לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4427 מאמרים 1315 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
מערכת ERP

מהי מערכת ERP ומי צריך אותה?

פורסם בתאריך 17/05/2022      /      נכתב ע"י niritb

כמו כל נושא בחיים שלנו, גם עולם ניהול העסקים עבר שינוי עצום בזכות התקדמות הטכנולוגיה והפך את המחשב האישי והטלפון הנייד לכלים העיקריים דרכם מנהלים היום עסקים. האפשרויות הבלתי מוגבלות ויכולות העיבוד המתקדמות של המערכת הטכנולוגיות, מאפשרות לבעלי עסקים כלים עוצמתיים המאפשרים להם לייעל את פעילות העסק ולקבל מידע רב ונתונים יקרי ערך שיכולים לסייע בניהול בזמן אמת של צרכי העסק, וגיבושה של אסטרטגיה לעתיד. מערכת ERP היא מערכת לתכנון משאבי ארגון (ראשי תיבות של: Enterprise Resource Planning System) אשר מאפשרת לבעל עסק לקחת את כלל מערכות התוכנה הנדרשות עבור ניהול של כלל התחומים בעסק, כמו הפצה, מכירות, ניהול כספים, ניהול לקוחות וכדומה, ולהכניס אותם במערכת אחת גדולה.

 

מה היתרון בכך שמדובר על מערכת אחת גדולה?

לעובדה שמערכת ERP היא מערכת אחת גדולה המכילה את כלל התחומים בעסק ישנם יתרונות עצומים. יתרון אחד נעוץ בעובדה שמערכת כזאת קלה יותר להטמעה מאחר והיא פועלת כמקשה אחת על פי רעיונות דומים המאפשרים ללמוד אותה בקלות יתרה הרבה יותר מאשר למידה של תוכנות רבות אשר נדרשות עבור כל תחום. יתרון חשוב נוסף הוא בעובדה כי כאשר כלל המערכות נמצאות תחת מטריה אחת, האפשרות לסנכרון מלא ויעיל של כלל הנתונים מכלל המערכות הוא קל הרבה יותר, מאפשר לעבוד מהר הרבה יותר, ולקבל נתונים מלאים ללא בעיות וקשיים.

 

כיצד מבצעים הטמעה של מערכת ERP?

כאשר מדובר על עסק חדש, הטמעה של מערכת ERP יכולה להיות פשוטה יחסית כאשר לעובדים יש עדיין את הזמן לקלוט כיצד המערכת עובדת וכיצד לתפעל אותה בצורה הטובה והיעילה ביותר. אולם, כאשר מדובר על עסק פעיל כמו למשל חברת מתווכים העובדת עם תוכנת נדל"ן ובכל רגע יכולה להיסגר עסקה גדולה, אין אפשרות להשבית את פעילות העסק ולחכות שכולם ידעו לתפעל את המערכת כמו שצריך ונדרשת הטמעה מהירה. במקרה כזה יש לפנות אל חברה העוסקת בהטמעת מערכות ERP אשר תבצע את ההטמעה אצל כלל החטיבות והעובדים בעסק, בצורה זריזה ויעילה, כך שהמעבר לשימוש באמצעות המערכת יתבצע ללא הפרעות לפעילות התקינה של העסק ובצורה החלקה ביותר האפשרית.

161 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת niritb
מהי הכחשת עסקה? הכחשת עסקה היא תהליך שבו לקוח מבקש מחזור כספי מחברת האשראי או מבנק שמפעיל כרטיס אשראי בשל עסקה שבוצעה באמצעות הכרטיס שלו ואיתה הוא אינו מרוצה או עסקה שלא אושרה על ידו.
פורסם בקטגוריית עסקים, מימון וכספים, לפני 2 חודשים 1 שבועות
למה כדאי ללמוד רישום או פוטושופ? למדת פוטושופ (Adobe Photoshop) יכולה להביא לך יתרונות רבים, בין אם אתה מעסיק בתחום העיצוב הגרפי או סתם מחפש דרך לשפר את התמונות שלך. הנה כמה סיבות ללמוד פוטושופ:
פורסם בקטגוריית חינוך ולימודים, לפני 2 חודשים 1 שבועות
איך מיישרים שיניים בצורה יעילה? מאז שאתם זוכרים את עצמכם לא ממש אהבתם להביט במראה ולראות את השיניים שלכם? הן לא באמת ישרות ותמיד הייתם מוטרדים מהעניין הזה?
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 6 חודשים 4 שבועות
מה הם השלבים המתרחשים במהלך אופטימיזציית שרשרת האספקה אופטימיזציה של שרשרת האספקה ​​עושה את השימוש הטוב ביותר בטכנולוגיה ובמשאבים כדי לשפר את היעילות והביצועים ברשת אספקה
פורסם בקטגוריית לוגיסטיקה, לפני 9 חודשים 4 שבועות
מה הם היתרונות של השקעה בנדל"ן של ארה"ב? השקעות נדל"ן בארה"ב הן כלי להגדלת הון מהירה לא רק עבור אזרחי המדינה, אלא גם עבור זרים.
פורסם בקטגוריית נדלן, לפני 9 חודשים 4 שבועות