לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4245 מאמרים 1288 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

יוצאים מהקופסא

פורסם בתאריך 02/05/2016      /      נכתב ע"י bim

אפליקציות האוגמנטד ריאליטי של חברת BIM מעניקות למשחקי הילדים המסורתיים אפקט מפתיע

המשחקים מעודדים את הילד לפיתוח יכולות חשיבה, פיתוח דמיון, התמודדות עם קונפליקטים, הישרדות חברתית, פתרון בעיות, אלתור, קביעת כללים וסדר ועוד.

בעידן המודרני, בו ילדים נמצאים בעיקר מול מסכי המחשב והמכשירים הניידים, קשה מאוד להביא אותם לידי עניין במשחקים המסורתיים. בעיני ההורים המודאגים משחקי הקופסא, החשיבה והפאזלים הולכים ומפנים את מקומם לטובת דמויות קופצניות על המסך, תחרויות מכוניות, קרבות, או הרפתקאות, כאשר הדברים היחידים שנעים במקרה הטוב הם האצבע של הילד על המסך ועיניו המשתאות.

עם זאת, חשוב לזכור שלמשחקי המחשב ישנו גם ערך לימודי וככל שהטכנולוגיה מתפתחת, המשחקים הופכים מורכבים ומרתקים יותר, דבר המעודד אצל הילד פיתוח יכולות חשיבה גבוהות. הרעיון הוא למצוא את השילוב הנכון בין טכנולוגיה לחינוך וליצור משחקים שיתרמו לפיתוח מיומנויות למידה ויעשירו את עולמם של הילדים בכלים מתקדמים. אפליקציות המשחקים החדשניות המבוססות אוגמנטד ריאליטי או וירטואל ריאליטי כוללות מגוון של פיתוחים טכנולוגיים שמאפשרים חוויית למידה מעניינת התורמת לפיתוח יכולות חשובות בקרב הילדים ובהם יצירתיות, אסטרטגיה, תחרותיות, מודעות ושמירה על כללי המשחק ועוד. כלים אלו משמשים את הילדים גם בסיטואציות החברתיות שלהם בגן או בביה"ס ומעצימים את תחושת ההצלחה.

חברת BIM אשר שמה לה למטרה לשלב באופן ייחודי בין המטרות החינוכיות לעולם אפליקציות המשחק מצאה את שביל הזהב אל ליבם של הילדים והמחנכים כאחד ופיתחה משחקים לימודיים המשלבים את טכנולוגיית המציאות הרבודה – אוגמנטד ריאליטי.

לארה היא דמות חינוכית אהובה על הילדים המבלה את חייה בטבע ומלמדת את הילדים על עולמם המרתק של בעלי החיים. המשחק הינו משחק זיכרון בן 40 – 80 קלפים שלכאורה נראה רגיל, אך באמצעות אפליקצייית האוגמנטד ריאליטי הופכים הקלפים תוך כדי משחק לאינטראקטיביים והדמויות בהם לובשות צורה תלת מימדית מפתיעה. במשחק זה זוכה הילד ליהנות גם ממשחק הקופסא המסורתי ובנוסף, הודות לשימוש באפליקציה הייחודית הוא יכול לתקשר עם הדמות האהובה שמנחה אותו ללמידה מקוונת וחווייתית.

השימוש באפליקציה מאפשר לקבל מידע על כל אחת מהדמויות המצוירות בקלפים בלחיצת כפתור ואף להצטלם עם בעל החיים המועדף ולשתף את התמונה. קטגוריית משחקי לארה כוללת מגוון תחומים ובהם משחקי זיכרון עם דיזונאורים, חיות ג'ונגל, חיות ים, מספרים ואותיות. תכני המשחק נכתבו באופן מיוחד על-ידי נטע סילוני, כותבת תוכן ידועה ומוערכת בעולם הילדים תוך התאמה למטרות חינוכיות ולימודיות.

סרטון להמחשה - https://www.youtube.com/watch?v=jUWarA4hC08 

1361 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת bim
חינוך בטכנולוגיה מתקדמת ומרתקת המשחקים החינוכיים בטכנולוגיית מציאות רבודה מבית BIM מציעים שילוב מושלם בין עולם משחקי הקופסה לבין עולם הטכנולוגיה החדשני!
פורסם בקטגוריית מחשבים וטכנולוגיה, לפני 6 שנים 2 חודשים
וירטואל ריאליטי - תופסים מציאות חדשה בעיניים כדי לשנות את המציאות, לא תמיד חייבים לעבור למקום חדש. וירטואל ריאליטי (מציאות מדומה), הטכנולוגיה שפרצה לפני לא מעט שנים, ממשיכה להתפתח בקצב אדיר ומספקת לנו כיום חוויות אינטראקטיביות ייחודיות בכל מקום.
פורסם בקטגוריית מחשבים וטכנולוגיה, לפני 6 שנים 10 חודשים
הדור החדש של המציאות הדור הצעיר, שחי ומנהל את חייו ברשתות החברתיות, כלל לא מסוגל להבין שפעם לא היה אינטרנט, לא היו אפליקציות והמשחקים היו בעיקר בקופסא או מחוץ לבית. אין ספק שהטכנולוגיה סובבת אותנו והופכת ליותר ויותר משמעותית בכל יום אבל מה עוד צפוי לנו? זו ההפתעה הגדולה שכדאי לחכות לה
פורסם בקטגוריית חינוך ילדים, לפני 6 שנים 10 חודשים
חינוך בטכנולוגיה מתקדמת – מצעידים את הדמיון קדימה אפליקציות אוגמנטד ריאליטי ייעודיות למשחקי ילדים עומדות לשנות את כללי המשחק
פורסם בקטגוריית חינוך ולימודים, לפני 6 שנים 10 חודשים