לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4581 מאמרים 1388 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

שליחת הילד לאבחון

פורסם בתאריך 17/02/2016      /      נכתב ע"י yortem

אנשים רבים תוהים מתי זה הזמן לשלוח את הילד לאבחון דידקטי, הרי להרבה ילדים קורה שהם לא מרוכזים בשיעור או שהם מתעניינים בדברים אחרים ולא בחומר הלימודי, אז מתי יודעים שזה נורמלי ומתי יודעים שצריך לעשות משהו בנידון? ובכן, התשובה לכך טמונה בין היתר בנסיונות של הילד להצליח, אם רואים שהילד משתדל ומנסה, ואף הצוות החינוכי עוזר לו כדי להתקדם אך ההתקדמות לא חלה או שהיא איטית מדי יש סיכוי שיש בעיה. לעתים הבעיה יכולה להיות קושי מסוים בתחום הלימודי ולפעמים מדובר במשהו רגשי ונפשי שמשפיע על חייו של הילד לתפקד בשלל סיטואציות באותה צורה שבה מתמודדים הילדים בני גילו. במקרים כאלו, הצוות החינוכי ירגיש שיש משהו לא כשורה ויכווין את הילד וההורים של הילד לפנות למכון אבחון כדי לבצע אבחון דידקטי או אבחון פסיכודידקטי. המטרה באבחונים אלו היא לאמת או לשלול לקות למידה או אפילו לבדוק אם יש הפרעת קשב וריכוז שדורשת תשומת לב כדי שהילד יוכל למצות את הפוטנציאל שלו למרות הקשיים שהוא חווה. האבחון שיבוצע על ידי מאבחן מוסמך יתמקד בקשיים שעליהם מדברים ההורים והצוות החינוכי ובמספר מבחנים שיערוך המאבחן לנבדק הוא יסתכל בין היתר על הדרכים בהם מנסה הנבדק להתמודד עם הבעיות הנקרות בדרכו. בסוף האבחון יתן המאבחן את הכלים המתאימים כדי להתמודד עם הקשיים במידה והתגלו ואף יעזור לצוות החינוכי להכווין את התלמיד ולהתאים לו תכנית לימודים מתאימה יותר בשבילו כדי שהוא יוכל להגיע להישגים גבוהים למרות הליקויים שהתגלו

1695 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת yortem
איך בחרתי מדביר באלעד הדברה באלעד שנבחרה בתבונה
פורסם בקטגוריית הדברה, לפני 4 שנים 11 חודשים
יום גיבוש למורים למה צריך יום גיבוש למורים? מה עושים בימי גיבוש?
פורסם בקטגוריית לימודים, לפני 5 שנים 5 חודשים
מסיבת מאסטר שף ליום הולדת הרבה אנשים היו רוצים להשתתף במאסטר שף וגם הילדים שלהם כבר התמכרו לתכנית, אבל אפשר להביא את התכנית הביתה למסיבת יום ההולדת, אז מה מונע בעדכם?
פורסם בקטגוריית אירועים שונים, לפני 7 שנים 8 חודשים
ניקיון דירות לאחר שיפוץ לאחר שיפוץ יש צורך בהזמנת חברת ניקיון על מנת שתבצע ניקיון יסודי לאחר שיפוץ. זה הכרחי כדי שתקבלו דירה כחדשה!
פורסם בקטגוריית בנייה ושיפוצים, לפני 7 שנים 3 חודשים
שירותי ניקיון לועדי בתים בחירת חברת ניקיון לועדי בתים יכולה להיות משימה לא פשוטה, בואו לקרוא איך לעשות את זה נכון ומה הדברים שצריכים להילקח בחשבון.
פורסם בקטגוריית ניקיון, לפני 7 שנים 11 חודשים