לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4659 מאמרים 1427 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר
מילות מפתח
עורך דין פלילי

מה תפקידו של עורך דין פלילי

פורסם בתאריך 28/02/2023      /      נכתב ע"י David_kaza

עורך דין פלילי הוא עורך דין העוסק בתחום המשפט הפלילי ומועסק בארגון הגנה משפטית ציבורית או פרטית לייצוג לקוחות הנאשמים או החשודים בפלילים.

על עורך דין פלילי מוטלת החובה להגן על הזכויות והאינטרסים של לקוחו, להבטיח שלא יורשעו בעבירה ולספק ייעוץ כיצד יוכל הלקוח שלו להימנע מבעיות משפטיות עתידיות.

עורך דין פלילי מייצג בדרך כלל לקוחות בהליכים בבית המשפט, בין אם המשפט מתקיים בפני שופט, חבר מושבעים או בית דין. הם עשויים גם לייעץ ללקוחותיהם כיצד הם יכולים להימנע מלכתחילה להיות מואשמים בעבירה.

עורך דין פלילי הוא עורך דין המתמחה בייצוג אנשים המואשמים בפלילים. הם ידועים גם כסנגור ומספקים ייצוג משפטי לאנשים המואשמים בעבירות פליליות.

עורכי דין פליליים לוקחים על עצמם לעתים קרובות תיקים של פשעי צווארון לבן, תביעה והגנה, עבריינות נוער ודיני הגירה.

תפקידו של עורך דין פלילי הוא להגן על זכויות לקוחותיו על ידי הגנה עליהם מפני הממשלה או גורמים אחרים שיבקשו להרשיע אותם או להעניש אותם. המטרה העיקרית היא להשיג זיכוי למי שאינם יכולים להרשות לעצמם עורכי דין בעלי כוח גבוה או שאינם זכאים לסנגורים ציבוריים.

בתחומי שיפוט רבים, עורכי דין פליליים נקראים לייצג נאשמים במהלך משא ומתן טיעון ומשפטים שבהם הם יכולים לטעון כי מעשיו של הלקוח היו מוצדקים בנסיבות מסוימות

איך לבחור עורך דין פלילי

בחירת עורך דין פלילי בנשר היא משימה לא פשוטה. עליכם לוודא שלעורך הדין שתבחרו יש את הניסיון והכישורים שאתם מחפשים. ישנן מספר שאלות שכדאי לשאול לפני שכירת עורך דין פלילי:

- באילו תיקים משרד עורכי הדין שלך מטפל?

- מה הניסיון שלך בטיפול בתיקים אלו?

- כמה שנים אתה עוסק בעריכת דין?

- מהי ההתמחות שלך במשפט פלילי?

- כמה מסתכמת עלות התיק שלי?

- תוך כמה זמן אוכל לקבל תשובה מעורך הדין שלי לאחר שאשכרה אותו לתיק שלי?

חשוב להכיר את הסוגים השונים של עורכי דין פליליים לפני שתוכל להחליט איזה מהם לשכור. כדאי גם להיות מודעים לסוגי הפשעים השונים ומה כרוך בכל סוג.

ישנם סוגים רבים ושונים של עורכי דין פליליים. חלקם מתמחים בתחומים מסוימים כמו תיקי סמים, פשעי צווארון לבן או תיקי התעללות בילדים. אחרים הם גנרליסטים שמטפלים במגוון רחב של פשעים כמו הונאה ותקיפה. יש גם הבדל בין סנגורים ציבוריים לעורכי דין פרטיים. סנגור ציבורי ממונה על ידי בית המשפט לייצג נאשמים שאינם יכולים להרשות לעצמם עורך דין משלהם בזמן שעורכי דין פרטיים עובדים עבור לקוחותיהם ולוקחים אותם כלקוחות רק אם הם מסכימים לשלם עבור שירותיהם מראש.

לסנגורים הציבוריים יש משאבים מוגבלים לרשותם, כך שהם אולי לא יוכלו לספק את הייצוג המשפטי הטוב ביותר לתיק שלך, אבל הם יכולים לעזור לך להבין איך המערכת המשפטית פועלת וכיצד היא עשויה להשפיע על התיק שלך בעתיד אם לא תקבל. תוצאה טובה מעורך הדין או השופט.

בחירת עורך דין פלילי היא משימה לא פשוטה. אתה צריך למצוא את ההתאמה המתאימה למקרה ולאישיות שלך.

חשוב שתדעו מה לחפש אצל עורך דין לפני שאתם שוכרים אחד כזה. הנה כמה מהדברים שיש לקחת בחשבון:

-עורך דין פלילי טוב אמור להיות מסוגל לתת לך הערכה מדויקת כמה יעלה התיק שלך. הם צריכים גם להיות מסוגלים להראות לך כמה זמן ייקח להם לסיים את התיק שלך.

-עורך דין פלילי טוב אמור להיות מסוגל לספק לך עדכונים על התקדמות התיק שלך ולעדכן אותך במה שהוא עושה על מנת לסייע בתוצאות התיק שלך.

-עורך דין פלילי טוב צריך לספק ללקוח שלו ציר זמן שבו הוא מצפה שהתיק שלו יסתיים ומתי הוא יכול לצפות לכל סוג של פתרון ממנו.

111 צפיות
1 כניסות
מאמרים נוספים מאת David_kaza
תיק לחדר כושר - כל מה שאתם צריכים לדעת על בחירה נכונה מחפשים תיק לחדר כושר ולא יודעים איך לבחור? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על בחירה נכונה של תיק מקצועי לחדר כושר שיענה על הדרישות שלכם.
פורסם בקטגוריית ספורט, לפני 1 שנים 11 חודשים
כמה כרטיסים יש בחבילת חישגד מספר הכרטיסים בחבילת חישגד תלוי בסוג החבילה. חבילות חישגד סטנדרטיות מכילות 10 כרטיסים, בעוד חבילות חישגד גדולות מכילות 20 כרטיסים.
פורסם בקטגוריית הודעות לעיתונות, לפני 4 חודשים 2 ימים
החשיבות של עיצוב בתים פרטיים מבחוץ בסקירה מקיפה זו אנו מתעמקים בחשיבות הקריטית של עיצוב בתים פרטיים מבחוץ. אנו בוחנים את ההיבטים האסתטיים, הפונקציונליים והפסיכולוגיים שעיצוב חיצוני מביא לארכיטקטורת מגורים. הסקירה מדגישה את המשמעות של עיצוב חיצוני במתן הטון לפנים, בהשפעה על אורח החיים של התושבים ובתרומה לנוף המגורים הכולל.
פורסם בקטגוריית עיצוב, לפני 1 חודשים 3 שבועות
איך לבחור מזגן מיני מרכזי בחירת מזגן מיני מרכזי היא החלטה חשובה שצריכה להתקבל לאחר מחשבה רבה.
פורסם בקטגוריית מיזוג אוויר, לפני 2 חודשים 1 ימים
הסוגים של עבירת הונאה הסוגים של עבירת הונאה
פורסם בקטגוריית פלילי, לפני 3 חודשים 1 שבועות