לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4599 מאמרים 1367 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

10 דברים שחייבים לדעת לפני חקירה במשטרה

פורסם בתאריך 23/12/2019      /      נכתב ע"י solo

זה יכול לקרות לכל אחד מאתנו. יום אחד אתם מסתובבים חופשי ככל אדם, ובבת אחת אתם נעצרים על ידי המשטרה ונלקחים לחקירה ממושכת. עוד לפני שאתם מבינים מה קורה, אתם נלקחים לחדר חקירות הקר שבו שואלים אתכם שאלות נוקבות וצולבות. ישנם אנשים שקיימת בקרבם תפיסה שאם הם שלמים עם היושר שלהם ולא עשו דבר, הם יכולים לצאת מהמצב בשלום. אך טעויות בחדר החקירות עלולות לעלות ביוקר ולהוביל בסופו של דבר להרשעה בלתי נמנעת. לפיכך, גם אם אתם בטוחים שנהגתם כראוי לאורך כל הדרך, ישנם כמה דברים שאתם חייבים לדעת כשעוצרים אתכם.

איך נפתחת חקירה במשטרה?

דבר ראשון, נבין כיצד אפשר בכלל להגיע לחקירה משטרתית. חקירה במשטרה יכולה להתבצע באחד משני המקרים הבאים. המקרה הראשון הוא מצב שבו הגישו נגדכם תלונה במשטרה, בעקבות מעשה כלשהו או חוסר הבנה של הצד שהגיש את התלונה. המקרה השני הוא מצב שבו המשטרה מבצעת חקירה משטרתית יזומה על דעת עצמה, שכן עולה בקרבה החשד שהעצור היה מעורב באירוע פלילי כלשהו.

נתפסתי, מה עושים?

חקירה פלילית עלולה להיות אירוע מלחיץ, בייחוד אם אתם נתפסים בלתי מוכנים. לפיכך, מומלץ לעבור הכנה לחקירה במשטרה כדי לדעת את הזכויות שלכם בעת הליך חקירה במשטרה. אלה 10 טיפים שיכולים לעזור לכם לעבור את החקירה בשלום:

בדרך לתחנת המשטרה? אל תדברו עם החוקר – ישנם נחקרים אשר נוהגים לשוחח שיחה ידידותית עם השוטר בדרך אל החקירה. לא מומלץ לעשות זאת, גם אם מדובר בשוטר נחמד ואדיב, שכן הוא עלול לנצל את המידע הזה לרעתכם בתחנת המשטרה.
יש לכם זכות לפנות לעורך דין – כאשר אתם נעצרים, מומלץ לעמוד על זכותכם להתראות עם עורך דין ויהי מה. עורך דין פלילי בצפון, מנוסה ומקצועי, יכול לסייע לכם ולהדריך אתכם כיצד לפעול בחקירה.
 יש לכם זכות לשתוק – גם אם אומרים לכם שזכות השתיקה שלכם עלולה להפליל אתכם, נצלו אותה ושמרו על זכותכם לשתוק. המטרה של הזכות הזו היא למנוע מכם לומר דברים שעלולים לסבך אתכם עוד יותר במהלך החקירה.
מצד שני, אל תשתקו יותר מדיי – אם תשתקו במהלך כל החקירה ויש נגדכם הוכחות, השופט ידרוש לשמוע גם את הגרסה שלכם. בהיעדר גרסה כזו, יכולים להרשיע אתכם.
תרגילים של חוקרים – חקירה במשטרה נועדה להוציא מכם כמה שיותר מידע, בכל מחיר. מסיבה זו משתמשים החוקרים בטקטיקות שונות על מנת לגרום לכם להודות במעשה, גם אם לא עשיתם אותו. הם יכולים להגיד לכם שיש להם ראיות חותכות נגדכם, או לספר לכם משהו אישי כדי לקנות את לבכם.
אתם יכולים להפסיק את החקירה – אם אתם מרגישים שאתם נמצאים במתח נפשי או חשים ברע, אתם יכולים לדרוש להפסיק את החקירה ולהתקשר לעורך דין שלכם.
אל תאבדו את העשתונות – אמת, זה לא קל, בייחוד כאשר מתקיימת נגדכם חקירה צולבת הפוגעת בשגרה היומית שלכם. אך אתם עלולים רק להחמיר את המצב אם תקללו את השוטרים או תצאו מהכלים. שימרו על קור רוח וזכרו להיות בקשר תמידי עם עורך הדין שלכם.
הימנעו משימוש במילים שאפשר לפרש אותן בדרכך אחרת – אלה יכולות להיות מילים כמו "ייתכן" או "אולי" אשר מעידות על הססנות וחוסר וודאות.
יש לכם זכות לקרוא את הפרוטוקול שלכם – כל מה שאתם אומרים בחדר החקירות נכתב בפרוטוקול. כדאי לדרוש לקרוא אותו, כדי שתוכלו להוסיף הערות או לבקש למחוק שורה או משפט שלא אמרתם או שלא התכוונתם אליו.
 לא חייבים להסכים מיד למסדר זיהוי או בדיקת פוליגרף – חקירה במשטרה כוללת את הבדיקות האלה. לא מומלץ להסכים להן באופן אוטומטי. יש באפשרותכם לדרוש את נוכחותו של עורך הדין שלכם במהלך ביצוע הבדיקות.

