לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3459 מאמרים 985 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

ספורט טיפולי

פורסם בתאריך 13/04/2020      /      נכתב ע"י koftzim.kadima

תלמידים שלום. רוני, צא מהכיתה.
- המורה, מה עשיתי?
- עוד מעט תעשה"
כך מתאר אושי גרוס - מחבר הספר "אין דבר כזה ילד רע" - את חווייתו מבית הספר, כ"ילד מפריע" בכיתה, שמיתוגו הביא אותו למצב של דחייה חברתית, חוסר ביטחון ובדידות.לעיתים קרובות המורה מסמן מראש את הילד עם הקשיים (קשב וריכוז לדוגמא) ועל מנת לעשות לעצמו חיים קלים מוציא את הילד המאתגר. כנראה שאת המורה לא נוכל לשנות אבל למה לא לשפר את יכולות הילד באמצעות למידה כיפית ומאתגרת. 

באמת ניתן לשפר את תפקודי הריכוז, הזיכרון ותכנון העבודה תוך כדי שנהנים?
אז אכן כן! 
אני מאמין כי, הדרך האולטימטיבית להשיג זאת היא באמצעות פעילות והתנסות גופנית מגוונת, משולבת עם משחק: פעילות גופנית משפרת את זרימת הדם למוח, מביאה לשחרור חומרים שונים במוח ובשרירים, המאפשרים כלי דם חדשים, קשרים עצביים חדשים ותאי עצב חדשים, במקומות שונים במוח הקשורים בזיכרון, קשב, ולמידה. והמשחק גם הוא כלי בעל יכולת מופלאה ליכולות למידה וחשיבה.
כמאמן  ספורט טיפולי אני מאמין שיש לשים דגש מיוחד על משחקי ספורט מגוונים מהנים אשר מביאים להשפעה חיובית על תפקודי הקשב והזיכרון של התלמידים, והשיעורים נבנים על בסיס אותם משחקים אשר מערבים ומשפרים את יכולות הילדים בתחומים האלו. 
בשיעורים אני מלמד אותם לפרוק מתחים, תוקפנות ורגשות איבה במסגרת חוקים מרסנים.
אני משתמש במגוון טכניקות מועילות  - תרגילי נשימה, ניתוח מצבים, תזמון שיחות הרגעה, למידת חלופות מקובלות - שמשמשות אותם בהמשך, בכיתה ובכלל בחיים, להנחלת ערכי כיבוד הזולת, ההגינות, המשמעת והשליטה העצמית.
 

תומר קמיל הוא מאמן ספורט טיפולי.

למידע נוסף - https://www.tomerkamil.com/

 

146 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת koftzim.kadima