לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4427 מאמרים 1315 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

מהו חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי?

פורסם בתאריך 19/08/2020      /      נכתב ע"י signup

במשך שנים ארוכות כל מי שלא עמדו בתשלומים השונים שעמדו לחובתם, בין אם מדובר בעסק עצמאי או באדם פרטי (שכיר\מובטל), הפתרון היחיד לעצור מעט את מחול השדים היה להכריז על פשיטת רגל. מדובר היה באקט קשה מבחינה כלכלית, חברתית ובעיקר משפחתית וגם עם כתם גדול למשך שנים ארוכות ולעתים לאורך כל שאר החיים. כיום המצב שונה והכל בזכות חוק חדש שנחקק לפני כשנה והביא לשינוי של 180 מעלות בכל הקשור למצבים שכאלו. מדובר על חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי.

מהו חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי?

החוק החדש (החל מספטמבר 2019) ונקרא חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי בא להחליף את ההגדרה של פשיטת רגל שהייתה נהוגה משך שנים רבות. כבר בשמו של החוק החדש אפשר להבחין בשינוי המהותי בגישה שלו ביחס למה שהיה קודם לכן.

כעת, בחוק החדש, הגישה היא שהחייב איננו נוכל או עבריין (בהנחה שהוכיח כי חובותיו נצברו בתום לב), אלא אדם שבאמת ובתמים נקלע לחובות שאיננו יכול לעמוד בהם ולכן הוא מוגדר במצב של חדלות פירעון. החלק הנוסף של החוק הוא שיקום כלכלי וכאן המטרה היא באמת להגיע להסדר בין החייב לנושיו, כזה שיהיה כמה שיותר הוגן כלפיהם, אך גם כזה שיאפשר לחייב להשתקם כלכלית ולחזור למעגל העובדים במדינת ישראל כמה שיותר מהר וכשהוא עומד על רגליו.

אם יש לך חובות כבדים, זה הזמן לפנות לעורך דין חדלות פירעון אשר יוכל לייצג אותך. 

484 צפיות
3 כניסות
מאמרים נוספים מאת signup
איך לבחור זר פרחים במתנה? בחירה של זר פרחים היא די קלה עבור חלק ממי שמזמינים זר פרחים. הם פשוט קובעים תקציב שיש ברשותם ושואלים מה הזרים שמתאימים לתקציב. מצד שני יש את אלו שישקיעו מעט יותר מחשבה ורגש בהזמנה של זר פרחים ולפני התקציב הם יבחרו זר פרחים שמתאים לאירוע או למי שאמור לקבל אותו. לאחר מכן הם יתאימו את התקציב המתאים לכך.
פורסם בקטגוריית משלוחי פרחים, לפני 4 חודשים 2 ימים
איזה בדיקות יכול עורך דין מקרקעין לבצע עבורך ? יש בדיקות מקדימות שאתם יכולים לבצע עצמאית ויש כאלו שכדאי שרק עורך דין קניית דירה יעשה עבורכם.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 1 חודשים 3 שבועות
מהם הבדיקות שצריך לעשות לפני קניית דירה? קניית דירה היא הוצאה גדולה עבר כל מי שמעורב בה. לרוב מדובר על ההוצאה הגדולה ביותר שבנאדם או משפחה עושים בחייהם עד לאותו הרגע. בדיוק בשל כך יש לערוך בדיקות יסודיות כדי לוודא שהעסקה אמינה ולהימנע מהפתעות לא נעימות במהלך הבנייה. הדרך הטובה ביותר לכך היא באמצעות עורך דין מקרקעין.
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 1 חודשים 3 שבועות
מה עושים כאשר המצבר אינו עובד? מצבר ששובק חיים הוא בדרך כלל ברגע הכי לא מתאים לכך. בד"כ אנו לא שמים לב למצבר של הרכב, לא עוקבים אחרי סימנים מקדימים שהוא רומז לנו על סיום דרכו הקרבה ובאה ולא מטפלים בו כראוי להמשך שירות שלנו "עוד קצת". לכן, כאשר מצבר איננו מאפשר הנעה של הרכב, אנו תקועים תרתי משמע. שירות החלפת מצבר עד הבית מאפשר חזרה לשגרת החיים במהירות הגבוהה ביותר.
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 11 חודשים 2 שבועות
סיורי אוכל מומלצים בישראל סיורי אוכל בתל אביב, ירושלים, חיפה וערים אחרות ברחבי הארץ לדרך הטובה ביותר לחוות את העיר במסגרת של יום כיף או חופשה באותה העיר. הסיורים הללו מאפשרים לגלות את המטבח המקומי הוותיק לצד המודרני וגם לשמוע סיפורים על ההיסטוריה, התרבות ודמויות מיתולוגיות מהמקום. אין כל ספק שמדובר בטרנד לוהט שיישאר לעוד שנים רבות בעתיד.
פורסם בקטגוריית אוכל, לפני 7 חודשים 2 שבועות