לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3963 מאמרים 1190 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
נוטריון

נוטריון ברוסית שירותים ותרגום מסמכים

פורסם בתאריך 19/10/2020      /      נכתב ע"י ndbwhly

מי מוסמך לתת שירותי נוטריון ברוסית?

שירותי נוטריון ברוסית יכולים להינתן רק על ידי עורכי דין שהוסמכו על ידי המדינה לאחר שעברו אכשרה מיוחדת לעבוד כנוטריונים, מהם רק אלו אשר מדברים רוסית באופן שוטף ובקיאים היטב בשפה יכולים לתת שירותי נוטריון ברוסית. מרבית תפקידיו של הנוטריון סובבים סביב העיסוק במסמכים וחוקיותם, כך שלשפה ישנה חשיבות מיוחדת עבור נוטריונים. כחלק מהגשת הבקשה לקבל אישור עיסוק כנוטריון, יש למלא את פרטי השפות בהן הנוטריונים בקיאים.

נוטריון הוא מעין שלוחה של מערכת המשפט הישראלית, כלומר גם שלוחה של המדינה. כאשר נוטריון מעניק אישור, אחד מהאישורים שהוא רשאי להעניק במסגרת עבודתו כנוטריון, הוא למעשה נותן חותם רשמי לאותו המסמך, כאילו המדינה הנפיקה אותו. כאשר יש צורך, לדוגמה, בתרגום תעודות אישיות – דוגמת תעודת לידה – התעודה המקורית עצמה כבר מאושרת על ידי המדינה אולם אם יש צורך בצילום או תרגום של התעודה לשפות אחרות – נוטריון יכול להנפיק אישור שכזה. כאשר גוף בישראל מקבל לידיו תעודה מתורגמת חתומה על ידי נוטריון, משמעות הדבר היא כאילו קיבל לידיו את התעודה המקורית.

משרד הפנים הישראלי, לדוגמה, ירצה לא פעם לראות תעודות לידה שהונפקו בארצות אחרות, למשל ברוסיה. ישנם עולים רבים אשר נדרשים להציג תעודות כאלו ואחרות שנופקו ברוסיה לצורך תהליכים שונים במשרד הפנים או הסדרת מעמד אזרחי. משרד הפנים ישמח לראות את התעודה המקורית אולם ללא תרגום נוטריוני הוא לא יהיה מוכן להתייחס אליה. על מנת לעבור את התהליך ללא עיכובים מיותרים, יש להציג את התעודה מתורגמת בתרגום נוטריוני לרוסית וחתומה על ידי נוטריון ישראלי.

אמנם, ניתן גם להחתים נוטריון רוסי על תעודה כזו, אולם במקרה זה יהיה על מציג התעודה לקבל חותמת אפוסטיל ברוסיה על מנת שמשרד הפנים יקבל את התעודה.

303 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת ndbwhly
הפן המשפטי בהסכם ממון הפן המשפטי בהסכם ממון
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 1 שנים 9 חודשים
חתונה בקפריסין בזמן הקורונה חתונה בקפריסין בזמן הקורונה
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 1 שנים 9 חודשים
נוטריון ברומנית שירותים ותרגום מסמכים נוטריון ברומנית שירותים ותרגום מסמכים
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 1 שנים 9 חודשים
אילו תעודות ניתן לקבל עבורן תרגום נוטריוני לאנגלית? אילו תעודות ניתן לקבל עבורן תרגום נוטריוני לאנגלית?
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 1 שנים 9 חודשים
אישור נוטריוני באנגלית אישור נוטריוני באנגלית
פורסם בקטגוריית עורכי דין, לפני 1 שנים 9 חודשים