לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
2620 מאמרים 615 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

אדנית עץ – היכן נכון למקם אותן

פורסם בתאריך 20/07/2016      /      נכתב ע"י morale

צריך לזכור אדנית עץ נמצאת בכל מקום בו היא מוצבת בשני כובעים, במובן מסוים, כובע אחד הוא הבית של הצמח, כאן הצמח גדל ולכן יש חשיבות למקום שהאדנית נמצאת בשביל שהצמח יגדל בצורה נכונה, בכובע השני, האדנית מהווה פריט שמשתלב בעיצוב של הבית, ואם היא נהרסת אז משהו בעיצוב נפגם. לכן חשוב להציב אותה במקום שישמור עליה.

יש לזכור נקודה נוספת, הרבה פעמים אין ברירה אלא להשתמש באדניות עץ בבתים פרטיים ודירות, זה קורה למשל כשהאדמה בגינה איננה פורייה מספיק או כשמדובר בבית שאין בו גינה אלא רק שטחים בנויים ולכן חייבים להשתמש באדנית ובוחרים באדנית עץ.

 

היכן נכון למקם אדנית עץ וכיצד

תחילה נאמר, שהמקום הנכון להציב אדנית עץ הוא במקום בו ניתן לשלב אותה באופן טבעי. כלומר חשוב שהאדנית לא תהיה נטע זר במקום בו היא מוצבת, אחרת זה יעיב על העיצוב של המקום. מן הסתם, במקום בו היא מוצבת יש לוודא שזה מקום טוב עבור הצמח עצמו, שכן הוא הדבר החשוב באמת שיש לשים לב אליו.

דבר נוסף שיש לבחון זה, שהאדנית ממוקמת במקום שניתן להשתמש בה בצורה פשוטה, כלומר, עלינו לקחת בחשבון שנצטרך להשקות את הצמחים באדניות שבגינה או בחצר, מעת לעת נצטרך לגזום את הצמחים ולהחליף חול. זה אומר שאנחנו צריכים לוודא שהמעבר אל האדנית יהיה פנוי, אחרת אנחנו עלולים למצוא את עצמנו נאבקים בשביל לטפל בצמחים ועם הזמן ייתכן ונתייאש מכך, אז הצמחים ייפגעו.

כמו שציינו האדנית היא הבית של הצמחים, לכן עלינו לוודא שהם גדלים וצומחים שם בצורה טבעית ונכונה. זה אומר שהאדנית צריכה להיות ממוקמת במקום שיש מספיק אור ואוויר, אם יש צורך שהצמח יהיה חשוף לשמש, אז צריך להציב את האדנית במקום כזה. כמו כן אם הצמח הוא כזה שמטפס וצריך מרחב, אז יש לוודא ששום דבר לא חוסם את האדנית ואותו. רק כך הוא יגדל בצורה נכונה.

נקודה אחרונה מתייחסת למים, לא בכל מקום בו נציב את האדנית תהיה קירבה תמידית לברז, לכן רצוי ליצור כמין "בנק מים" כך שהצמח לא יתייבש. מדובר על תחתית שהיא כל הזמן לחה, מה שמאפשר לצמח לא להתייבש. כמו כן ניתן להשתמש בזרעי מים, זרעים שהם כמין ג'ל מים שמאפשרים להשקות את הצמחים לעיתים רחוקות ואז אין צורך לדאוג כל הזמן שיהיו מים באדנית. 

813 צפיות
0 כניסות
מאמרים נוספים מאת morale
קייטרינג לחתונות בירושלים האם כשעורכים אירוע בתל אביב, נזמין חברת קייטרינג מצפון הארץ? האם כשעורכים אירוע בצפון, נזמין חברת קייטרינג מאזור אחר? סביר להניח שלא, לכן כשעורכים אירוע בירושלים, נעדיף לחפש חברת קייטרינג לאירועים בירושלים ולא בשום מקום אחר.
פורסם בקטגוריית קייטרינג, לפני 3 שנים 3 חודשים
חשיבות שלבי המחקר בתהליך פיתוח מוצר חדש לא מעט אנשים נוטים לחשוב, שאם יש להם רעיון טוב בראש, הרי שהם יכולים להפוך אותו למשהו אמיתי, ממשי, ולהוציא אותו לשוק, כמו שהוא. לא מעט אנשים מגלים, אחרי שהם עושים את זה, שאי אפשר לקצר את הדרך, אי אפשר לעשות דברים בצורה כזו, ללא עבודה מקדימה, ללא מחקר, ללא הכרה והבנה של השוק בו אליו הם פונים.
פורסם בקטגוריית עיצוב, לפני 2 חודשים 3 ימים
מה ההבדל בין קרטונים לאריזה למעבר דירה וקרטונים לאריזה לאחסנה בעולם ההובלות מוכרים שני סוגים של קרטונים לאריזה, כאלה שמוכרים לנו בתור קרטונים למעבר דירה וכאלה שמותאמים לצורך אחסון ארוך טווח. למרות שלכאורה מדובר באותם סוגים של קרטונים, הרי שנמצא הבדל מסוים בין השניים, אותם נוכל לראות בעת שנשתמש בהם.
פורסם בקטגוריית מעבר דירה, לפני 3 שנים 3 חודשים
בית הפקות דפוס - הניסיון אומר את הכל כמו בלא מעט תחומים בחיים, גם בתחום הדפוס הניסיון עושה את שלו. זה לא משנה שעולם הדפוס עבר שינויים במהלך השנים, מעבר להפקות דפוס דיגיטלי, שימוש במכשירים ואלמנטים חדשניים ששינו את כל התחום,
פורסם בקטגוריית הפקה, לפני 9 חודשים 4 שבועות
אולטרסאונד לבלוטת התריס – איך הבדיקה עוזרת לאיתור הבעיה אחת הבדיקות ההדמיה החשובות ביותר שקיימות בעולם הרפואה, היא בדיקת אולטראסאונד. נהוג להשתמש בבדיקה זו לצרכים רבים, בין אם זה על מנת לראות מה מתרחש בפנים הגוף, בין אם זה על מנת לאתר בעיות רפואיות שונות ובין אם זה על מנת לאשש מצבים מסוימים.
פורסם בקטגוריית רפואה, לפני 1 שנים 1 חודשים