לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3655 מאמרים 1082 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

כל השלבים בדרך לחלוקת מזון לנזקקים

פורסם בתאריך 16/05/2021      /      נכתב ע"י expert

אולי חלק מכם לוקחים כמובן מאליו את ארוחת הבוקר שחיכתה להם על השולחן ביום שבת בבוקר, או את ארוחת הצהריים שהם יכלו לקנות בהפסקה מהעבודה, אבל עבור אנשים רבים האוכל הוא ממש לא דבר מובן מאליו בחיים שלהם. לצערנו, אוכלוסיות כמו ניצולי השואה, נזקקים, חסרי בית, חיילים בודדים ואוכלוסיות נוספות סובלות מחרפת רעב, ומיכולת מצומצמת ביותר לרכוש מזון, לבשל אותו ולדאוג לעצמם לארוחה חמה. חלוקת מזון לנזקקים, אם כן, הופכת לאחת מהפעילויות החשובות והמרכזיות ביותר של עמותות צדקה שונות הפעילות בארץ, והנה השלבים שתהליך החלוקה עובר עד שהוא נוחת אצל הנזקקים.

חלוקת מזון לנזקקים – הכל מתחיל באיסוף

עוד לפני מעמד חלוקת מזון לנזקקים, יש לאסוף את המזון. מבצעים רחבי ידיים של עמותות הצדקה מגיעים לכל אזרחי מדינת ישראל, והם בוחרים את הדרך שבה הם יכולים לתרום את המזון. הדרכים לתרומת מזון הן אלו:

1. רכישת מוצרים בסופר מרקט והצבתם בעמדת האיסוף של העמותה בעמדת הקופות.

2. הגעה עצמאית למוקדי העמותה השונים לשם מסירת המוצרים השונים.

3. תיאום איסוף מזון מבית התורם על ידי מתנדבי עמותת הצדקה.

אריזת מזון לנזקקים

לאחר שנאספו כל מוצרי המזון השונים, הם נארזים בצורה מוקפדת בארגזי מזון גדולים. במרבית המקרים, ארגזי מזון יכללו מוצרי בסיס כמו שמן, קופסאות שימורים מגוונות, קמח, אורז, סוכר ולחם, וכן יתווספו אליהם מוצרים נוספים שנאספו, כמו קפה, אבקת קקאו, שוקולדים, חטיפים ועוד.

שלב האריזה הוא שלב מוקפד שמצריך המון ידיים עובדות, ומתנדבי עמותות הצדקה עושים עבודת קודש של לילות כימים על מנת לארוז אותם בצורה כמה שיותר טובה ואיכותית.

חלוקת מזון לנזקקים – מה שקורה בפועל

בזמן חלוקת מזון לנזקקים, מתאגדים מתנדבי העמותה יחד עם מתנדבים שמגיעים לחלוקה באופן חד פעמית, ומעמיסים על רכבים את ארגזי המזון. לשם חלוקה הוגנת ומסודרת, המתנדבים מקבלים רשימות שמסודרות על פי שמות, כתובות, מספרי קומה ודירה ומספרי טלפון, כך שכל ארגז יכול להגיע ליעד שלו בצורה בטיחותית וסדורה. הצטרפו גם אתם לפעילות של עמותות הצדקה ועזרו לנזקקים שזקוקים לכם!

 

83 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת expert
השקעות נדל"ן - כל מה שצריך לדעת השקעות בנדל"ן עומדות על למידה נכונה של השטח ולמידה של תכנית ההשקעה העתידית, השקעה בפרויקטים הנכונים ואינטראקציה נכונה בין אנשים. בייחוד מאחד שבהשקעות נדל"ן חשוב ליצור קשרים עם אנשים אמינים ומהימנים.
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 2 חודשים 1 שבועות
למי מתאימה תניית בוררות? הליך הבוררות הוא הליך שבמסגרתו הבורר יהיה זה שיחליט על דרך הפתרון עבור שני הצדדים, ובעצם העובדה שהם לוקחים בו חלק – שני הצדדים מסכימים מבעוד מועד שהדרך שתיקבע על ידי הבורר היא הדרך שאותה הם יצטרכו לכבד ולקיים.
פורסם בקטגוריית חוק ומשפט, לפני 7 חודשים 3 שבועות
הרכב שלכם זקוק לדיטיילינג – עכשיו הגיע הזמן להעניק לו אותו הליך הדיטיילינג הוא הליך שמטרתו להעניק לא רק ניקוי עמוק לרכב שלכם, אלא גם לצפות אותו בשכבת הגנה שתוכל להרחיק אותו מפני סכנות שונות, כמו שריטות, דהיית צבע בגלל מזג האוויר, לשלשת של ציפורים ועוד.
פורסם בקטגוריית רכב, לפני 8 חודשים 2 שבועות
רחפן - בואו להכיר את כל הסודות של הטרנד שכבש את העולם יש כל מיני טרנדים בעולם – כאלו שיורדים מהמדף במהירות גדולה יותר מזו שבה הם עלו אליו - כאשר מדברים על רחפן, מדברים על מוצר שכבר ביסס את מעמדו בצורה מוחלטת בשוק.
פורסם בקטגוריית תעופה, לפני 8 חודשים 3 שבועות
אזעקה אלחוטית – כל היתרונות במקום אחד אזעקה אלחוטית מתחברת למצלמות, החיישנים והגלאים שלה בצורה אלקטרונית, שלא מצריכה שום חוטים שמקשרים בין כל האלמנטים. היום, הטכנולוגיות המתקדמות מאפשרות כל כך הרבה אופציות לחיבורים אלחוטיים שכאלו, שבאמת שאין שום סיבה לא להשתמש בהם.
פורסם בקטגוריית בטיחות ובטחון, לפני 8 חודשים 3 שבועות