לוגו אתר מאמר.נט
שלום אורח
התחבר לאתר או הרשם לאתר מאמר.נט
4581 מאמרים 1388 כותבים 447 קטגוריות הוספת מאמר

בחירת רופא שיניים

פורסם בתאריך 17/08/2016      /      נכתב ע"י globanr

אין ספק שחלק מהותי משמירה על בריאות השן דורשת מכם לאתר רופא שיניים טוב ומתאים. בחירה זו מורכבת ממספר קריטריונים שחשוב להכיר וליישם בעת חיפוש אחר מרפאה:

  • רופא שיניים מוכר ומומלץ - בתחומים רבים ובייחוד ברפואת שיניים אין חכם כבעל ניסיון. לכן הדרך הבטוחה ביותר לבחור היא בעזרת חוות דעת והמלצות של הסובבים אתכם. את ההמלצות וחוות הדעת ניתן לאשש על ידי חיפוש באינטרנט תחת שמו של הרופא המבוקש.
  • תעודות והסמכות - גם אם הגעתם לרופא שיניים באמצעות המלצה חמה במיוחד, אל תוותרו על הצגת תעודות והכשרות המעידות על הסמכתו, והיותו מתאים לתחום טיפולי השיניים הנדרש עבורכם.
  • אל תתפתו למחירים זולים - אל תבחרו רופאי שיניים רק בשל מחירים זולים במיוחד, כי בסיכומו של דבר מדובר בשיניים ובבריאות שלכם. מנגד, גם לא חייבים ללכת למרפאה הכי יקרה באזור, כי יש הרבה מרפאות טובות המספקות את שירותיהן עבור מחיר הוגן ותחרותי.
  • הסתכלו בקנן - מרפאת שיניים טובה נדרשת לתת דגש רב על היגיינה ואסטטיקה, לכן התרחקו ממרפאות מוזנחות ולא נקיות או מסודרות.
  • שיטות עבודה –בימינו קיימות טכנולוגיות מאוד מתקדמות לטיפולי שיניים. לכן, עוד טרם הביקור במרפאה הרחיבו את ידיעותיכם לגבי שיטות מתקדמות ויעילות, וודאו בעת הביקור במרפאה כי היא מחזיקה בציוד הנדרש ומיומנת ביישום שיטות טיפול אלו.
  • שירות לקוחות - העדיפו מרפאה שמעניקה שירות אדיב, סובלני ומתחשב, בה אתם מרגישים בטוחים ונינוחים להפקיד את שיניכם. תוכלו לאמוד זאת אם בטרם הטיפול, במהלכו ובסיומו תזכו לקבל הסבר מפורט אודותיו.

 

רופא שיניים ילדים

 

טיפולי שיניים עבור ילדים דורשים בחירה ברופא מנוסה שילדים הינם תחום התמחותו העיקרית. הניסיון וההתמחות באים לידי ביטוי בשיטות וכלי עבודה, בצורת עיצוב המרפאה ובגישתו של המומחה לילד והוריו. לא אחת היבטים אלו שונים במהותם מהקיימים בטפולי שיניים למבוגרים.

 

חשיבות הביקור אצל רופא שיניים ילדים

 

כדי לשמור על שיני ילדכם ובריאותן מומלץ לגשת לביקורת תקופתית אצל רופא שיניים ילדים כבר בגיל מאוד צעיר. בביקורים אלו יבדוק הרופא את בריאות השיניים ותקינות התפתחותן וגדילתן. הטיפולים עשויים לכלול בין היתר סתימות, ניקוי אבנית ועקירת שיניים, יישור שיניים והרכבת פלטות וגשרים. כמו כן, הביקור אצל רופא שיניים יספק לילד והוריו הכוונה לטיפול נכון ושמירה על היגיינת הפה.

 

שיתוף פעולה בין כל הצדדים

 

בכדי שטיפול שיניים יצליח ויעבור באופן היעיל והפשוט ביותר יש צורך בשיתוף פעולה בין כל הצדדים, כולל הילד, הוריו והרופא עצמו. שיתופי פעולה אלו מתחילים בבחירה ברופא שההורים בטוחים ביכולותיו וכישוריו הרפואיים, ומעבירים ביטחון זה לילד. בנוסף, הם באים לידי ביטוי ביכולתו של הרופא להרגיע את הילד, לעניינו בהליך וחשיבותו, ולבצעו ברגישות והקשבה בקצב המתאים ליכולת שיתוף הפעולה והסבלנות. יש לציין כי לא אחת, בלי קשר למאמצי הגישור של הרופא וההורים, ישנם ילדים הפוחדים מפני טיפולי שיניים. במצבים אלו יש לשקול שימוש בהרדמה כללית המבוצעת במרפאה מקצועית ומוסמכת לכך.

1255 צפיות
2 כניסות
מאמרים נוספים מאת globanr
עיניים שחוזרות לראות עם ניתוח קטרקט עיניים הן איבר רגיש ומורכב ביותר שנתון לפגעי הסביבה וגם עובר שינויים טבעיים עם הזמן...
פורסם בקטגוריית בריאות ורפואה, לפני 7 שנים 2 חודשים