לסיכום, מעצר לצורך חקירה במשטרה עלול להיות מורכב ומלחיץ. אם אתם רוצים לקבל את הזיכוי המיוחל או לפחות הפחתה בעונש, חשוב להיוועץ בעורך דין פלילי מקצועי.

609 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת solo
איך מתמודדים עם עבירות מין? עבירות מין נחשבות לעבירות חמורות ביותר מבחינת החוק הישראלי, והוא כולל פירוט של שורה ארוכה של עבירות אינוס, מעשי סדום, מעשי בעילה אסורה, סחיטה באיומים ועוד. מערכת המשפט רואה בעבירות מסוג זה עבירות חמורות ביותר, ועל כן בנסיבות מחמירות יכול הנאשם לקבל גם עונש של 20 שנים. אבל לפני הכול, חשוב להבין איך מתמודדים עם עבירות המין, ומה צריך לעשות לאחר הפגיעה.
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 3 שנים 5 חודשים
עוגת יום הולדת מיוחדת למבוגרים כשהיינו ילדים חשבנו, שביום בו נגדל ולא נהיה עוד ילדים, גם נפסיק ליהנות מאותם דברים שדאגו לתת לנו בילדותנו. דברים שמתאימים לילדים. למשל עוגות יום הולדת. לשמחתנו, אנחנו יכולים לקנות היום עוגת יום הולדת למבוגרים בשלל עיצובים, על פי בחירתנו. במאמר זה אביא מספר דוגמאות של עוגות מיוחדות לימי הולדת של מבוגרים.
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 6 שנים 3 חודשים
עבירות צווארון לבן עבירות צווארון לבן הינן עבירות המשלבות פן פלילי ופן כלכלי ועל כן גם דורשות מעורך הדין המייצג חשודים ונאשמים בעבירות אלו מיומנות מיוחדת, ידע משפטי וכלכלי כאחד וניסיון רב. במאמר זה תוכל/י למצוא מידע אודות עבירות צווארון לבן.
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 5 שנים 1 חודשים
הוצאת דיבה בפייסבוק - מה עושים אם פגעו בשמך הטוב הוצאת דיבה ולשון הרע בפייסבוק וברשתות החברתיות הפכו לתופעה נפוצה. יחד עם היתרונות האדירים שהביאו איתן הרשתות החברתיות, הם גם יצרו מצב בו ניתן להכפיש את שמו של אדם בקלות ולהגיע למאות ואלפי גולשים בלחיצת כפתור.
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 6 שנים 1 חודשים
איך לצלם סרטונים בסמארטפון צילום סרטונים בסמארטפון הוא אחד הכלים הזמינים והשמישים ביותר לתיעוד בימינו. מאמר זה תמצא סקירה אודות האפשרויות העומדות בפניך לצורך התמקצעות בצילום סרטונים באמצעות הסמארטפון
פורסם בקטגוריית צילום, לפני 6 שנים 3 חודשים