לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3426 מאמרים 965 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
תקן ישראלי

תקן ישראלי - התקן המנחה בכל סוגי הבניה בארץ

פורסם בתאריך 23/01/2021      /      נכתב ע"י amiravardaadmon@gmail.com

תקן ישראלי התקן המנחה בכל סוגי הבניה בארץ

עד שנת 1975, לא היה תקן בניה בישראל על מנת להבטיח קונסטרוקציה תקינה במבנים השונים. עוד באותה השנה (1975), נכנס לתוקף תקן ישראלי אשר מספרו 413, אשר כותרתו היא עמידת מבנים ברעידות אדמה. תקן זה, קובע הוראות מפורשות קונסטרוקטיביות, אשר לפיהן, יש לבנות כל מבנה בישראל. זהו תקן ישראלי לבניה. מאז כניסתו של תקן זה, תוקף זה, עודכן כמה פעמים בשנים:1998,1995 ובשנת 2009 הוא עודכן לאחרונה. יש לציין, כי העדכון שבוצע בשנת 1995, שינה משמעותית, את שיטת החיזוק שיש ליישם לפי תקן 413. חברת נירים בניה בטכנולוגיה מתקדמת, בונה לפי התקנים המחמירים בבניה, כאשר היא מתמחה בבנייה מתועשת וכן תוספת של מרפסות על בניינים חדשים והן במסגרת חיזוק מבנים לפי תכנית תמ"א 38.

 

תקן 413, נוצר בגלל הסיכון של השבר סורי אפריקאי. כך שבחישובים הסטטיים, ייקחו בחשבון בנוסף למשקל העצמי כך שהעומסים והגורמים. העומס כתוצאה מרעידת אדמה שחישובו יבוסס על תקן ישראלי 413 וכן על תקן מס' 412 עומסים במבנים.  הוראות אלה נכנסו לתוקף בשנת 1980 בינואר, לכן, ישנה חובה חוקית לתכנן מבנים, בהתאם לדרישות והוראת תקן 413. הוראות אלה אינן מבחינות בסוג של כל מבנה היות ותקן זה, חל על כל סוגי המבנים בישראל. חברת נירים בניה בטכנולוגיה מתקדמת, מחזקת מבנים קיימים כנגד רעידות אדמה ונחשבת למומחית בתחום זה.

 

 

תקן ישראלי גם בבניה הירוקה

 גם תקן ישראלי מס' 5281, נועד למבנים שנבנו בשיטת הבניה הירוקה או בשמה השני הבניה המתועשת. יש להיעזר עם מי שמתמחה בבניה הירוקה. תקן זה אושר בשנת 2005 והוא בעצם תקן וולונטרי, אשר מגדיר את המאפיינים לבניה ירוקה, אשר מטרת בניה זו היא לצמצם את הפגיעה באיכות הסביבה. תקן ישראלי זה, מתייחס לבניינים חדשים, או כאלה אשר עברו שיפוץ יסודי, אם בניינים למגורים או בנייני משרדים הכוללים גם שטחי מסחר. התנאי אשר באמצעותו, ייחשב בניין אשר עומד בהגדרת הבניה הירוקה, הוא בניין שתוכנן באופן ארכיטקטוני והנדסי, מתוך התחשבות בסביבה ובאדם לפי מאפיינים ברורים כאשר הקו המנחה הוא שימוש מקסימאלי באנרגיה של מים ואוויר, חיסכון באנרגיה, בידוד אקוסטי ועוד. חברת נירים בניה בטכנולוגיה מתקדמת, הינה אחת החברות הבולטות בתחום הבניה הירוקה, כאשר היא עומדת בכל התקנים בבניה לבניה ספציפי זו.

 

 

אחת מחברות הבניה אשר עוסקות בבניה הירוקה, שיפוץ מבנים קיימים ותוספות של מרפסות פלדה בעזרת קונסטרוקציות איכותיות, הינה חברת נירים בנייה בטכנולוגיה מתקדמת. החברה הוקמה בשנת 2009 וביצעה פרויקטים רבים במבנים קיימים באזור המרכז בפרט. היום לחברה קיימים פרויקטים נוספים בתל אביב, קריית אונו, גבעת שמואל ובנתניה. לחברה שם ומוניטין של שנים רבות וניסיון עשיר, תוך הקפדה מרבית על הפרטים הגדולים והקטנים כאחד.

 

 

 

 

 

29 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת amiravardaadmon@gmail.com
כיצד לשמור על הטבע ועל הסביבה שלנו? האקולוגיה בישראל, תופסת מקום נכבד וכולנו נרתמים לשמור על איכות הסביבה. הטכנולוגיה, התעשייה גרמו לזיהום של המים והאוויר. במאמר זה, יינתנו הסברים לגבי דרכים חיוניות וסנקציות שישמרו על הסביבה שאנו חיים בה טוב יותר
פורסם בקטגוריית איכות הסביבה, לפני 1 שנים 4 חודשים
כיצד נשמור על בעלי החיים המוגנים בישראל? בכל העולם וגם בישראל, שומרים על בעלי החיים המוגנים הנמצאים בסכנת הכחדה. במאמר זה, יוסברו האמצעים שננקטים למטרה זו ויוסבר אילו סוג של בעלי החיים נמצא בסכנה
פורסם בקטגוריית איכות הסביבה, לפני 1 שנים 4 חודשים
טיפול בקשיי שינה בתינוקות תינוקות רבים אינם ישנים בלילה ולכן טיפול בקשיי שינה לתינוקות משנה את דפוסי ההתנהגות של ההורים, על מנת שלתינוק יהיו סדרי שינה בריאים. ד"ר יהונתן קושניר נחשב כמטפל מומחה בבעיות שינה בקרב תינוקות ומבוגרים
פורסם בקטגוריית בריאות, לפני 1 שנים 7 חודשים
טיפול בהפרעות שינה בילדים ישנם ילדים רבים אשר מתקשים להירדם בלילה, מה שגורם להם לבעיות בריכוז וחוסר שקט. יש לטפל באמצעות טיפול קוגניטיבי התנהגותי בתופעה זו, כאשר טיפול זה, נמצא אפקטיבי. ד\\\"ר יונתן קושניר, נחשב כמומחה בתחום והוא בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בנוירופסיכולוגיה.
פורסם בקטגוריית בריאות, לפני 1 שנים 7 חודשים
הגורמים לקשיי שינה בילדים כאשר ילדים מתקשים לישון במשך תקופה ארוכה, יש לזהות את הגורמים לקשיי השינה, באמצעות פסיכולוג קליני המתמחה בבעיות שינה בקרב ילדים ותינוקות. ד\"ר קושניר, נחשב למומחה בתחום והוא בעל תואר ראשון ושני בפסיכולוגיה. ד\"ר קושניר, מטפל בהצלחה רבה בילדים הסובלים מבעיות שינה, באמצעות טיפול קוגניטיבי התנהגותי {CBT}.
פורסם בקטגוריית בריאות ילדים ותינוקות, לפני 1 שנים 7 חודשים