לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4576 מאמרים 1385 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח

רישיון לרחפן - מידע חשוב

פורסם בתאריך 16/12/2019      /      נכתב ע"י expert

רחפן הינו כלי טיס בלתי מיואש, שהפך להיות נפוץ בשנים האחרונות עם התקדמות הטכנולוגיה, ועם התפתחות המצלמות הזעירות ניתן לומר שגם תחום רחפני הצלום התקדם מאד, וכיום הרחפנים משמשים בהצלחה בתחומים רבים כמו לאתר חשודים, ילדים אובדים, במרדף אחר חשודים, לצלם אירועים שאין גישה אליהם כמו אירועי ספורט, אך יש לדעת כי למרות השימוש הנפוץ של הרחפן, לא לכל אחד מותר להטיס אותו. כדי להטיס אותו בארגונים ובאופן מסחרי, יש צורך ברישיון מטיס, וכן צריך לעמוד בכל התנאים כדי לקבל רישיון זה.

מי יכול לבקש רישיון לרחפן?

רישיון לרחפן ניתן לאנשים שמעוניינים להטיס רחפן כלי טיס בלתי מאוייש במשקל של 4 ק"ג או פחות. כאשר מדובר בחברה הרוצה להטיס רחפן באופן מסחרי, חייבת את הרישיון הזה. רישיון רחפן הוא רישיון מיוחד להטסתו, הניתן על ידי רשות התעופה האווירית. כדי להטיס רחפן יש לדעת מהן ההגבלות להטסת הרחפן, את הנהלים להטסת הרחפן, וכמובן איך לתחזק את הרחפן שיפעל באופן המיטבי. על מנת לקבל את הרישיון באופן מעשי יש לעבור מבחני הסמכה בהצלחה, והמבחנים האלו נעשים מטעם רשות התעופה האזרחית. כדי לקבל את האישור יש להציג אישור פלילי החתום על ידי המשטרה. או בפי העם תעודת יושר. בנוסף לכך יש להביא הצהרת בריאות החתומה על ידי הרופא המשפחה לבריאות העובד, כמו כן יש צורך לעבור קורס להטסת רחפנים בו נלמדים לימודי תאוריה. וכן יש לעבור מבחן הסמכה מעשי המיוחד להטסת כלי הטיס.

מה עוד נדרש כדי להוציא רישיון לרחפן?

יש לדעת כי עלות רישיון טיס לרחפן המחיר הוא משתנה ותלוי במספר גורמים: המחיר של הוצאת הרישיון – מחיר הוצאת הרישיון הוא 350 ₪.

בנוסף לבחינה יש לבחון את המחיר של אגרת ההקמה, רישוי כלי וקבלת מספר זנב שמחירו מסתכם ב- 1670 ₪, בחינות הסמכה במחיר של 1260 ₪ ועוד.

יש לדעת, כי כדי לעבור את הבחינות האלו ולקבל רישיון לרחפן יש ללמוד קורס הטסת רחפנים ומומלץ מאוד לעבור אותו בבית הספר להטסת רחפנים המוביל בישראל – פריפלייט.

 
1107 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת expert
השקעות נדל"ן - כל מה שצריך לדעת השקעות בנדל"ן עומדות על למידה נכונה של השטח ולמידה של תכנית ההשקעה העתידית, השקעה בפרויקטים הנכונים ואינטראקציה נכונה בין אנשים. בייחוד מאחד שבהשקעות נדל"ן חשוב ליצור קשרים עם אנשים אמינים ומהימנים.
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 2 שנים 2 חודשים
כל השלבים בדרך לחלוקת מזון לנזקקים עבור אנשים רבים האוכל הוא ממש לא דבר מובן מאליו. לצערנו, אוכלוסיות כמו ניצולי השואה, נזקקים, חסרי בית, חיילים בודדים ואוכלוסיות נוספות סובלות מחרפת רעב, ומיכולת מצומצמת ביותר לרכוש מזון, לבשל אותו ולדאוג לעצמם לארוחה חמה.
פורסם בקטגוריית חברה ומדינה, לפני 2 שנים 6 חודשים
למי מתאימה תניית בוררות? הליך הבוררות הוא הליך שבמסגרתו הבורר יהיה זה שיחליט על דרך הפתרון עבור שני הצדדים, ובעצם העובדה שהם לוקחים בו חלק – שני הצדדים מסכימים מבעוד מועד שהדרך שתיקבע על ידי הבורר היא הדרך שאותה הם יצטרכו לכבד ולקיים.
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 2 שנים 7 חודשים
הרכב שלכם זקוק לדיטיילינג – עכשיו הגיע הזמן להעניק לו אותו הליך הדיטיילינג הוא הליך שמטרתו להעניק לא רק ניקוי עמוק לרכב שלכם, אלא גם לצפות אותו בשכבת הגנה שתוכל להרחיק אותו מפני סכנות שונות, כמו שריטות, דהיית צבע בגלל מזג האוויר, לשלשת של ציפורים ועוד.
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 2 שנים 8 חודשים
רחפן - בואו להכיר את כל הסודות של הטרנד שכבש את העולם יש כל מיני טרנדים בעולם – כאלו שיורדים מהמדף במהירות גדולה יותר מזו שבה הם עלו אליו - כאשר מדברים על רחפן, מדברים על מוצר שכבר ביסס את מעמדו בצורה מוחלטת בשוק.
פורסם בקטגוריית תעופה, לפני 2 שנים 8 חודשים