לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
3832 מאמרים 1167 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
מערכת ERP

מהי מערכת ERP ומי צריך אותה?

פורסם בתאריך 17/05/2022      /      נכתב ע"י niritb

כמו כל נושא בחיים שלנו, גם עולם ניהול העסקים עבר שינוי עצום בזכות התקדמות הטכנולוגיה והפך את המחשב האישי והטלפון הנייד לכלים העיקריים דרכם מנהלים היום עסקים. האפשרויות הבלתי מוגבלות ויכולות העיבוד המתקדמות של המערכת הטכנולוגיות, מאפשרות לבעלי עסקים כלים עוצמתיים המאפשרים להם לייעל את פעילות העסק ולקבל מידע רב ונתונים יקרי ערך שיכולים לסייע בניהול בזמן אמת של צרכי העסק, וגיבושה של אסטרטגיה לעתיד. מערכת ERP היא מערכת לתכנון משאבי ארגון (ראשי תיבות של: Enterprise Resource Planning System) אשר מאפשרת לבעל עסק לקחת את כלל מערכות התוכנה הנדרשות עבור ניהול של כלל התחומים בעסק, כמו הפצה, מכירות, ניהול כספים, ניהול לקוחות וכדומה, ולהכניס אותם במערכת אחת גדולה.

 

מה היתרון בכך שמדובר על מערכת אחת גדולה?

לעובדה שמערכת ERP היא מערכת אחת גדולה המכילה את כלל התחומים בעסק ישנם יתרונות עצומים. יתרון אחד נעוץ בעובדה שמערכת כזאת קלה יותר להטמעה מאחר והיא פועלת כמקשה אחת על פי רעיונות דומים המאפשרים ללמוד אותה בקלות יתרה הרבה יותר מאשר למידה של תוכנות רבות אשר נדרשות עבור כל תחום. יתרון חשוב נוסף הוא בעובדה כי כאשר כלל המערכות נמצאות תחת מטריה אחת, האפשרות לסנכרון מלא ויעיל של כלל הנתונים מכלל המערכות הוא קל הרבה יותר, מאפשר לעבוד מהר הרבה יותר, ולקבל נתונים מלאים ללא בעיות וקשיים.

 

כיצד מבצעים הטמעה של מערכת ERP?

כאשר מדובר על עסק חדש, הטמעה של מערכת ERP יכולה להיות פשוטה יחסית כאשר לעובדים יש עדיין את הזמן לקלוט כיצד המערכת עובדת וכיצד לתפעל אותה בצורה הטובה והיעילה ביותר. אולם, כאשר מדובר על עסק פעיל כמו למשל חברת מתווכים העובדת עם תוכנת נדל"ן ובכל רגע יכולה להיסגר עסקה גדולה, אין אפשרות להשבית את פעילות העסק ולחכות שכולם ידעו לתפעל את המערכת כמו שצריך ונדרשת הטמעה מהירה. במקרה כזה יש לפנות אל חברה העוסקת בהטמעת מערכות ERP אשר תבצע את ההטמעה אצל כלל החטיבות והעובדים בעסק, בצורה זריזה ויעילה, כך שהמעבר לשימוש באמצעות המערכת יתבצע ללא הפרעות לפעילות התקינה של העסק ובצורה החלקה ביותר האפשרית.

42 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת niritb
מידע על מערכת ERP העבודה שנעשית באמצעות מערכות תוכנה בעסקים וארגונים, מתבצעת במקרים רבים על ידי אוסף של תוכנות ומערכות אשר כל אחת מהם אחראית לחלק נפרד בפעילותו של העסק.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 1 שבועות 1 ימים
מה המשכורת של הנדסאי תוכנה? כולם רוצים להגיע להייטק אבל יודעים מצוין שללא לימודים בבית ספר מוכר ובעל מוניטין טובים כמו בית הספר להנדסאים, קשה מאוד להגיע לזה באמצע החיים ורק בזכות קורסים קצרים ולא מעמיקים.
פורסם בקטגוריית חינוך ולימודים, לפני 1 שבועות 4 ימים
מערכות סולאריות, העתיד של כולנו להתקין מערכות סולאריות בישראל זה רעיון כל כך פשוט וכל כך טבעי לאקלים הישראלי עד שזה כמעט לא הגיוני להשתמש בחשמל אותו מספקת חברת החשמל הממשלתית.
פורסם בקטגוריית עסקים, לפני 2 שבועות 5 ימים
כיצד לכלוך וזיהום מזיקים למערכת הסולארית? לא רק לכלוך ומזהמים הנישאים באוויר ישפיעו על ייצור אנרגיה מהמערכת הסולארית, אלא גם יפגעו בתאים הסולאריים עצמם.
פורסם בקטגוריית ניקיון, לפני 3 שבועות 1 ימים
יום גיבוש בלתי נשכח אחד הדברים החשובים ביותר להצלחתו של כל עסק או מקום עבודה, הוא מצב הרוח של העובדים. כאשר העובדים אוהבים את מקום העבודה שלהם, שמחים לבוא אליו, ונמצאים בקשר חברי אחד עם השני, תפוקת העבודה שלהם עולה פלאים
פורסם בקטגוריית פנאי, לפני 3 שבועות 1 ימים