לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2620 מאמרים 615 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

שליחת הילד לאבחון

פורסם בתאריך 17/02/2016      /      נכתב ע"י yortem

אנשים רבים תוהים מתי זה הזמן לשלוח את הילד לאבחון דידקטי, הרי להרבה ילדים קורה שהם לא מרוכזים בשיעור או שהם מתעניינים בדברים אחרים ולא בחומר הלימודי, אז מתי יודעים שזה נורמלי ומתי יודעים שצריך לעשות משהו בנידון? ובכן, התשובה לכך טמונה בין היתר בנסיונות של הילד להצליח, אם רואים שהילד משתדל ומנסה, ואף הצוות החינוכי עוזר לו כדי להתקדם אך ההתקדמות לא חלה או שהיא איטית מדי יש סיכוי שיש בעיה. לעתים הבעיה יכולה להיות קושי מסוים בתחום הלימודי ולפעמים מדובר במשהו רגשי ונפשי שמשפיע על חייו של הילד לתפקד בשלל סיטואציות באותה צורה שבה מתמודדים הילדים בני גילו. במקרים כאלו, הצוות החינוכי ירגיש שיש משהו לא כשורה ויכווין את הילד וההורים של הילד לפנות למכון אבחון כדי לבצע אבחון דידקטי או אבחון פסיכודידקטי. המטרה באבחונים אלו היא לאמת או לשלול לקות למידה או אפילו לבדוק אם יש הפרעת קשב וריכוז שדורשת תשומת לב כדי שהילד יוכל למצות את הפוטנציאל שלו למרות הקשיים שהוא חווה. האבחון שיבוצע על ידי מאבחן מוסמך יתמקד בקשיים שעליהם מדברים ההורים והצוות החינוכי ובמספר מבחנים שיערוך המאבחן לנבדק הוא יסתכל בין היתר על הדרכים בהם מנסה הנבדק להתמודד עם הבעיות הנקרות בדרכו. בסוף האבחון יתן המאבחן את הכלים המתאימים כדי להתמודד עם הקשיים במידה והתגלו ואף יעזור לצוות החינוכי להכווין את התלמיד ולהתאים לו תכנית לימודים מתאימה יותר בשבילו כדי שהוא יוכל להגיע להישגים גבוהים למרות הליקויים שהתגלו

932 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת yortem
מתנה זולה לחנוכת בית כשרוצים לתת למישהו מתנה שווה בזול - צריך לבחור במוצרי מיסטיקה בגלל הערך שלהם
פורסם בקטגוריית מיסטיקה, לפני 2 שנים 2 חודשים
עריסות לרכב אף אחד לא יודע עד כמה משתלם זה שיש עריסות לרכב עד שאתם קונים אחת כזאת. החיים כבר לא נראים אותו דבר והנה הסיפור שלי.
פורסם בקטגוריית כלי רכב, לפני 3 שנים 10 חודשים
ערוץ 2 לצפייה ישירה ערוץ 2 לצפייה ישירה הוא אחד החיפושים המחופשים ביותר במנוע החיפוש גוגל. מה שמוכיח על עלייה של רמת האנשים שצופים בשידורי ערוץ 2 באינטרנט ולא בטלוויזיה דווקא.
פורסם בקטגוריית טלוויזיה, לפני 3 שנים 11 חודשים
משחקים לאייפון משחקים לאייפון הפכו לתופעה גדולה שאנחנו כבר לא יכולים בלעדיה. אבל אל דאגה, יש פיתרון.
פורסם בקטגוריית משחקים, לפני 4 שנים 1 חודשים
מנשאי אופניים הם הפיתרון הטוב ביותר אם אין לכם מנשא אופניים לרכב אתם חייבים שיהיה לכם אחד, זה עדיף על כלום זה בטוח.
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 3 שנים 9 חודשים