן, וכמובן איך לתחזק את הרחפן שיפעל באופן המיטבי. על מנת לקבל את הרישיון באופן מעשי יש לעבור מבחני הסמכה בהצלחה, והמבחנים האלו נעשים מטעם רשות התעופה האזרחית. כדי לקבל את האישור יש להציג אישור פלילי החתום על ידי המשטרה. או בפי העם תעודת יושר. בנוסף לכך יש להביא הצהרת בריאות החתומה על ידי הרופא המשפחה לבריאות העובד, כמו כן יש צורך לעבור קורס להטסת רחפנים בו נלמדים לימודי תאוריה. וכן יש לעבור מבחן הסמכה מעשי המיוחד להטסת כלי הטיס.

מה עוד נדרש כדי להוציא רישיון לרחפן?

יש לדעת כי עלות רישיון טיס לרחפן המחיר הוא משתנה ותלוי במספר גורמים: המחיר של הוצאת הרישיון – מחיר הוצאת הרישיון הוא 350 ₪.

בנוסף לבחינה יש לבחון את המחיר של אגרת ההקמה, רישוי כלי וקבלת מספר זנב שמחירו מסתכם ב- 1670 ₪, בחינות הסמכה במחיר של 1260 ₪ ועוד.

יש לדעת, כי כדי לעבור את הבחינות האלו ולקבל רישיון לרחפן יש ללמוד קורס הטסת רחפנים ומומלץ מאוד לעבור אותו בבית הספר להטסת רחפנים המוביל בישראל – פריפלייט.

 
205 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת expert
נאור גולדברג תובע את משרד אליעד שרגא נאור גולדברג, בעליה של חברת כוח האדם "הראשון בניקיון", תובע 1.3 מיליון שקל ממשרדו של עו"ד אליעד שרגא, בטענה לכשלים בייצוגו בסכסוך נדל"ן. מדובר בתביעה שכנגד, לאחר ששרגא תבע מגולדברג שכר טירחה בסך 2.6 מיליון שקל.
פורסם בקטגוריית אזרחי, לפני 11 חודשים 5 ימים
סוגי מכונות קפה משרדיות במאמר זה נבחן מספר מכונות קפה משרדיות אשר חלקן מתאימות למשרד קטן וחלקן לעסקים גדולים יותר.
פורסם בקטגוריית יבוא - יצוא, לפני 3 חודשים 1 ימים
היתרונות והחסרונות של הרמת חזה לניתוח הרמת חזה ישנם גם חסרונות וגם יתרונות, אותם עליכן להביא בחשבון לפני שאתן מתחילות בפרוצדורה זו. במאמר זה נדון בהם.
פורסם בקטגוריית בריאות נשים, לפני 6 חודשים 1 ימים
עיצוב חנויות בגדים בעלי חנויות בגדים יודעים כי המותג משפיע בהחלט על חווית הקנייה. משמעות הדבר היא כי עיצוב חנויות בגדים מתחיל במחשבה תחילה על הלקוח וכך ניתן לראות את ההבדל בין חנות אחת לאחרת. עיצוב שונה ייצור את הבידול ואת הייחוד ויעביר את המסר המדויק ביותר.
פורסם בקטגוריית עיצוב פנים, לפני 7 חודשים 1 שבועות
מידע חשוב טרם בחירת וילונות הוילונות הופכים את חיינו למעוצבים יותר, נוחים יותר, מעניינים יותר ולא פחות חשוב - מוצללים יותר. המבחר האדיר והאיכותי של וילונות רפאל, מאפשר לחפש, למצוא ולבחור את הוילון המתאים ביותר עבורכם. אילו סוגי וילונות קיימים בשוק? כמו עולים וילונות? ואילו טיפים כדאי להכיר? כל התשובות.
פורסם בקטגוריית עיצוב פנים, לפני 8 חודשים 2 שבועות