לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3596 מאמרים 1055 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

שליחת הילד לאבחון

פורסם בתאריך 17/02/2016      /      נכתב ע"י yortem

אנשים רבים תוהים מתי זה הזמן לשלוח את הילד לאבחון דידקטי, הרי להרבה ילדים קורה שהם לא מרוכזים בשיעור או שהם מתעניינים בדברים אחרים ולא בחומר הלימודי, אז מתי יודעים שזה נורמלי ומתי יודעים שצריך לעשות משהו בנידון? ובכן, התשובה לכך טמונה בין היתר בנסיונות של הילד להצליח, אם רואים שהילד משתדל ומנסה, ואף הצוות החינוכי עוזר לו כדי להתקדם אך ההתקדמות לא חלה או שהיא איטית מדי יש סיכוי שיש בעיה. לעתים הבעיה יכולה להיות קושי מסוים בתחום הלימודי ולפעמים מדובר במשהו רגשי ונפשי שמשפיע על חייו של הילד לתפקד בשלל סיטואציות באותה צורה שבה מתמודדים הילדים בני גילו. במקרים כאלו, הצוות החינוכי ירגיש שיש משהו לא כשורה ויכווין את הילד וההורים של הילד לפנות למכון אבחון כדי לבצע אבחון דידקטי או אבחון פסיכודידקטי. המטרה באבחונים אלו היא לאמת או לשלול לקות למידה או אפילו לבדוק אם יש הפרעת קשב וריכוז שדורשת תשומת לב כדי שהילד יוכל למצות את הפוטנציאל שלו למרות הקשיים שהוא חווה. האבחון שיבוצע על ידי מאבחן מוסמך יתמקד בקשיים שעליהם מדברים ההורים והצוות החינוכי ובמספר מבחנים שיערוך המאבחן לנבדק הוא יסתכל בין היתר על הדרכים בהם מנסה הנבדק להתמודד עם הבעיות הנקרות בדרכו. בסוף האבחון יתן המאבחן את הכלים המתאימים כדי להתמודד עם הקשיים במידה והתגלו ואף יעזור לצוות החינוכי להכווין את התלמיד ולהתאים לו תכנית לימודים מתאימה יותר בשבילו כדי שהוא יוכל להגיע להישגים גבוהים למרות הליקויים שהתגלו

1326 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת yortem
שירותי ניקיון לועדי בתים בחירת חברת ניקיון לועדי בתים יכולה להיות משימה לא פשוטה, בואו לקרוא איך לעשות את זה נכון ומה הדברים שצריכים להילקח בחשבון.
פורסם בקטגוריית ניקיון, לפני 5 שנים 10 חודשים
פורסם בקטגוריית ניקיון, לפני 4 שנים 1 חודשים
סיפור אישי: למה הניקיון חשוב אני רוצה לשתף אתם בסיפור אישי על הזמן בו למדתי על חשיבות הניקיון בעבודה ובבית ועל ההשלכות של כך על התת מודע שלנו.
פורסם בקטגוריית ניקיון, לפני 5 שנים 8 חודשים
איך בחרתי מדביר באלעד הדברה באלעד שנבחרה בתבונה
פורסם בקטגוריית הדברה, לפני 2 שנים 10 חודשים
עריסות לרכב אף אחד לא יודע עד כמה משתלם זה שיש עריסות לרכב עד שאתם קונים אחת כזאת. החיים כבר לא נראים אותו דבר והנה הסיפור שלי.
פורסם בקטגוריית כלי רכב, לפני 5 שנים 10 חודשים